966 postów w tym temacie

"Zdaniem niemieckiego ministra gospodarki Roberta Habecka „skok cen energii w zimie sprawi, że ten obecny wyda się bez znaczenia”."

A odnośnie cen nawozów. Jaka to jest polityka skoro człowiek próbuje kupić RSM 32 od końca czerwca, skoro niby jest cena jak brak dostępności. Taka była odpowiedź u wszystkich handlujących nawozami na okolicy. A jak coś było to dostępność dosłownie 5 minut i towar znikał ze stron, dokładnie tak jak z zakupem węgla z PGG. Żeby nie było tak jak z cukrem podwyżka z 2 na 7 zł a później obniżka na 5 zł i lud się cieszy że jest taniej. Z nawozami może być podobnie podwyżka do astronomicznych, horrendalnych cen a później obniżka i powiedzą że jest tanio to można już kupować. 

Podzielam zdanie lokizom że nigdzie to nie jest zapisane że jak są wysokie koszty produkcji to od razu z automatu muszą być wysokie ceny na produkty. Prędzej czy później bańka pęknie tylko teraz pytanie która pierwsza na "zboża" czy na "energię" ??? 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anwil wznowił produkcję, nakaz z góry?!? 

 

Z drugiej strony w tej cenie to niech se wsadzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minister podobno miał gadać żeby w takich cenach nie kupować 

Szkoda że nie zagwarantuje że później będzie taniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I cyk 1000 w górę saletra. 5500 za tonę, tanio to już było. Kupiłem jeszcze po 4500, trzeba zasieki porobić i pole minowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu mówili że węgla nie zabraknie i że będzie tani, ostatnio nawet na stronie PGG gdzie kupić to jak w lotka wygrać podrożał o 50% i jeszcze wprowadzili mniejszy limit na ilość jaką można kupić

niechętnie ale kupiłem w tym miesiącu mocznik po 4500 bez inhibitora gruba granula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NOOO w takich cenach to opłaca się tylko w innych CELACH 

Ale tu chyba jednak lepiej saletra potasowa się nada :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykła też będzie dobra, soli potasowej dodasz. Saletrę potasową można kupić w spożywczym tylko będzie trochę podejrzane jak podjedziesz z przyczepą po paletę XD. Do tego Wigor S, czysta siarka praktycznie, przy rozsiewaniu tego czuć jakby petarda wybuchła ale też są już braki. Jeszcze trzeba dodać węgla i cukru do mieszanki. Coś w tym jest że są braki akurat tych kluczowych składników do prochu strzelniczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś jest też na rzeczy skoro tyle amunicji idzie to przecież trzeba uzupełnić

Nie kupiłem nic azotu bo kasy aż tyle nadto nie ma a nic nie sprzedałem w żniwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat proch bezdymny robi się nieco inaczej ale my nie o tym tutaj. Bardzo dużo ludzi deklaruje, że nie będzie teraz kupować azotów. No teraz to i tak już po ptakach ale co będzie na wiosnę? Taniej? Wątpię. Drożej? To po ile q.wa 7-8 koła? Na razie sprawdzają nas po ile mogą sprzedać. Wiele gospodarstw tego nie udźwignie, szczególnie zbożowcy. Tak się nie da. Przetrzymanie zboża/rzepaku w oczekiwaniu na lepszą cenę ma rację bytu tylko wtedy gdy zgromadzony jest odpowiedni kapitał. Bo jak tego nie ma to wzrost kosztów środków do produkcji zniweluje ewentualny zysk ze wzrostu cen rzepaku/zbóż zakładając jeszcze, że cena wzrośnie a na to się nie zapowiada w krótkim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie już nawozy czy jeszcze czekamy? 

Sytuacja wydaje się zmuszać ku stabilizacji cen 

Patrząc na kalendarz trudno uwierzyć w jakieś obniżki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RSM 32 kupiony w sierpniu po 4400 z, Kizeryt po 2000 zł. KornKali kupie w lutym, a mocznik i polidap "dzień przed" sianiem kukurydzy. 

O jakiej stabilizacji cen mówisz, raczej ruchanie bez mydła. RSM przy tej cenie gazu powinien już kosztować 1200 zł 
large.63d158cd02be8_cenagazu.jpg.de291d03b30d6461576f4e23e08b08fa.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na styk , na trzecia dawke braknie , podobno mocznik ma być za miesiąc po 2500 import

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak sobie myślałem żeby kupić tylko na pierwszą dawkę

Druga to mały miesiąc później może coś by człowiek zaoszczędził 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też pod rzepak mam Saletrosan, kupiony po 2760. A na resztę mam RSM z dopłaty nawozowa. I pewnie trochę RSM mi zostanie jeśli dobrze pójdzie lanie gnojowicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oporowo idą te obniżki cen

Po niedzieli chyba trzeba na nowo się rozejrzeć 

Dwa tygodnie upłynęły chyba już będą jakieś znacznie efekty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obniżyli przeciez o 800 zl. Do maja pewnie więcej nie będą chcieli opuscic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się