west

Kontraktacja i ceny

536 posts in this topic

Pojawiają się już propozycje kontraktów na przyszłoroczne zbiory min. Esilo -1700zł/t, Gustav Kindt na niemcy pobrzękują w tych okolicach. Jak przeiwdujecie poziom cen w żniwa?

Znajomy ostatnio wypychał z magazynu po 2000 zł/t.

Edited by jarki

w żniwa trzeba rolnika wydymać więc przewiduje 1600zł/t. szkoda że mam kontraktację do kruszwicy tak wolałbym podpisać przed żniwami z tym co da więcej

Z kontraktacjią to różnie bywa ,,Na dwoje babka wróżyła" , w sezonie 2009/10 kto zakontraktował wiosną po 1400zł/t wygrał bo w żniwa był po 980-1080zł/t, w ubiegłym roku kontrakty były po 1150zł/t, a w żniwa można było dostać nawet 1450zł/t.

Ja zawsze staram się rozkładać ryzyko i 50% kontraktuje resztę zostawiam na wolny rynek.

Zobaczymy jak przezimują i jeśli w kwietniu-maju zaproponują 1800zł na kontrakt to połowę podpisze.

i to jest dobry pomysł bo zawsze jesteś jak mówisz 50%/50%

lub trzymać się konsekwentnie kontrakt albo nie kontraktować

bo jak co roku inaczej to tak jak w chybił-trafił zwykle chybił >:(

rzepak był zawsze u mnie w gosp. najpierw kontrakty do szamotuł później kruszwica. dzisiaj skupujących jest dużo i można wybierać

czułem że masz doświadczenie w rzepaku >:(

ja dopiero jakieś 7-8 lat jak mnie ceny na wieprzki wq..iły

jakie nawożenie dajecie

u mnie

N 170+jesienne

P 120-130

K 180-190

+ mikro

nawożenie na podstawie zasobności gleby N 140-160 P(wysoka zawartość) 40-50, K (wysoka) 50-60. jak zawartość średnia to zwiększam P i K

Czy jest możliwość zakontraktowania rzepaku w kruszwicy z cena bo u mnie nie długo  zaczną się kontrakty i zastanawiam się czy podpisywać  >:(

Poczekaj jeszcze trochę i nie kontraktuj do naszycvh zakładów poszukaj odbiorcy na rynek niemiecki, tam lepsza cena i mniej łupią na zanieczyszczeniach i wilgotności.

Boje się takich nie pewnych kupców  tym bardziej ze w zeszłym roku byłem poszkodowany przez powódź jeśli macie pewniaków to bardzo proszę o kontakt jestem z centralnej Polski ilość rzepaku szacuje na 90 ton

Z pośredników pewniacy ?

raczej prawie do pierwszej kiwki >:(

to Chemirol,Agrosieć ,Osatkowski....

słowem szukaj dużych i znanych

Ja handluje przedewszystkim z Gustavem Kindtem, HaGe Polska i Cefetrą. Staram sie te mniejsze podmioty jak Chemirol pomijać bo poźniej się okazuje żę oni jedynie ogniwkiem w łańcuchu pośredników i zbijają kasę za przerzucenie faktury. Najlepiej mi się współpracuje z Gustav Kindt

zachodniopomorskie, wielkopolskie ,lubuskie te o których wiem bo mam tam znajomych którzy z nim współpracują, ale podejrzewam że w głąb kraju też zaglądają. Ich siedziba na Polskę znajduje się w Warszawie

chca zlapac ludzi proponujac coraz to lepsze warunki ,cos mi sie wydaje ze z kontraktacja cienutko  :)