west

Kontraktacja i ceny

539 posts in this topic

Jak tam u Was chodza ceny kontraktów na żniwa, u mnie 1640-1660, chociaż w zeszłym tygodniu tylko 1550 było. Czyżby miało być drogo

Tylko co z tego? Będziesz miał co sprzedawać? U nas nie ma ładnych rzepaków, ja jak przejeżdżam obok swojego to zamykam oczy

A jak jest z tymi kontraktami , trzeba kontraktować ? czy wezmą bez problemów bez kontraktacji , i jak to się na cenie odbija

Nie trzeba kontraktowac. Kazdy wezmie chetnie rzepak, w tym roku to nawet powinni sie o niego bic

Mieto-nigdy żadnych kontraktów,daj w "depozyt" i czekaj,tylko w ten sposób możesz zarobić(wyjątek sezon 2012-2013)

@jarki jaki to uczciwy przedsiębiorca?czy to oznacza,że się "naciąłeś"skoro im nie wierzysz...2 sezony daję w depozyt 6,48zł za tonomiesiąc-to nie dużo za przechowanie KWITÓW,bo mój rzepak dnia następnego w NRD :) -tylko te ich przeliczenie na TECHNOLOGICZNY "nie chytam"-raz 0,4t na 16,5t...teraz 0,1 t na 19,3t

Pałuczanin z Brzyskorzystwy do Dziewierzewa masz żabi skok zawieś do DEKA-TRADE i beez kosztów za składowanie,a listopad -grudzień będzie kosztował 1800-1900,teraz kontrakty 1700

@Pałuczanin81

Bywają i takie "firmy"

U nas jest taka jedna firma co podobno przechowuje za

Złotówkę na miesiąc :( jest ale musisz im sprzedać!!!

Tylko że oni potrafią zanieczyszczenie większe jak buraki zrobić

Pałuczanin z Brzyskorzystwy do Dziewierzewa masz żabi skok zawieś do DEKA-TRADE i beez kosztów za składowanie,a listopad -grudzień będzie kosztował 1800-1900,teraz kontrakty 1700

Åódką to do Wiśniewka-handluję z LECH-POLEM( wg postu powyżej)

Realizacja zysków jak znam życie od poniedziałku w góre, innego powodu nie widze

Huśtawką się niema co przejmować liczy się długo falowy trend

Teraz to już nikomu nie wmówią rekordów

A na CENĘ niestety trzeba poczekać rok

Dziś już w 15 minut poszło 4$ na dół. Nie każdy może przytrzymać tak długo, ja np nie mam miejsca na rzepak

Soja ciągnie rzepak na dół. Soja poszła w górę o ponad 30% to rzepak praktycznie nie reagował ale jak teraz soja będzie dolowala to pociągnie rzepak na dol

U mnie blisko w depozyt za darmo jedynie na 3 miesiące, możesz dłużej ale płacisz wtedy

Bardzo ciekawe rzeczy dzieją się na MATIF. Od wczoraj 10 ełrasów do góry, jak tak dalej pójdzie to za kilka dni będzie 400

Cena w górę-plon w dół...i na jedno wyjdzie?Macie jakies lokalne przymiarki co do aktualnych cen w skupie.

Brak, nie dzwonili od czasu gdy robili zamówienie na rzepak do siewu, coś tam podobno szef mówił o 1400-1500 netto ale cennika żadnego nie ma, to pośrednik a olejarnia w Kosowie ma ktoś info ???

Zasadziłem się na "depozyt"tylko czy będzie co przechowywać-plon jak plon,ale jakość fatalna-jak się "dziabdzia"łuszczyny to pogryzione,zainfekowane-połowa nasion zbutwiała z "korzuszkiem"

Te zbutwienia z kożuszkiem to skutki po śmietce

Częściowo też pewnie twardzikowa

Przy tej pogodzie będzie biały wkrótce