966 postów w tym temacie

Dawno kupione ,wieloskładnik zawsze w maju,azotowe lipiec,w tym roku czerwiec ,wtedy są najniższe ceny

RSM wam sie nie krystalizuje

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lokizom napisał:

Siarczan magnezu gdzieś za miesiąc mają być najlepsze ceny

Pewne info bo tylko to mi pozostało do kupienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na bloczkach z wieńcem i tylko odkrecam zawór i leci samoczynnie do opryskiwacza. A jak pusty jest w kwietniu to sobie zalewam ja woda i mam ciepłą wodę. Maks 5 min i mam 3000l opryskiwacz pełny.

@jarki

Raczej tak bo chciałem zamowic ale przedstawiciel zapewnił mnie ze w górę nie pójdzie lecz powinna być obniżka w listopadzie i mam się wstrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zapewnił ale o obniżce to już nic nie wspominał 

Mnie to pasowało bo muszę miejsce zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze próbuje się dogadać ze zapłacę ale lezy u nich na magazynie, miejsce potrzebne albo na maszyny albo na zboze a nie na nawóz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś nie wierze w obniżki w listopadzie ,jeszcze tego nie było,dopłaty ,suszowe  wplyną na konta i maja obniżać ,rozumiem przed żniwami bo ludzie nie mają kasy

LOKIZOM nie krystalizuje ci sie zimą

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przedstawiciele starają się nas utrzymać przy sobie 

Czasem mówią to co chcemy usłyszeć tu nie widzą podwyżek 

Zupełnie inna gadka byłaby w przypadku azotowych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie że nie. Szlak mnie trafia z cenami tych nawozów. pszenica od żniw około 100-120 zł do góry a nawozy 200 i więcej. Tym co rzeczywiście mają straty i klęska urodzaju to tylko współczuć nie mają co sprzedać a trzeba zakupić drogie środki do produkcji na kolejny sezon. Na górze myślą że wypłaca 500 zł/ha i rolnik ma się cieszyć że coś dostał. Kolejna kwestia wypłaca marne 1,5 mld suszowego, a myślicie że to za darmo nam dają, guzik prawda muszą teraz tą cała kwotę odzyskać, a gdzie? najprościej monopolista Azoty podnosi ceny z miesiąca na miesiąc do góry. 
Teraz jest chwila wolnego czasu i szukam jakiś alternatyw :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja też tu kurna nic nie rozumiem GA i reszta ma straty booo putin $$$

https://chemia.wnp.pl/grupa-azoty-ze-strata-na-minusie-takze-police-i-pulawy,333572_1_0_0.html

A może qrwa mać było z murzynami nie handlować ??

Myślą że rolnik to idiota i nie wie co dobre :p 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, przem napisał:

właśnie że nie. Szlak mnie trafia z cenami tych nawozów. pszenica od żniw około 100-120 zł do góry a nawozy 200 i więcej. Tym co rzeczywiście mają straty i klęska urodzaju to tylko współczuć nie mają co sprzedać a trzeba zakupić drogie środki do produkcji na kolejny sezon. Na górze myślą że wypłaca 500 zł/ha i rolnik ma się cieszyć że coś dostał. Kolejna kwestia wypłaca marne 1,5 mld suszowego, a myślicie że to za darmo nam dają, guzik prawda muszą teraz tą cała kwotę odzyskać, a gdzie? najprościej monopolista Azoty podnosi ceny z miesiąca na miesiąc do góry. 
Teraz jest chwila wolnego czasu i szukam jakiś alternatyw :) 

Dziwne że jeszcze nie kupiłeś,zawsze  jesienią drożeją,skoro pszenica 100 droższa to na hektarze,600 zł,3 tony nawozu na hektar nie sypiesz ,nie wiem jak ty to liczysz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to to samo co saletra wapniowa musi być drogo 

Ten azot nie zakwasza stosuje się właściwie tylko w ogrodnictwie 

Ma azot w formie azotanowej-saletrzanej czyli bardzo szybko działającej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat mam siedmiowodny po 770zł/t netto przy kilku tonach.

 

Co myślicie o nawożeniu startowym MAP 12% N; 61% P2O5 rzędowo podczs siewu 3100zł/t na ha potrzeba kilkanaście - dziesiąt kg. Tylko trzeba mieć podsiewacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trochę drogo wychodzi, zwykły Polidap jest w cenie 1970 brutto/tona. Fosforu w tym nawozie jest 50 % rozpuszczalnego w wodzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, lokizom napisał:

Dzisiaj cynk od przedstawiciela ze jednak szykują się podwyżki na siarczan magnezu 

Masz ci los a moi nie mają siarczanu tego MgS 21-36 z Siarkopolu 

Tylko MagSul 18:38 z Fosfan mnie on jakoś nie przekonuje 

Teraz ciągną azotowe bo to schodzi rolnicy przy kasie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, przem napisał:

trochę drogo wychodzi, zwykły Polidap jest w cenie 1970 brutto/tona. Fosforu w tym nawozie jest 50 % rozpuszczalnego w wodzie 

Tylko że monoamonowy na start z nasionami w rzędach a nie na całe pole.. MAP można również dolistnie jak dobrze pamiętam 0.2-0.3%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe z tym dokarmianiem dolistnym, Polidap u mnie wszyscy daja w podsiewacz na QQ od 100 do 150 kg na ha, te wynalazki trochę drogie. Choć jakby dodali fosfor do RSM bo są pomału takie przymiarki (info od przedstawiciela GA) to bym zawsze tą wersje wybierał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2018 o 14:38, ansu napisał:

Co myślicie o nawożeniu startowym MAP 12% N; 61% P2O5 rzędowo podczs siewu 3100zł/t na ha potrzeba kilkanaście - dziesiąt kg. Tylko trzeba mieć podsiewacz.

a to nie jest do fertygacji? dla sadowników raczej. W podsiewacz to raczej

Dnia 26.06.2017 o 10:51, ikcomas napisał:

Odwiedzając pola w Szepietowie zainteresował mnie nawóz startowy Microstar PZ, jeśli tylko tym się różniły dwie sąsiednie uprawy i nic nie jest "podkręcone" to robi wrażenie, coś ktoś?

chciałem dodać to do rzepaku ale zrezygnowałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microstar to ceny kosmos, lepiej dać npk za te pieniądze na całą powierzchnię będzie na dłużej. A taki MAP w rządku z nasionami nie obok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kizeryt około 1110 netto wydaje się że drogo ??

Chyba nadal czekam na MgS z Tarnobrzegu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie MgS jakos nie srobuja cen, pamietam ze Kizeryt był zazwyczaj w granicach 1200-1250, wiec nie mozemy mowic ze probuja nas ograbic z doplat. Aczkolwiek dać 1100 zl za drugorzedne pierwiastki plus jeszcze jeden z nich taki ktorego zasobnosci nie buduje sie w glebie- to boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się