west

Kontraktacja i ceny

569 posts in this topic

Akurat   jak była by tez premia za wyższe zaolejenie to nie mam nic przeciwko takiemu systemowi, wyłącznie potrąceniom stanowcze nie

Od kiedy uprawiam rzepak to sprzedawałem bez badań na olej a teraz jak ziarno się upaliło to kolejna okazja na zbicie ceny, chyba 1,5% ceny za każdy 1% poniżej 40. To już gruba przesada. To ja poproszę o zwrot kasy za lata poprzednie jak było wyższe zaolejenie.

Umnie jedna firma ptrącała ,druga nie ,od jutra nie potrącają ,bo ucieka im towar

@miwigos bo skończył się dziadowi rzepak ten co teraz kosimy ma ponad 40%

Zaraz ludzie zaczną się domagać premii za zaolejenie to zwijamy majdan z próbami 

Ja liczyłem na 1700 ,teraz aby bylo 1600,to połowe sprzedaje,miesiąc temu tyle można było dostać,za 700 bym troche pszenicy sprzedał

Nadzieja na rzepak po 1800 coraz wieksza. Moze przyjda wkoncu dobre czasy dla producentow rzepaku i okaze sie ze np. @jarki wyszedl z biznesu w najgorszym momencie :p. 

Sam bede mial przez kolejne lata mniej rzepaku, przechodze cyklu 3-4 letniego na 5-6 letni i nawet dobra cena nie skusi mnie raczej do powrotu na wiekszy udzial w plodozmianie

Obyś miał rację bo garstkę tegorocznego jeszcze mam a sprzedać muszę 

Zwyczajnie chcę mieć zero na stanie i na trzy lata zapomnieć 

Dobre ceny to już były dawno temu 

Z ubiegłego tygodnia

rzepak DAP BRZ STY20: 1645, DAP KRU LUT20: 1650 plus doplaty za jakosc.

Ale kto zawozi do zakładów ,pojedyncze przypadki i nie zawsze są dopłaty,nieraz potrącenia

No i soprzedalem swoj pierwszy rzepak po 1600 netto z odbiorem z podworka

Srednia 3b-5 (6) wyszla 3,630 kg/ha

No właśnie sprzedawać czy czekać mój ostatni rzepak oto jest pytanie 

@barkas wyjaśnij tą ostatnią część o tej średniej bo nie rozumiem 

Edited by ikcomas
autokorekta ;-)

@jarki

Ostatnio troche interesuje sie gielda ogolnie, na rzepak patrze juz pare lat i jak na moja wiedze trzeba jeszcze poczekac, jest sporo spekulantow na rzepaku na kontrakt lutowy dlatego cena pojdzie do gory, dobije do okolo 420 euro/t w polowie stycznia(teraz jest okolo 385-390). Kto dobrze trafi to sprzeda po 1750-1800. A co zrobi potem to sie okaze czy pojdzie na dol czy do gory. Ale ja sprzedaje w polowie stycznia, dluzej nie wytrzymam, ta cena by mnie satysfakcjonowala

@jarki srednia z pola klasy 3b-5 kawalek 6, wyszla 3630 kg/ha

@lokizom ja tez bym czekal, ale balem sie ze rzepak naciagnie za duzo wilgosci jesli ebdzie snieg. Pierwszy raz mialem rzepak i na dodatek na pryzmie, Ale wilgotnosc utrzymal na 7.4, zanieczyszczenia 1,2;: olej 40,2.

Jakbym mial pewnnosc, ze rzepak nie przekroczy 9% to bym dalej trzymalm bo cena napewno wzrosnie.

@barkas

Ja w moim pierwszym sezonie mialem rzepak na jednych z najgorszych pol(1/3 arealu az obsiana), dostalem prawie tone wiecej od Ciebie i sprzedalem jeszcze drozej i sobie wtedy pomyslalem,,ku... czemu ja wczesniej nie sialem rzepaku". A potem przyszly zle czasy dla rzepaku, a tego wyniku na tym polu nigdy nie powtorze, tego jestem pewny, oj to byl rok!!!

@lokizom a w tym roku jaka srednia ci wyszla? 

Ja zrobilem bląd, ze nie pryskalem na platek, robaki i troche grzyb zrobil swoje.

No to mnie uspokoiliście bo podobnie myślę 

Co będzie tego nie wie nikt 

Edited by ikcomas

3,05 srednio (na lepszym kawalku 3,35) plus  okolo 0,45 z ubezpieczalni. Dlatego az tak nie narzekam bo razem uzbieralo sie okolo 3,5t

Pierwsze rzepaki ZAWSZE sypią.

To miał być mój ostatni rzepak i sprzedałem (1333 netto)w żniwa.