west

Ceny zbóż i rzepaku

1981 postów w tym temacie

Tak jak na przykład ja  :). Zresztą spory ruch już się zaczął w skupie, poza tym ludzie teraz mają więcej czasu, potem jak będzie robota w polu to nie będą wozić i cena powinna się utrzymywać albo rosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chca zlapac ludzi proponujac coraz to lepsze warunki ,cos mi sie wydaje ze z kontraktacja cienutko  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie raz prognozowali i nic im z tego nie wyszło...wprowadzają tylko zamieszanie i to w dodatku przedwczesne  >;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciągle jest niepewna sytuacja, kryzys minął, nie minął, wygląda na to, że nie minął, a to oznacza jedno, na giełdach nadal będą spekulacje surowcami i płodami rolnymi, wg. mnie ceny nie spadną, zauważcie, że arr prognozuje pszenicę na 700 - 750 zł za tonę i dodaje, że cholera wie - jak to będzie po żniwach - dużo niepewności, choć agentura woli dmuchać na zimne, jeśli ceny spadną, po raz kolejny się okazuje, że warto prognozować, żeby potem móc poprawiać już istniejące prognozy  :;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do bycia milionerami - to niech oni nie gadają bzdur, teraz w polsce jest taka presja, żeby mówić optymistycznie, wszystko jest super, rząd, minister, wszyscy ciężko pracują, to chyba oni mają te miliony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś dostałem telefon od gościa i proponuje mi po 960 zł netto  za paszówe ja mu na to co się stało on bo jednak się okazało że rolnicy nie mają tyle zboża co przewidywali i braknie do żniw na paszę ;D ja mu na to już niemam i jak mi dadzą cenę 750 netto po żniwach to podpisze z nimi kontrakt jeszcze dziś. Narazie nie podpisują usłyszłem ale będą zemną w kontakcie. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie będzie za wesoło z plonami. W ubiegłym tygodniu widziałem co się dzieje w Niemczech - tam też szacują sporo niższe plony. Po za tym (przynajmniej do zeszłej środy) była susza. W okolicach Hamburga od 5 tyg. nie padało.

A mówią że we Francji jest jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak skupy zareagują na ta nietypowa sytuacje przy której plony, nie zapowiadają się optymistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno zakłady tłuszczowe kupią w tym roku wszystko co będzie na rynku takie mają braki. Cena pewnie osiągnie nawet 2 tys. za tonę i w mojej ocenie nie spadnie znacznie po żniwach. Trzeba pamiętac że w Niemczech i Francji rzepaki są też bardzo słabe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się