966 postów w tym temacie

Ja bym dał przed zimą czyli koło świąt, zaliczki dopłat wczoraj wpłyneły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co teraz przewidzisz? GA zanotowało stratę za III kwartał prawdopodobnie dlatego, że importowane nawozy są powszechne przynajmniej u mnie. Mocznik np. ten z inhibitorem to nawet może i ciężko kupić bo wszyscy mają bez jak się pytam. A skąd jest? Nikt nie wie albo nie chce wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nawozy/cyfrowe-etykietowanie-produktow-nawozowych-ue-co-zmienia-nowe-przepisy,140928.html

Oni naprawdę nie mają ważniejszych spraw tylko takimi pierdołami się zajmować?

Teraz trzeba będzie każdy worek skanować przed rozcięciem bo nie wiadomo co w środku, tylko jeden wielki kod QR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Banda głupków, rozumiem na małych produktach , gdzie niema miejsca, ale na baksie jest miejsca do oporu , myśle że nazwa nawozu zostanie + ten kod

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taak też tak myślę bo nie wyobrażam sobie jak to miałoby wyglądać na placu rolnika. Bierzesz worek, rozcinasz a tam inny nawóz leci bo kilka rodzajów stoi w jednym miejscu. To za każdym razem skanować każdego biga? Bezsens totalny. A jak pomylą się u dystrybutora? Każdy worek mam skanować który mi ładują? System etykiet moim zdaniem jest po to aby łatwiej było kogoś oszukać. Teraz wszystko jest jasne i widoczne. Po co to zmieniać? Komu to przeszkadza? Generalnie to jakieś zamysły na razie i pewnie nie szybko to wejdzie ale po ki ch. zajmować się takimi głupotami? Naprawdę nie mają co robić? Protesty wszędzie przeciwko WPR a tu takimi durnotami się zajmują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nawozy/ogromne-ilosci-mocznika-importowanego-z-rosji-co-to-jest-mocznik-techniczny,141032.html

Zboże techniczne, olej techniczny super a mocznik techniczny ble.

Wszyscy wiemy, że mocznik z inhibitorem nie nadaje się do niczego. U mnie nawet ciężko go dostać bo nikt tego nie kupuje. Wszędzie bez problemu można kupić zwykły.

- UE: "zakażmy produkować zwykły mocznik, tylko z inhibitorem".

- Rolnicy UE: "ale on nie działa".

- UE: "nieważne, zwykły mocznik zniszczy naszą planetę".

- Kraje poza UE: "oooo, tak rób mi tak jeszcze".

Samozaoranie, zawiła jest ta polityka UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie kupuja go ludzie, ja go sieje na słome 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na słomę to tak ale pogłównie czy nawet przedsiewnie to się nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieznany czas rozkładu. Zwykły mocznik i tak trzeba było z miesięcznym wyprzedzeniem siać. Czasem tak rozbiłem na N3 w pszenicy jak była wizja braku opadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku na N1 kupiłem ten mocznik z inhibitorem bo taniej wychodziło. I nie wiem czy to kwestia temperatury czy samego mocznika, ale dopiero saletra w N2 coś pomogła. Inna kwestia że na N1 mocznik to ogólnie słaby pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja dopiero dwa lata na saletrze.Zawsze był mocznik na drugą dawkę.I pod korzeń w buraku i jarych...w rzepaku ostatnia trzecia część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn co do mojego poprzedniego posta, ja miałem tylko ozime zboża na myśli. W tym roku to planuję w pszenicy ozimej tak: N1 saletra, i na pierwsze kolanko też saletra a mocznik w inhibitorem to ewentualnie pomiędzy dawkami saletry. A jak dobrze pójdzie to niedługo MgS z siarkopolu tak ze 100kg na ha. Ale to zobaczymy

Edytowano przez sapek2
Skleroza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się