west

Ceny zbóż i rzepaku

1981 postów w tym temacie

Stoisław ma elewator o pojemności 100tys ton (największy w Polsce) i na dobra sprawę to ledwo by zapełnił zbożem średniej wielkości masowiec, więc nie był bym taki pewny tego że nas nie zasypia na metr , szczególnie jak cena będzie atrakcyjna i nie będzie ograniczeń wwozowych. Koszt wyprodukowania tony pszenicy tam i u nas, to dwie różne bajki, a raczej bajka i horrorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matif dziś 5 ERO w góre ,żeby tak jeszcze z tydzień szło ,to by było ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos

Doczekamy ceny na rzepak nie będziemy musieli go drugi sezon bunkrować :)

Teraz to już pójdzie w górę a i ciekawe jak tam na zachodzie Europy ?

Bo jesienią stękali ze mało posiane i robale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że mniej pszenicy wysyłamy wynika z mniejszych zbiorów

Oraz większego zużycia na paszę w zamian za kuku której NIET

 

Natomiast Ukraina zawsze będzie miała pszenicę dla arabów

Dla nas to głównie straszak my nie jesteśmy docelowym rynkiem zbytu

Tam są transakcje o wielkościach w zupełnie innym wymiarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta przyjemna przyczyna to rosnąca cena paliw

A jak pisałem czy obniżki będą miały wpływ to mnie wyśmiewano

To działa oczywiście w dwie strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paliwa to chyba główny bodziec ?

Bo na prognozy zbiorów jakoś nie reagowali

 

 

"spodziewana niższa produkcja w nadchodzącym sezonie, drożejąca ropa na rynkach światowych (część zbiorów przeznaczana na biopaliwa), mniejsza produkcja oleju palmowego (efekt El Ninio u głównych producentów- Indonezja i Malezja odpowiada za 85 proc. światowej produkcji).

 

Wzrostom notowań rzepaku sprzyja także wyraźna poprawa sytuacji na pozostałych prezentowanych poniżej oleistych. Cena amerykańskiej soi rośnie od początku marca praktycznie bez przerwy."

http://www.farmer.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/cena-rzepaku-mocno-w-gore,63288.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sruta sojowa przez ostatnie 4 dni ostro do góry na giełdzie, w sumie juz koło 10 procent, i nie widać stabilizacji narazie. Powinna pociągnąć za sobą rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica troszke sprzedane po 650 netto,reszta zostaje na nastepny sezon,bo ceny zniżkuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

max.2t x 1550-uuu Panowie interes życia zbijemy na rzepaku :) ,1660-czyli od stycznia tak się "kotłuje"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek na tym "wróżeniu z fusów"doktorat zrobił na UTP w Bydgoszczy-zamiast nam pomagać-to tylko szkodzą...Damłyn 570-635netto,Golpasz 620-630netto-gdzie te plony z pszenicy jarej sianej W ZESZÅYM TYGODNIU ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta siana w zeszłym tygodniu za tydzień będzie taka jak siana miesiąc prędzej już się przebija a ładnie dopadało poza tym kto w zeszłym tygodniu siał pszenicę wszyscy pisali że już w lutym sieją a te są zapewne lepsze od zimowych kupiłem pszenżyto ładne grube po 480 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wsi i to kilku-jak sie kapnęli,ze z ozimej NIC nie bedzie...gdzie w kuj.-pom.takie tanie pszenżyto??po 650 wołają koło mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Rogas

I wszystko się wyjaśniło Ty kupujesz :) ja sprzedaję ;)

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wsi i to kilku-jak sie kapnęli,ze z ozimej NIC nie bedzie...gdzie w kuj.-pom.takie tanie pszenżyto??po 650 wołają koło mnie

Widzisz mam farta też są tacy co po 600 chcą ale mi się udało co prawda 15 ton tylko ale dobre i to po 600 kupiłem pszenicę paszową 11 % białko u mnie w zeszłym roku taka susza że średnio 2 tony z ha sypało :-\ świnie już mało kto chowa to i trudniej zboże sprzedać zwłaszcza mniejsze ilości wcale mnie to nie cieszy ale ile możesz dać za zboże jak tucznik 3,70 od dwóch lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się