Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
biedron

Targi i wystawy rolnicze

144 postów w tym temacie

byłem dziś w Grubnie a do Minikowa też się wybieram {za dwa tygodnie :o}

 

ps. Czarko o ile się nie mylę to Ty masz do Minikowa mniej kilometrów niż ja  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

byłem dziś w Grubnie a do Minikowa też się wybieram {za dwa tygodnie :o}

 

ps. Czarko o ile się nie mylę to Ty masz do Minikowa mniej kilometrów niż ja  :o

 

Ja mam około 95km...chyba,że pojadę gorszą drogą przez Więcbork to będzie z 15km bliżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Szepietowie mają gorsze zboża niż u mnie  :o

http://www.fotka.pl/profil/ikcomas/albumy/1,Ja/72186949,Borwo_w_Szepietowie_26062011,?authkey=38d90f79e82d429311765c3d3c37d0a6

A to moje:

http://www.fotka.pl/profil/ikcomas/albumy/1,Ja/72186858,Borwo_30062011?authkey=38d90f79e82d429311765c3d3c37d0a6

Ogólnie trochę skopali sprawę, bo jak była posiana pszenica na jednym z pól to jak sieli inna odmianę to nie wyczyścili siewnika i zamieszali gatunki. Poza tym jakoś nie wierzę, że jeden oprysk Kompletem załatwił tak wszystkie chwasty (czyżby reklama?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj coś chyba pogoda nie dopisze na Minikowo  :-\

 

jadę w niedzielę może będzie pogodniej na jutro chyba niema szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, pogoda w Minikowie w sobotę nas nie rozpieszczała. Cała Wycena bydła mlecznego w deszczu. Potem trochę przejaśnienia i znowu popadało.

Myślę, że dziś odwiedzający mają lepszą pogodę ( jak patrzę w domu za okno). Zwierzęta ładne, sprzętu też sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pogoda była idealna {nie za ciepło} tylko trochę błota

a reszta jak mówisz  :o

 

był ktoś jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas  co jest z tymi zdjęciami  :o

było widać na nich gdzie są robione czy tylko w opisie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas  co jest z tymi zdjęciami  :o

było widać na nich gdzie są robione czy tylko w opisie ?

 

Było w opisie i było widać tylko nazwę zboża i samo pszenżyto, tła nie było więc nie można było stwierdzić gdzie są robione. Uważam, że to chamstwo ze strony fotki.pl, że usunęli wszystkie zdjęcia i nie poinformowano mnie nawet dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też miałem w planach jechać do Minikowa ale w sobotę była straszna pogoda i zrezygnowałem a w niedzielę nie mogłem.A powiedzcie koledzy jak tam wyglądały poletka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie wnioski wyciągnęliście z tych wystaw chodzi mi tu głównie  o ochronę odmiany nawożenie  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

plantacje mamy często ładniejsze niż poletka wszystko zależy od ziemi i pogody

fajnie jest że w jednym miejscu blisko siebie rosną różne odmiany i można porównać

na pokazach ochrona jest jednej firmy np.w Minikowie BAYER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - żeby porównać ochronę trzeba pojechać na kilka takich imprez :o szkoda, że nie robią tak, jak z odmianami: poletka koło siebie, chronione różnymi środkami, różnice widać jak na dłoni. Ale to raczej nierealne. Chociaż i tak czasem wychodzą te różnice - na jakiś polach pokazali rzepak, chroniony insektycydem organizatora (przemilczę nazwę), cały "ponadgryzany" :o jeden z rolników pyta "a co to za ochrona, panie?" a marketingowiec na to "no cóż, należało go opryskać w porze kwitnienia, a do tego musielibyśmy sięgnąć po środek konkurencji"  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no cóż, należało go opryskać w porze kwitnienia, a do tego musielibyśmy sięgnąć po środek konkurencji"  :o

I chyba dobrze że tak powiedział, wiesz bynajmniej że nie będzie Cię próbował naciągnąć a jak nie wyjezie - nie zwali winy na Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolega też sieje borwo i twierdzi że jest najładniejsze

choć Twoje wygląda dużo lepiej  :o

 

ps. też zmieniłem fotki {wyżej}  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinni do nas przyjeżdżać oglądać plantacje  :o

Rzeczywiście Borwo jest najlepsze ma od 12 do 18 pięter i po 3 ziarna w kłosku czyli 6 rzędów, a nie dostało wcale dużo azotu 90 kg/ha może ciut więcej, stanowisko po pszenicy ozimej i pocięta słoma na którą był oprysk mocznikiem i Ekosłomą to razem z odżywkami to pewnie wyjdzie gdzieś ze 110 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0