966 postów w tym temacie

20 minut temu, miwigos napisał:

 Ja tez tylko baksy ,co za problem usypać 100 czy 200 kg ,nie mów że braknie 200 kg i sypiesz 500  kg

W zasadzie sieję tylko NPK po pszenicy na ściernisko i saletrzak pod buraki. Pozostały azot tylko RSM. Prędkość mam z radaru do 0,1km/h i raczej tak się ustawiam że na "0" lub trochę zostanie lub zabraknie i to najczęściej ten kawałek. W życiu nie usypywałem. Raz coś mi się popiptało i zostało ze 300kg to wypuściłem na plandekę i zworkowałem.

Zapomniałem dzisiaj mój groszek odwiedzić myślę, że ma ze 30cm. Dla jarych wody jeszcze wystarcza,...na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonił do mnie kierowca TIR, że jutro przywiezie do mnie NPK 7/20/30 z Białorusi. Okazało się, że mój sprzedawca u którego zawsze co rok kupuję  zamówił dla stałych klientów. Podobno straszne podwyżki się szykują??? Nawet ceny nie znam. Zawsze była dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co bierzesz w ciemno,nie znam takiego dostawcy co przywozi na siłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorę co rok od wielu lat realizacja była koniec czerwca sierpień i cena ok, a w tym roku przyspieszenie  Na początku tego roku podczas rozmowy zgłaszałem chęć, że jak coś będzie wiadomo to niech da znać, może zapomniał zadzwonić :). Jutro będzie wiadomo co i za ile. Najwyżej nie zapłacę i zbiorą z powrotem :)

Bardziej zwraca moją uwagę to, że są zapowiedzi podwyżki cen azotu gdzie powinien o tej porze już tanieć i to przyspieszenie z NPK. Nie wspominając o znaczących wzrostach cen środków ochrony roślin jakie już miały miejsce w tym roku przy relatywnie tanich płodach rolnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę wody spadło i już żarty o podwyżkach nawozów, nawozy w górę, środki w górę, plony w dół, ceny w dół 

dobra wymiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, ansu napisał:

Biorę co rok od wielu lat realizacja była koniec czerwca sierpień i cena ok, a w tym roku przyspieszenie  Na początku tego roku podczas rozmowy zgłaszałem chęć, że jak coś będzie wiadomo to niech da znać, może zapomniał zadzwonić :). Jutro będzie wiadomo co i za ile. Najwyżej nie zapłacę i zbiorą z powrotem :)

Bardziej zwraca moją uwagę to, że są zapowiedzi podwyżki cen azotu gdzie powinien o tej porze już tanieć i to przyspieszenie z NPK. Nie wspominając o znaczących wzrostach cen środków ochrony roślin jakie już miały miejsce w tym roku przy relatywnie tanich płodach rolnych.

Ja nie zauważyłem wielkiej podwyżki na chemie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno azot już taniej nie będzie w tym roku, tylko podwyżki. Już się zaopatrujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten to zawsze ma dobre wiadomości :( 

Qrwa jaki tym razem powód amerykański gaz STANIAŁ 

Czy to my mamy wyrównać kiepski wynik finansowy GA 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NPK zamówione ,saletra rok temu 800 teraz prawie 1000 netto,czekamy lipiec,w tej cenie nie będzie parcia na zakup,900 by było OK 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wieloskładniki to trzeba kupić i pewnie już

Ale azotowe skoro tak drogo to nie mam przekonania 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie wytrzymałem i zamówiłem N,bo chyba będzie drożej ,za dużo idzie na Francje i zapasów nie maja fabryki ,to po co maja sie dzielić z rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie tylko RSM zakupiony po 865 netto, Polifoskę kupie za kilka dni ale tylko pod rzepak. 
@miwigosPo ile kupowałeś N?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli dystrybutorzy albo specjalnie tną sprzedaż oczekując wyższych marż albo rzeczywiście nic nie mają na sprzedaż. 

Dziwne czasy nastały żeby nie można było kupić nawozu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy monopol państwowej firmy na rynku nawozowym, która jest jednym z największych producentów  nawozów w europie, za chwilę będzie u nas najdroższy nawóz o ile już nie jest  i jeszcze będzie jego brak poprzez ograniczenie produkcji,  czas zapłacić za suszowe i inne +

 niech żyje partia socjalistyczo ludowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji dużo idzie do Francji ,bo u nich jest drożej,rok temu była bardzo tania ,dlatego nam sie widzi drogo,powinna być po 900 saletra- netto, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się