west

Ceny zbóż i rzepaku

1985 postów w tym temacie

Małe ssanie bo podobno nie mogą się pozbyć sruty rzepakowej, jest za droga względem sruty sojowej. A po przerobieniu 1t rzepaku zostaje ok.600 kg sruty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki nie wykrakałem tylko przeanalizowałem sytuację i po to pisałem na forum, żebyście się obudzili bo nadchodzi ostatni dzwonek aby dobrze sprzedać rzepak dla Was po tamtej stronie Wisły. Nie mam z tego nic bo sam sprzedaję w żniwa, ja tylko ostrzegałem.

@lokizom a jeśli kontrakt opiewa na odbiór śruty kursem powrotnym? Korzyści dla każdej ze stron. Negocjacja wyższej ceny rzepaku bo odbiór przecież zalegającego odpadu, który samochód więcej za jednym kursem odbierze niż przywiezie w postaci czarnych kulek. ZT mniej zapłaci za rzepak bo przecież sprzedaje śrutę, opłaci się to też pośrednikowi bo nie musi wracać na pusto. Potem w worki po 50kg a krowiarze zainteresowani są u mnie śrutą rzepakową (NON GMO)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak z Ciebie taki analityk to zajmij się handelkiem 

Nie do tego trzeba być obrzezany i nosić pejsy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaczyna brakować żyta, dzisiaj z 600 na 680 podskoczyło, pszenica paszówka 780, ceny netto

Edytowano przez maslak88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupiłem pszenicę po 840 netto, z odbiorem do konca kwietnia. U mnie blisko port i ceny wyzsze. Wytwornie pasz niedaleko mnie płacą 860 netto za paszowke. Jeczmien 830 netto. Pszenżyto 800 netto. Żyto duże rozbieżnosci od 650 do 750 netto. Ludzie mają mało towaru, szczegolnie mniejsi rolnicy kupuja u wiekszych rolnikow i tam chodza ceny jeszcze o 100 zl wyzsze, tj. za pszenice jak chce sie kupic w ilosci np. do 5 t to nawet 1000 zl daja( brutto)

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No panowie przyznać się kto zalał rynek towarem bo cena leci na matif :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem już dość dawno temu 

Na polach zbyt dobrze to wygląda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No kolejny z tym dobrze wygląda, a za kilka tygodni płacz bo karłowatość+ susza, pierwsze naloty były w fazie szpilkowania zboża w optymalnym terminie, ostatnie do listopada włącznie, sporo ludzi w okolicy nawet nie wjeżdżało z opryskiwaczem jesienią efektów niech każdy domyśli się sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yyyyy ten teges, znaczy się 20 eurasów w dół? tak nagle? chyba trzeba wypychać powolutku... chociaż ja muszę czekać na mróz bo dojazd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kapitał spekulacyjny tak zadecydował my w erze globalizmu jesteśmy bezsilni 

Cała produkcja zwierzęca upadła bio z Ameryki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chiny blokują kanadyjski rzepak. 17% produkcji canoli w Kanadzie

Ktoś potwierdzi info? Google milczą, to efekt afery Huawei, wzajemnych zatrzymań osób i oskarżeń tych państw. Kitaje oskarżają Kanadę szpiegostwo, z tego co twierdzą media to było odwrotnie.

Aktualizacja

Znalazłem ale tylko na angielskojęzycznej stronie, która nie wiedzieć czemu się zawiesza https://business.financialpost.com/commodities/agriculture/china-halts-shipments-from-canadas-biggest-canola-exporter-amid-rising-tensions Po krótce, z artykułu wynika że Kanada dostarcza rocznie rzepak dla Chin o wartości 2,5 miliarda dolarów kanadyskich, po przeliczeniach wychodzi mi 4,5 mln ton. Wiecie co to dla nas oznacza. No i rzeczywiście chińskie władze stawiają zarzuty szpiegostwa dla dwóch zatrzymanych Kanadyjczyków. Chiny prawdopodobnie traktują to jako atak odwetowy za zatrzymaną przez Kanadę dyrektor Huawei Meng Wanzhou i jej planowaną ekstradycję do USA.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to tyle że miałem fuksa kto się spóźnił ma minimum 150 w plecy

A powinno być odwrotnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też zdążyłem ostatnią część sprzedać, minęło 40 dni a nie mam jeszcze $ na koncie ale do piątku mają byc.

Ciekawa jaka cena na żniwa bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy SMS ceny rzepaku "zbiory 2018 DAP KRU/BRZ KWI-MAJ19: 1540; zbiory 2019 DAP KRU/BRZ LIP-SIE19: 1540 plus doplaty za jakosc"

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się