966 postów w tym temacie

100 litrów nie wymywa ,tylko trochę przemieszcza w głąb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od gleby jej kultury i....

Ale też od intensywność opadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos

Nawet 30 litrów na świeżo zaorane wiesz co potrafi zrobić. Mi się wydaje że przy takim opadzie ten nawóz nie ma za bardzo się czego na wierzchu gleby ,,trzymać" i może być rzeczywiście w systemie bezorkowym szybciej wymywany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sieje nawozu na orke,  po buraku i rzepaku głęboka uprawa bezorkowa ,on na wierzchu nie potrzebny ma być głębiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że w systemie bezorkowym szybciej wymywany, oczywiście chodziło o system orkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moich okolicach badania wykazały, że nie wymywa się w głąb tylko spływa. Nawet głęboko jest go mało bo rośliny szybciej pompują go do góry jak wsiąka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie orzesz to nie może być głęboko , ja pod rzepak i buraki zaoruje nawóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też dlatego w strip-tillu wdmuchują NPK w głąb gruntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niektórzy sypią po orce co by spłynęło z deszczem? 
Coś mój dostawca npk się nie odzywa zawsze mi samochód wysyłał bez pytania jak cena była dobra. 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo dobra nie jest ale będzie jeszcze gorsza 

Oni też zamawiają tyle ile na bieżąco zejdzie 

Specyficzny rok ludzie się zastanawiają co robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o takim nawozie jak Saletromag, w zeszlym roku wyszedl. Mysle zeby moze sprobowac dac go na  N1 w zbozach a nie dawac kizerytu. Mam zbudowane dosc duzy poziom magnezu juz na wiekszosci dzialek

http://azotujazd.com.pl/saletromag/

Edytowano przez jarki
Połączenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według opisu wygląda bardzo dobrze na wczesną dawkę 

Później może być problem z rozłożeniem przy suszy 

Widać że zadbali o szeroki rozsiew 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby zastosowac 300 kg saletry i 120 kg kizerytu lub 400 kg Saletromagu to w przypadku drugiej opcji zaoszczedzimy ok.50-60 zl/ha

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie po ile saletra amonowa,bo się spóźniłem i nic taniego wyhaczyć nie mogę.

Polifoska 6 ponoć 2250/T brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wysokie ceny gazu uderzają nie tylko w rynek energii, ale też w „gazochłonny” przemysł, jak chociażby produkcja nawozów. Produkujący m.in. nawozy koncern CF Industries ogłosił, że z powodu cen gazu zatrzymuje na czas nieokreślony produkcję w dwóch swoich fabrykach w Wielkiej Brytanii: w Billingham i Ince.

Także norweski Yara ogranicza produkcję amoniaku w europejskich fabrykach. Koncern szacuje, że spadek produkcji będzie rzędu 40% zdolności, wliczając w to instalacje zatrzymane planowo, np. na remonty. Yara zapewnia, że wywiąże się z zakontraktowanych dostaw, ale nic ponadto. Produkcja amoniaku jest bowiem obecnie wyjątkowo nieopłacalna."

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co tera nie kupiłem ani kila saletry 

Moim zdaniem albo jeszcze we wrześniu lub czekać do lutego !?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W lipcu kupiłem tylko RSM, nawozy na wiosnę raczej będę kupował dopiero po nowym roku. Czas gdzie można było kupić tanie nawozy minął w maju wtedy jak Miwigos kupował

To co aktualnie się dzieje ze wszystkim to nic innego jak bańka spekulacyjna od płyty OSB wzrost z 50 zł na 300, stali z 1,8 zł/kg na 7 zł, styropianu, cen uprawnień CO2 itd. itd. każdy chce się dorobić jak najwięcej w krótkim czasie bo wie że w każdej chwili może to "pierdyknąć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoć po minimum 1620/T.

@jarkimoże masz zasobność N

i nie trza będzie stosować?

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nowy mocznik "
Koszt nawożenia mocznikiem wzrośnie, gdyż dopuszczalna do użycia jego forma będzie zawierała dodatkowo inhibitor ureazy lub koszt podniesie dodatkowe otoczkowanie granul. Taka forma mocznika będzie wskazana do nawożenia, ale już przy dokarmianiu dolistnym na pewno należy uważać. W aplikacji pozakorzeniowej (np. nalistnej) przewagę będzie miała forma z inhibitorem, nad tą otoczkowaną. Biodegradowalne otoczki po rozpuszczeniu mogą być bowiem toksyczne dla młodych części roślin o delikatnej skórce, jeszcze bez nalotu woskowego. Ponadto nie wiadomo jak się będą zachowywały w roztworze wobec podzespołów opryskiwaczy, np. filtrów w rozpylaczu. Biodegradowalne otoczki mogą także stanowić problem techniczny i fizyczny w przypadku chęci sporządzania mieszanin zbiornikowych mocznika z innymi nawozami, np. mikrolelementowymi lub środkami ochrony roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno mozna kupic mocznik bez inhibitora z przeznaczeniem do stosowania dolistnego. Jakby ktos mial namiar na taki to bylbym wdzięczny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się