966 postów w tym temacie

37 minut temu, przem napisał:

@Pałuczanin81 inflacją manipulować ?? Rozwiń myśl

Sam pisałeś,że nie robisz zapasów nawozów.Mimo inflacji, na wiosnę będzie taniej?Znajdę twój post  wcześniejszy to go zacytuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesienią kluczowym się wydawało cena pszenicy do ceny nawozów 

Teoria upadła bo władek ze wschodu się dogadał z angelą z zachodu 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2021 o 10:49, przem napisał:

Nie liczę że będzie taniej ale mam nadzieje że potencjalny wzrost z 1800 na 2000 zł zje aktualnie inflacja i przy zakupie wyjdzie na to samo a nie będę musiał zamrażać kasy na pół roku <takie moje gdybanie>>
RSM mam na tyle kupione że mi wystarczy na kilka rozwiązań jak np. podanie rsm jako trzeciej dawki w pszenicy wraz z od razu drugą dawką ale tutaj bym musiał dokupić dodatek spowalniający działanie (trzeba by było policzyć co będzie tańsze czy zakup saltery czy zakup dodatku albo w to miejsce dać nowy mocznik). Lub ten rsm który mi zostanie przeznaczyć w całości na kukurydze lub podzielić dawkę azotu QQ pół z rsm pół z mocznika.  Jednym słowem kombinacje Alpejskie przez wycofanie mocznika. 
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy dzisiejszych cenach nawozów kupowanie na zapas mija się z celem. Kupno taniego nawozu skończyło się w lipcu 2021 wtedy jak kupowałem RSM ale gdyby większość wiedziała że na koniec roku będą takie cyrki to każdy by ten azot kupował w lipcu. Ale wtedy dystrybutorzy by zauważyli wzmożony ruch i by podnieśli cenę.


Odnośnie mojego wpisu. Popatrz teraz jak wszystko podrożało (a to jeszcze nie koniec podwyżek) i ile ten pieniądz jest obecnie wart.  Idziesz na byle jakie zakupy i 200 zł nie ma. Z cenami nawozów podobnie przyzwyczają nas teraz przez rok do saletry za 2500-3000 zł/t. a jak w czerwcu zrobią promocję po sezonową za 2000 zł to każdy będzie się "zabijał" że to bardzo dobra cena. "Trzeba SZYBKO kupować póki jest taniej bo później to nie wiadomo co będzie " i te ceny mogą zostać z nami na dłużej, ponieważ rynek czyli MY Rolnicy zaakceptują te ceny a po drugie nikt już nie będzie pamiętał taniego nawozy. Dodatkowo plany nowej polityki rolnej i zostanie Nam tylko dopłata jako zysk. Jałmużna/socjal od Państwa. Coraz większe uzależnianie społeczeństwa od dystrybucji pieniędzy. itd itd.

Jedno tylko musze przyznać współczuję i to bardzo wszystkim tym którzy sprzedali swoje płody rolne w żniwa i nie kupili za to środków do produkcji na kolejny sezon. Pod kreślę że nikogo nie chce obrażać ale ten rok/sezon jakość przeżyją. Dadzą mniej, mniej zbiorą, mniej zarobią ze sprzedaży.....nie będą potrafi odtworzyć nadwyżki na kolejny sezon.  Koło zamknięte. Plus jakaś kolejna susza w kraju. Nie wspominając że na słabszych ziemiach teraz to już jest bankructwo. Dlatego uważam że wiele osób bo żniwach odda pole w dzierżawę i pójdzie do pracy na etat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielu zrobi interes życia , jakby czena 1400 na pszenice i 3500 na rzepak utrzymala się to będzie pasować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to liczę trzymam pszenicę do maja.Na dzierżawie też zrobiłem interes życia (trzeba wiedzieć kiedy że sceny zejść)-przynajmniej któryś z dzieciaków będzie miał nowy dom(równowartości Zetora Majora).Jedno jest pewne kolejne pokolenie mojej rodziny musi i chce szukać miejsca poza rolnictwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos  Nie wiedziałem że to UFF, czy jak mu tam.Na razie mają taką ofertę. Chcą to przywieźć na magazyn.
 Ten jesienią za 900zł. też miał 34N .Bo jest też duński 24N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest tanie-to jest drogie.Albo nie podziała,albo się ulotni.. pewnie będzie problem i męka z rozsianiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno mocno  się zbryla i jak pył dokładnie wysiać ma 33 N i trzeba zważyć bo wsypują go na oko

 

Widać że tu wszystkim jedno jak vat na nawozy , na konkurencyjnym  forum wojna miedzy vatowcami a ryczałtowcami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie ma prawdziwych rolników.To nie ma się kto spierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pałuczanin81 napisał:

Na forum nie ma prawdziwych rolników.To nie ma się kto spierać.

Uważasz że NIE jesteś rolnikiem Twoja sprawa za innych się nie wypowiadaj proszę 

Odnośnie cen moim i większości rolników zdaniem trzeba zaczekać na rozwój sytuacji 

Obecnie cena saletry z Włocławka poniżej 3000 a powinno być lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No OK!paru jest rolników:@jarki,suzin,miwigos,przem,lokizom-reszta do zalesienia :D

Dopiero się doczytałem o malwersacji vatem przez rząd.To teraz będziemy dostawać ceny netto za naszą produkcję?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie da abyśmy się spierali o coś na co nie mamy wpływu. I tak zrobią z Nami co będą chcieli.


Przez ostatnie dwa lata rząd tak kombinuję że nie wiadomo o co chodzi a później się dziwić że system podatkowy jest tak skomplikowany że zajmujemy przedostatnie miejsce wśród 37 państw OECD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci co mają wpływ na cokolwiek twierdzą, że poniżej 800ha w Polsce to patologia która ogranicza rozwój rolnictwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, przem napisał:

Nic to nie da abyśmy się spierali o coś na co nie mamy wpływu. I tak zrobią z Nami co będą chcieli.

Dokładnie już wystarczająco jako rolników nas poróżniono, taki jest cel 

Moje zdanie jest mało popularne uważam że nie powinno być żadnych różnic 

Tak w podatkach jak i w dotacjach czyli jeden system wsparcia dopłaty bezpośrednie

Żadnych PROW masz dwadzieścia ha kupujesz np. 60-80 KM masz 300ha  250 KM 

To jest ciągła ingerencja żeby chłopa przyjąć za jaja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci co mają mniej niż 800ha dają im pięć-siedem lat gospodarzenia.Taki ex-pgr obok tonie w długach.Ludzi nie ma, bo płacą po 2,5tys.netto.Sprzęt łatają.. tragedia niczym u mnie.

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według  mnie do siewów wiosennych nie będzie taniej , mogą byc problemy z dostępnośćią 

Co do gospodarstw powyżej 800 ha ,jest ich bardzo mało

Jedno jest pwene dzielą rolników ,vatowiec nie zyska nie starci , ryczłtowiec zyska , jeśli oboje nie mają nawozu, a zyska najwięcej ten co ma nawóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopóki będziesz widział i słyszał cokolwiek-te dyskusje nie umilkną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie do maja nie wierzę żeby coś staniało w nawozach 

Później możliwe obniżki ale z powodu braku zainteresowania 

Szybciej mogą wystąpić chwilowe braki zwłaszcza azotu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mają dostarczyć moja wykupioną ponoć bez dopłaty, ale trza czekać tydzień.Czyżby nie mieli na magazynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się