Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
west

Rzepak kontraktacja i ceny

264 postów w tym temacie

Pojawiają się już propozycje kontraktów na przyszłoroczne zbiory min. Esilo -1700zł/t, Gustav Kindt na niemcy pobrzękują w tych okolicach. Jak przeiwdujecie poziom cen w żniwa?

Znajomy ostatnio wypychał z magazynu po 2000 zł/t.

w żniwa trzeba rolnika wydymać więc przewiduje 1600zł/t. szkoda że mam kontraktację do kruszwicy tak wolałbym podpisać przed żniwami z tym co da więcej

Z kontraktacjią to różnie bywa ,,Na dwoje babka wróżyła" , w sezonie 2009/10 kto zakontraktował wiosną po 1400zł/t wygrał bo w żniwa był po 980-1080zł/t, w ubiegłym roku kontrakty były po 1150zł/t, a w żniwa można było dostać nawet 1450zł/t.

Ja zawsze staram się rozkładać ryzyko i 50% kontraktuje resztę zostawiam na wolny rynek.

Zobaczymy jak przezimują i jeśli w kwietniu-maju zaproponują 1800zł na kontrakt to połowę podpisze.

i to jest dobry pomysł bo zawsze jesteś jak mówisz 50%/50%

lub trzymać się konsekwentnie kontrakt albo nie kontraktować

bo jak co roku inaczej to tak jak w chybił-trafił zwykle chybił >:(

rzepak był zawsze u mnie w gosp. najpierw kontrakty do szamotuł później kruszwica. dzisiaj skupujących jest dużo i można wybierać

czułem że masz doświadczenie w rzepaku >:(

ja dopiero jakieś 7-8 lat jak mnie ceny na wieprzki wq..iły

jakie nawożenie dajecie

u mnie

N 170+jesienne

P 120-130

K 180-190

+ mikro

nawożenie na podstawie zasobności gleby N 140-160 P(wysoka zawartość) 40-50, K (wysoka) 50-60. jak zawartość średnia to zwiększam P i K

Czy jest możliwość zakontraktowania rzepaku w kruszwicy z cena bo u mnie nie długo  zaczną się kontrakty i zastanawiam się czy podpisywać  >:(

Poczekaj jeszcze trochę i nie kontraktuj do naszycvh zakładów poszukaj odbiorcy na rynek niemiecki, tam lepsza cena i mniej łupią na zanieczyszczeniach i wilgotności.

Boje się takich nie pewnych kupców  tym bardziej ze w zeszłym roku byłem poszkodowany przez powódź jeśli macie pewniaków to bardzo proszę o kontakt jestem z centralnej Polski ilość rzepaku szacuje na 90 ton

Z pośredników pewniacy ?

raczej prawie do pierwszej kiwki >:(

to Chemirol,Agrosieć ,Osatkowski....

słowem szukaj dużych i znanych

Ja handluje przedewszystkim z Gustavem Kindtem, HaGe Polska i Cefetrą. Staram sie te mniejsze podmioty jak Chemirol pomijać bo poźniej się okazuje żę oni jedynie ogniwkiem w łańcuchu pośredników i zbijają kasę za przerzucenie faktury. Najlepiej mi się współpracuje z Gustav Kindt

zachodniopomorskie, wielkopolskie ,lubuskie te o których wiem bo mam tam znajomych którzy z nim współpracują, ale podejrzewam że w głąb kraju też zaglądają. Ich siedziba na Polskę znajduje się w Warszawie

chca zlapac ludzi proponujac coraz to lepsze warunki ,cos mi sie wydaje ze z kontraktacja cienutko  :)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0