966 postów w tym temacie

Może do krów będzie można kupić.

Ciekawe, jak długo NOWY będzie działać przy nawożeniu przedsiewnym jęczmienia jarego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpuszczam saletrę do lutego dobrze że wieloskładnik kupiłem wcześnie 

Odnośnie nowego mocznika ładnie nas palanty z Brukseli ukochali 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saletra już 1830, nie liczcie że będzie taniej ,według mnie to 2 tysi. dojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że przy odbiorze nie będą kazali dopłacać różnicy od 1460?

Ten nowy mocznik to ponoć po 2600,a jak teraz NPK,sole i superfosfat stoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory używałem mocznik tylko trochę do opryskiwacza w rzepak i burak, teraz mi nie potrzebny ten nowy ,dla mnie nie ma już mocznika ,tylko jakieś cudo po którym kuku gorzej ponoć plonuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie liczę że będzie taniej ale mam nadzieje że potencjalny wzrost z 1800 na 2000 zł zje aktualnie inflacja i przy zakupie wyjdzie na to samo a nie będę musiał zamrażać kasy na pół roku <takie moje gdybanie>>
RSM mam na tyle kupione że mi wystarczy na kilka rozwiązań jak np. podanie rsm jako trzeciej dawki w pszenicy wraz z od razu drugą dawką ale tutaj bym musiał dokupić dodatek spowalniający działanie (trzeba by było policzyć co będzie tańsze czy zakup saltery czy zakup dodatku albo w to miejsce dać nowy mocznik). Lub ten rsm który mi zostanie przeznaczyć w całości na kukurydze lub podzielić dawkę azotu QQ pół z rsm pół z mocznika.  Jednym słowem kombinacje Alpejskie przez wycofanie mocznika. 
 

Edytowano przez przem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na co tobie kasa,że jej żal zamrażać?

Nikt jeszcze nie stosował tego nowego mocznika,a już z góry wieszczyce porażkę?

Jeden rzucił hasło, że jest "BEE.."i wszyscy powielają.

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo wystarczy zobaczyć na cenę o ile podrożał i już wiem że jest BEE 

Czy z tego zasranego lewackiego zielonego nieładu coś dobrego dla nas przyszło 

Nie nie przyszło i nie przyjdzie bo oni uważają że my rolnicy jesteśmy idiotami 

Nawozy były i są drogie a rolnik wie jak należy je stosować żeby ograniczyć straty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego zalecają na drugą i trzecią dawkę łącznie w oziminach.Pod jęczmień jary to zastosuje, na resztę mam saletrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Schodząc do 120N w pszenicy i 150N w rzepaku można ograniczyć regulatory i fungicydy i sam się zielony nieład zrobi. Do tego jakieś uprawy dla dopłat; ugory miododajne… 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

130-150 N/ha dałem w ubiegłym roku na pszenicę 

Rzepak też kiedyś 170 w jednej dawce bywają różne sytuacje 

U mnie łączenie 2i3 dawki w pszenicy to bardzo częstą sytuacja 

Ale mówimy o nowym mocznikiem którego faktycznie jeszcze nie znamy 

Wiemy natomiast o ile był droższy od starego wiemy też że będzie inaczej działał 

Czy gorzej to jest pytanie podstawowe, ma być mniej strat kosztem ceny 

U mnie strat nigdy nie było bo nigdy nie stosowałem pogłównie mocznika 

Faktem jest że mój Ojciec tylko mocznika w żyto sypał jak się ciepło zrobiło 

Chodziło o długie działanie a żyto miał jak mało kto czasem aż za dobre :D 

No i ta kwestia dolistna wydaje się być też na nie choć dowodów brak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrócimy do tematu za rok,po pierwszych zastosowaniach.

Pozostaje "cena składnika" względem saletry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze kupilem chociaz jedno auto, z bieda moze starczy na caly sezon jesli bede dobrze gospodarowal gnojowica na II dawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kur..de to trza halę sprzątać i odebrać z depozytu.Jeszcze wykrakam,że będę musiał dopłacać?

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

saletra 2300 netto i nie ma żadnego auta, RSM ponoć 1800 od 1 października ale co z tego jak dostępność jedno auto na jednego przedstawiciela GrupyAzoty tego głównego a ich jest tylko około 50 na całą PL, mocznik 2800 również brak. Teraz to co mają na placu to trochę polidapu, troszkę wiecej potasu i powiedzmy NPK. 

Tak jak mówiłem wcześniej jedna wielka bańka spekulacyjna. Identycznie jest na giełdzie czy to Forex czy też tej "zwykłej" GPW. Za duży wzrost w zbyt krótkim czasie. A prędzej czy później jest korekta albo dla znając temat realizacja zysków. 
Na portalu Hektarwiedzy gościu mądrze powiedział odnośnie cen nawozów: Ci na górze odpowiedzialni za kreowanie pieniądza dobrze policzyli skoro dajemy Wam cenę rzepaku po 3000 zł czy pszenicy po 1000 zł to Was dalej stać na zakup drogich nawozów i w tej chwili jest przeciąganie liny kto pierwszy pęknie. Za dużo by pisać. A po drugie rząd pod przykrywką pseudo pandemii zwiększył cyrkulację obiegu pieniądza - efekt wywołanie obecnej inflacji. Czyli zdewaluowanie DŁUGU, który sam się spłaca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy cennik. NPK nie ma na placu i nie będzie.
Polidap 4000 zł/t brutto, RSM 26S -  2650 zł netto tona. Hurtownie nie kupują nawozów. W jednym dużym gospodarstwie o pow, 5 tyś - co również są autoryzowanym sprzedawcą nawozów Gupy Azoty, cała sprzedaż nawozów wstrzymana, jak chcesz coś kupić to na zapisy. A po drugie "dyrekcja" boi się że dla nich samych braknie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wiecie jakie srodki kupicie na wiosne to radze Wam zacznijcie juz kupowac bo bedzie mniej i beda drozsze. Niektore firmy juz podniosly sporo, niektore niedlugo podniosa bo producenci obcinaja dostawy. Tylko bez paniki bo wtedy odrazu firmy wyczuja interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Atropos cena tydzień temu nie zmieniona.Może jeszcze Ambrosio na 2 dawki dokupię.Spoczywa X-met w piwnicy.(T1:Atropos+Ambrosio,T2: Ambrosio+X-met,T3: zobaczy się)Z burakami gorzej-może herbicydów nie braknie?

To prawda, że saletra amonowa po 3tys.?

Edytowano przez Pałuczanin81
To prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupujący w tych cenach stracili rozum, za takie ceny niech sobie premie wypłacają środkami i nawozami dystrybutorzy i producenci

@lokizom mając takie ilości naturalnego nawozu to tylko sama gnojowica na całość, tania grzybówka, lekkie dosztywnienie i można zbierać kokosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko gnojowica nie da rady, juz probowalem, za slaby rozruch na N1. Moje podejscie to jest saletra amonowa na N1 w nie za duzej ilosci i mozliwie jak idzie wjechac gnojowica. Tylko trzeba pamietac ze nie mam jej nieograniczonych ilosci i musze roztropnie nia gospodarowac.

Zebralbym kokosy chetnie ale niestety ostatni rok to susza chyba stulecia u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się