west

Ceny zbóż i rzepaku

1985 postów w tym temacie

Nie wiem czego Ty chcesz od tej ceny, źle? u mnie pośrednik oporowo zasypany rzepakiem, myślę że koło stycznia zaczną (muszą) uwalniać bo już naprawdę nie ma miejsca, za rok to będą chyba na plac sypać jak z tym zostaną. W okolicy areał rzepaku mocno wzrósł, będzie duża podaż i dopchać się na kosz będzie ciężko, mam nadzieję że uruchomią skup 24h jak to było dwa lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1650 to jest dobra cena przy takiej klęsce ?

Chyba trzeba myśleć o innym płodozmianie 

Jak ten sezon będzie ch.. CZWARTYM z rzędu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie zbożem zwłaszcza paszowym jest ogromne 

Aż trudno uwierzyć przy tej hodowli zwierząt jaką mamy

Chyba wszystko co było do kupienia poszło za Odrę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy rzepaku cały czas operujemy ceną netto dla jasności?

Tak, uważam że 1650 to bardzo dobra cena jak na ten rok. Moja wyjściowa w żniwa była 1530 minus potrącenia (na cenniku chyba było 1470). Cały wschód zawali Was rzepakiem ponieważ tutaj sypał naprawdę dobrze jak na jeden deszcz który dostał. Drugi rok z rzędu dobre plony przy czym poprzedni rok był rekordowo wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenżyto i jęczmień dobrze się sprzedaje bo mała podaż, pszenica czeka bo porty zawalone i czekają na statek. Rozluźni się pod koniec roku, na razie jest zastój ale i cena mi nie odpowiada, mam czas. Gdzieś koło lutego dostawy w ramach kontyngentu celnego z ukrainy trochę zamieszają ale to tylko w połowie pokryje deficyt, a co ze zbożem które już poszło od nas na eksport? Długoterminowe kontrakty zobowiązują. Francja teraz się zastanawia skąd pokryć deficyt, Niemcy mają dobrze bo bliskie sąsiedztwo z Polską i część łykną albo naszego zboża albo tego ze wschodu lub południa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tam u Was na wschodzie mogło być tego rzepaku 

Tu wszyscy już w ubiegłym roku zmniejszyli do tego te plony 

Problemem jest to że olej robią z wszystkiego co popadnie 

Zobaczcie nawet w markecie żarcie dla niemca na rzepakowym 

Dla Polaków już na smalcu z palmy niech się zesra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekaj :P 

To jest ten sezon co się wszyscy odkują na rzepakach, ekologia będzie pod 5t/ha na kujawach, jak kto zadba to więcej sypnie niż kilimandzaro sprawdzone info :D

Co do palmowego, robi się go z dwóch części, jedna mało wydajna przez co kosztowna ale olej z niej jest jakościowo super zdrowy, 

oraz ta "odpad" ale tania i duża wydajność oleju, liczy się koszt więc wiadomo czemu to co palmowe omijać najlepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśle że mówisz o sezonie 2019 

OK jeśli nie będzie 5 ton to mysle że kolegą z forum dołożysz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli mam dość rzepaku kupę kasy i ZDROWIA marnujemy 

W imię czego ostatnio tylko stanowiska dla pszenicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem podobna kasa z rzepaki i pszenicy,w tym roku lekki plus pszenica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyrusza właśnie do Was dwuletni rzepak - ostatnia szansa na sprzedaż w dobrej cenie dla tych z drugiej strony Wisły, mój pośrednik podniósł cenę do 1580 (ponad stówa od żniw) i wg. portalu farmer.pl to najwyższa oferowana cena przez pośrednika a i tak skubaniutki dostanie 1670 w ZT Kruszwica. Złoty interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Guzik prawda cena po wzrostach ustabilizowała się ostatnio 

Styczeń 1666 a luty 1670 to Kruszwica/Brzeg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać przeceny niestety,  rzepaki rokujące na 6+, mszyca i inne szkodniki pobudziły rośliny do budowania jeszcze większego potencjału plonotwórczego, te kolorowe plantacje rokuja na rekordy

zima nic złego tym rzepakom nie zrobi 

wiosną będzie a nie mówiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przejedz sie na rzepaki w moim regionie to rzeczywiscie tak jak mowisz wszystkie kolory swiata, ale to wcale nie musi byc duzy minus jesli chodzi o plonowanie. Najpierw zima niech zdziesiatkuje plantacje rzepaku w Europie( chyba tak naprawde moze zrobic tylko cos negatywnego od Polski na wschod, wiec nie wiem czy chciałbym aby zdziesiatkowała). U mnie 1/3 pól w rzepaku, postawiłem na woz albo przewoz

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten "woz" ;)

Generalnie nie biorę pod uwagę drugiej opcji 

Rzepak mam pięknie ułożony tak jak lubię tęcz brak 

Patrząc po okolicy to faktycznie kolorowo wszędzie 

Trafiają się ogromne place z widocznymi uszkodzeniami mszycy 

Jest jeszcze aspekt śmietki którego nie widać w tej chwili 

 

Ale co tam Polska w skali świata i jak pisaliśmy oleju z wszystkiego

Pozostaje mieć nadzieję że jakoś to będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos obrót wewnętrzny, już jedzie powolutku po autostradzie, info bezpośrednio ze źródła czyli ze wschodu. Dokąd konkretnie nie wiem ale jak spojrzałem, że Kruszwica płaci teraz prawie sto więcej jak na cenniku mojego lokalnego pośrednika a ten potrafił płacić wielu rolnikom po 1460-1470 przez dwa lata to 200 na każdej tonie już są fajne pieniądze. Rolnicy o dziwo mają nawet pokitrane gdzieś po kątach niewielkie ilości (tzn. pojedyncze samochody lub prawie całe) i teraz z pocałowaniem ręki idzie po 1580.

@jarki musisz rozróżnić dwa różne regiony i całkowicie inne plony przez ostatnie dwa lata. U nas do góry bo zaczęła się sprzedaż u Was stabilnie bo pomimo braków jest skąd wziąć towar.

Zadanie domowe dla Was, ogarnąć jak duże ssanie jest w ZT Kruszwica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się