Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
west

Rzepak kontraktacja i ceny

472 postów w tym temacie

Hehe jaka piękna i ochrona chemiczna i jaki koszt....197 zł to potrzeba żeby grzybki wygonić a gdzie reszta...co za koleś  :o

cena za tonę 1822 zł.netto  przy 2% zanieczyszczenia i 10% wilgotności 

o plonie szkoda wspominać  :o :o :o

To bardzo ciekawy news. Agroplon stwierdził, że nie mógł dostarczyć z przyczyn niezależnych, a biegły sądowy, że mógł ale się nie postarał. Skąd taka różnica? Może biegłemu zależało z jakiegoś powodu, żeby oceniać na korzyść tej drugiej firmy ???

Mówisz Jarki, że u was podobnie było z rzepakiem - też kończyło się w sądzie? Jeśli tak, to na czyją korzyść orzekano - dostawcy czy odbiorcy? Bo jakoś cieżko mi wyobrazić sobie, żeby przy poprzednich zbiorach ktoś uznał, że dostawca mógł dostarczyć, ale się nie postarał.

najpierw rolnicy próbowali oddać mniej

ci co nie oddali w ubiegłym roku to zwykle oddali zaległy rzepak w tym 

tak że ten co faktycznie nie miał rzepaku był stratny

a ten co kombinował też stracił bo w tym roku cena była wyższa

Szanowni Panowie, Drogie Panie.

Jestem studentem SGGW i piszę pracę mgr na temat rynku rzepaku w Polsce, rynku przetwórczego oleju rzepakowego w Polsce. Otórz.... dotarłam do kilku ciekawych faktów (rynek przetwórczy to niemal monopol), ale ciągle brakuje mi odpowiedzi na pytanie... ceny (według was, mili państwo) skupu, oraz to, jak widzicie rynek przetwórczy. Zachęcam do sięgnięcia do facebooka na moim profilu znajdziecie pytania do ankiet (Barbara.Szumksta@gmail.com) Chętnie nawiążę z wami kontakt, celem... prowadzenia wesołych ankiet pod moją magisterkę z finansów i rachunkowości >:D

U moich okolicach dealer płaci rolnikom 2200 zł ale musi miec 6 % wilgotnosci lub mniej. Ale u nas rzepaki stoja dzis jeden kombajn wyjechał i wrocił bo deszcz cały czas cos pada...

brak mi słów http://www.farmer.pl...paku,37702.html

może ktoś to potwierdzić ?

http://www.farmer.pl...gore,37707.html

''Wg informacji farmer.pl uzyskanych od rolników z województwa dolnośląskiego, ceny skupu rzepaku wynoszą 2,2 tys. zł za tonę. Plony rzepaku na Dolnym Śląsku wynoszą średnio 5,2 - 5,5 t/ha.''

jarki, potwierdzam; byłem na polu k. Wrocławia gdzie akurat kończyli młócić rzepak, sypało 5,2 t/ha. Z tego co mi mówili, najgorsze plony były w okolicach 3 a najlepsze 6 t/ha.

z tym sześć to trudna sprawa ale i tak średnia była by 4,5 a średnia krajowa będzie max 2,5 t

rzepak powoli drożeje ostatnio kruszwica płaciła u nas 1929 netto a towaru NIEMA

chłopaki, duże gosp. w okolicy rzepak "jaroozimy" plonowanie 1.8-2.2 t/ha. kilkanaście km dalej , ta sama firma 2.8-3t/ha, kilkadziesiąt km dalej blisko morza 5,5-6t/ha,

cóż tu mówić kiepsko

ale jest nadzieja bo podobno u sąsiadów zaczęli kosić i plony słabe

Mam pytanie skosiłem rzepak i stoi na przyczepach a część w garażu jego wilgotność 7% jak długo tak moze stać ?

Mam pytanie skosiłem rzepak i stoi na przyczepach a część w garażu jego wilgotność 7% jak długo tak moze stać ?

myślę że do zadowalającej ceny ;D

tylko kluczowe pytanie kiedy ona nadejdzie

1 osoba lubi to

rzepak stojacy na dworze przykryty plandeka przy zimnych nocach kiedy jest duza rosa odejdzie moim zdaniem ok 0.5% bo to tylko blacha. u nas wyscielaja przyczepy plandekami. sasiada stał na przyczepie nie nakrytej przez noc i z 7 zrobiło sie 8.5%. ha ha mowiłem ze rzepak bedzie tani jak barszcz i nie ma sensu w niego inwestować, no ale coz sa starsi i mądrzejsi na tym forum. Co do ceny można smiało zapomniec o 2000zł/ t widac jak szybko rolnicy nauczyli sie sprzedawac rzepak po 2000zł a pszenice po 1000zł/t. Wyprodukowalismy sobie sami nadwyżkę surowcow rolnych teraz musimy poczekac z 1.5 roku na podwyżki;)

Rzepak podczas żniw jest często ciepły a jak wiadomo ciepłe zboże naciaga wilgoć, tak że trzeba by po jakimś czasie przerzucić. . Odnośnie plandek nie przykrywac jeśli to możliwe to samo tyczy się wyscielania dna przyczepy

przy tych cenach czas na oszczędności ja już w tym roku poszedłem tą drogą

ponieważ w ubiegłym roku wyszedłem niemal na zero a dwa lata temu dołożyłem

może pokuszę się na małe podsumowanie :

jesienią oprócz herbicydów poszedł tebukonazol i tanie odżywki

wiosną

1. robale+metkonazol+odżywki tanie

2. odżywki droższe

to wszystko :)

rzepak sprzedany w cenie 1300, zanieczyszczenie 2,2%, wilgotność 6,1%, plon 4+

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0