west

Ceny zbóż i rzepaku

1981 postów w tym temacie

Kupowałem wczoraj otreby w jedynym elewtorze w promieniu 70 km....i własciciel zalił sie iz nie ma co kupic...a jak przywoza to tylko po pare metrów na biezace potrzeby...natomiast w mojej okolicy jest kilkanascie binów gdzie jeszcze ani gram zboza nie jest szprzedany.....i tak..50 ton...70 ton..45 ton....30 ton...itd..wiec jak to zaczna sprzedawac to uzbiera sie tego >:(..a druga sprawa to w moim rejonie polikwidowali swinie...a krowom tez reglamentuja srute tylko wola sprzedac zboze...wiec moze byc nieciekawie...a moze to tylko propaganda ze zboza nie ma??..tak jak zawsze jakas plotka zepsuła rynek..choc rok był naprawde trudny..i trudno tutaj cos wyrokwac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby to zboże było jedynie na nasz rynek pewnie nie byłoby takich braków, ale z naszego terenu prawie 80% zboża jedzie do niemiec tak samo z rzepakami. Ja od trzech lat nie sprzedałem ani tony na naszym rynku wszystkie kontrakty mam podpisane z odbiorcami z zachodu, raz że ceny zdecydowanie lepsze a po drugie nie przebierają tak w parametrach i nie kombinują na analizach. Jak siałem w ubiegłym roku pierwszy raz łubiny i groch to bałem się że będzie kicha bo dwoniłem po naszych mieszalniach pasz czy są zainteresowani każdy mnie że się nie opłaca że nie mają receptury itp. zadzwoniłem do pośrednika co wozi zboże do niemiec i zabrali z pocałowaniem w ręke.

Więc niech teraz nasi przetwórcy nie płaczą że nie ma surowca mogli dać wyższe ceny w żniwa i mieliby towaru w bród. Jak rozmawiałem z tym przewożnikiem to śmiał się że wiezie do niemiec mój łubin a powrotnym kursem pszenicę do młyna tą samą którą w sierpniu wywoził tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ,jestem z lubelskiego w zeszłym tygodniu w młynie za konsumpcyjną powiedzieli 960+ vat po niedzieli sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1000 bym dostał tylko moja niema opadania

ale powoli coraz mniej wybrzydzają  >:(

ja bym najchętniej sprzedał w czerwcu i zaraz

kupił wszystkie nawozy bo będzie gdzie schować

tylko czy cena się utrzyma do czerwca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarki myślę,że z tą ceną to chyba raczej będzie tak,że utrzyma się do czerwca,bynajmniej ten dobry towar...bo go jest nie wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest wstanie przewidzieć sutułacji na rynku zbóż, wszystko zależy jaka będzie ocena przezimowania. Jak niektórzy pseudofachowcy zaczną szacować przyszłoroczne zbiory cena może lekko drgnąć w dół. Ważne abyśmy my rolnicy przestali nerwowo reagować na doniesienia z Agrobiznesu, w zeszłym roku wiosną straszono nas pełnymi elewatorami zboża i 5 milionową nadwyżką zbóż na przednówku, ceny leciały na zbity pysk bo wszyscy w pośpiechu opróżniali magazyny ja też trzymałem do maja i sprzedałem po 440zł/t. W tym roku rozłożyłem trochę ryzyko 25% sprzedałem w żniwa, 50% puszczę jak będzie 1000zł/t, pozostałe 25% trzymam do końca maja.

Jak wyjdzie mi średnia z całej sprzedaży 880zł/t nie będzie źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damian ale świnie jeszcze są i trzeba je wykarmić

dowodem jest cena jęczmienia ona zawsze wskazuje

an pogłowie trzody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica paszowa 880-900

Jęczmień 830-850

Pszenżyto 830-850

Owies 610-630 !

Wszystkie ceny netto

Będzie jeszcze rosło?

Dagmarka Ty jesteś blisko granicy, orientujesz się po ile płacą niemcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemcy teraz sprzedają naszym młynom

 

Najpierw po żniwach ją kupili od nas a teraz wraca jak bumerang tylko znacznie droższa  >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przewidywaliśmy od początku. Pamiętacie? Jak młynarze nie chcieli dać odpowiedniej ceny to teraz zabulą, a potem my kupując chleb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na paszówkę to jest niezła oferta wydaje mi się że pszenice bez parametrów nie powinny przebić granicy 1000zł/t choć głowy bym za to nie postawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie również się wydaje,że 950 za paszówkę to jest dobra cena...moim zdaniem wyżej już być nie może ale my sobie możemy przypuszczać a rynek i tak swoje...nieprzewidywalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobra cena....ale z ta pszenica to robia takie zamieszanie ze juz nic nie wiadomo....wczoraj słyszałem ze jej brakuje...a dzis znowu ze scenariusz jednak nie jest az tak czarny...i tak wkoło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na paszówkę to jest niezła oferta wydaje mi się że pszenice bez parametrów nie powinny przebić granicy 1000zł/t choć głowy bym za to nie postawił.

 

te parametry to coraz niższe od rolnika paszowa

a w młynie już chlebowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w młynie w moich okolicach więcej nie chcą dać. Już nawet nie dzwonię. Proponowałem im cenę wyższą o 50 na tonie niż paszowa z własnym dowozem to nie chcieli. Niech sobie ściągają z niemiec. Też sprzedam po 950 brutto na paszę. Chyba, że nastąpi gwałtowna obniżka cen ale na to się nie zanosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja jest piękna czyściutka tylko to opadanie

będzie dobra a jak nie to zawsze na paszową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość zakontraktowania rzepaku w kruszwicy z cena bo u mnie nie długo  zaczną się kontrakty i zastanawiam się czy podpisywać  >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze trochę i nie kontraktuj do naszycvh zakładów poszukaj odbiorcy na rynek niemiecki, tam lepsza cena i mniej łupią na zanieczyszczeniach i wilgotności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boje się takich nie pewnych kupców  tym bardziej ze w zeszłym roku byłem poszkodowany przez powódź jeśli macie pewniaków to bardzo proszę o kontakt jestem z centralnej Polski ilość rzepaku szacuje na 90 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pośredników pewniacy ?

raczej prawie do pierwszej kiwki >:(

to Chemirol,Agrosieć ,Osatkowski....

słowem szukaj dużych i znanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się