966 postów w tym temacie

Podobno Niemcy wykupili większość nawozów Ultra na ten sezon. Ruski dap ma być o 150 droższy od naszego, a nasz oferują po 1680 netto. A jeszcze niedawno był o tyle tańszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rosja podpisała umowe z brazylią , wymieniają nawóz na żywność ,dlatego ruskie drogie i mało towaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Putin dyma cały świat najbardziej unię a my na pierwszej linii 

Nadzieja w imporcie z Białorusi "Łukaszenka to taki ciepły człowiek" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie Niemcy, to nie jest rynek NPK, już panowie z Grupy A próbowali kilkanaście/dziesiąt lat. NA naszym rynku aktualni gospodarze mistrzostw w piłkę nożną sobie świetnie radzili (ceną) bo ludzie w 70-75% używali NPK-i. OD samego początku mieli prognozę wielkości sprzedaży na naszym rynku, zamiast dochodzić do pułapu kilkanaści lat zrobili to w 3 (cena). Przy okazji towar mają dobry, w większości trafił do ludzi którzy wiedzą czego chcą i są skłonni zapłacić trochę więcej niż za rodzimy odpowiednik poli6. Ot cała prawda ;)     Oczywiście mają nowe kontrakty, Brazylia to gigantyczny rynek ale mono (10milionów ton KCl) NPK choćby nawet marginalny i tak liczony w tysiącach, setkach tysięcy;) Dużo idzie na Ukrainę, embargo srargo kiedy nie ma za co produkować. Tam są farmerzy z Europy i chcą kupować nawozy, to kupują, ruskie też. Polska to dla większości zagranicznych producentów rynek zapasowy, brak sprzedaży u siebie mogą szybko naprawić obniżką 50 zł w Polsce. Polacy są tak pro światowi, zachód może uczyć się od nas tolerancji, patriotyzm kończy się gdy różnica w cenie wynosi 1 zł ;) 

@miwigos Ceny zacne, Twój handlowiec chyba jest albo będzie na wypowiedzeniu.

@barts sólka 1200, DAP 1650 (bardzo mało), MAP prawie wcale cena wirtualna

@jarki litewski NPK tez jest ok, gorsza granula ale do 18 m spoko leci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tu się dziwić Polskim rolnikom przecież już tyle razy zostali patriotycznie wydymani

GA w tym dymaniu przoduje ja osobiście wolałbym sypać polskie nawozy 

Niestety zdrowy rozsądek mi tego zabrania 

 

Czyli przerzucamy się na litewskie i białoruskie NPK ?

O ile dobrze pamiętam to już sypałem litewskie chyba 7-19-29 czy 8-19-29

Powiedz mi czy jest różnica w jakości Litwa/Białoruś NPK ?

I w ogóle co na dziś być polecił cena/jakość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Litwa trochę lepsza granulacja i pewniejsze pochodzenie. Z Bialorusią to różnie bywa, raj dla podróbek. Cena Panie, liczyc i kupować, taniej nie będzie. 
Zresztą, zwróćcie uwagę na jakość granulatu nawet jeżeli chodzi o ruskich, katastrofa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zboże masz zielne nakosisz prawie normalnie ,a nawozu nie sieje -nie kumam

R-W ,napewno przedstawiciel nie bedzie zwolniony,wie że wspłracuje z wieloma firmami,kto daje cene nawet o kilka zł mniejszą od tego kupje, z chemią  tak samo,saletre mogłem kupić za 790 , ale się spózniłem o 2 godziny-nie chciałem brać  w ciemno nie znając cen konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RSM 770 netto. Najtańsze wapno Wojcieszów 66 zł netto a najdroższe 173 zł netto Trzuskawica. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podwyżka RSM o 60 zł netto w 3 tygodnie, saletra/mocznik również ok. 100 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wzrost cen gazu o 40%.....Największy odbiorca gazu, z 12-proc. udziałem w krajowym rynku, to Grupa Azoty. W produkcji nawozów zakup surowca stanowi 50–75 proc. kosztów.....Jak będzie dalej? Tego spółka nie chce komentować. Wiadomo jednak, że Azoty kupują paliwo od PGNiG. I że kontrakt zawiera formułę cenową uwzględniającą sytuację na światowych giełdach. Umowa wygasa z końcem I kw. 2019 r., więc między dwoma państwowymi potentatami zapowiadają się trudne negocjacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, R-w napisał:

@lokizom Nie ma czegoś takiego jak nawozy sztuczne!!! To sa nawozy mineralne. Jak mamy oczekiwać od ludzi z miast że zrozumieją na czym polega ochrona roslin i nawożenie jak sami wprowadzamy w błąd?

To jak nazwać nawozy azotowe !?

Syntezą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli mamy być super dokładni to na sól potasową powinniśmy mówić kompaktat poflotacyjny chlorku potasu (granulowany). Jest rozgraniczenie na nawozy mineralne, naturalne i komposty. Nigdzie nie ma mowy o sztucznych.
Chodzi o to że opinia publiczna nieświadoma zagadnień może wymóc kolejne ograniczenia bez jakihkolwiek dowodów czy badań (patrz zaprawy neo..) Co brzmi przyjemniej dla ucha: rośliny nawożone sztucznie czy nawożone nawozami mineralnymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mineralnymi brzmi zupełnie inaczej 

Ja tam z chemią byłem zawsze na bakier 

Ale nawozy azotowe jak nazwać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się nam szykują PODWYŻKI z prawdziwego zdarzenia 

Na dziś UDAWANE wielkie braki w asortymencie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gaz drożeje, wybory zakończyły się zwycięstwem

Ruskiego towaru na rynku brakuje jak jest to drogi

Dopłaty dla rolników płyną z wszystkich stron :p 

Czas na podwyżki :( a Wy naprawdę wszyscy zaopatrzeni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko RSM zakupiony w sierpniu po 725 netto, reszta może grudzień/styczeń z braku funduszy przez inwestycję w gospodarstwie. Raczej będzie redukcja nawożenia o 20 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem RSM po o ile dobrze pamiętam 630, dwie cysterny, więc może starczy z racji dopalacza którego posiadam poki co. Może kupie jeszcze saletre ale jak juz to bezpośrednio przed ruszeniem wegetacji wiosna w zależności od stanu plantacji i warunków na polu. NPK-zero. Siarczan magnezu gdzieś za miesiąc mają być najlepsze ceny

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się