west

Ceny zbóż i rzepaku

1982 postów w tym temacie

Sam niewiem co myśleć też myślalem że będzie drożeć a tu na MATIF chuśtawka a u nas bez zmian, a co sądzicie jak bedzie z rzepakiem do wiosny podrożeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yyy rzepak napewno podrozeje jestem bardziej niz pewien tego juz przekroczył 2000 zł brutto i dojdzie do 2250 max do 2500. Ale wracajac do przenicy jak u was z cenami lubelskie paszowa 750 zł a konsumpcja to 820 chyba czy 850 troche zalezy od parametrow. i jak liczycie podrozeje pszeniczka bedzie powtorka ubiegłego roku czy zwieksza import i nie dadza dla polskiego rolnika zarobic??? piszcie co myslicie na tena temat jak u was z cenami.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie, Drogie Panie.

 

Jestem studentem SGGW i piszę pracę mgr na temat rynku rzepaku w Polsce, rynku przetwórczego oleju rzepakowego w Polsce. Otórz.... dotarłam do kilku ciekawych faktów (rynek przetwórczy to niemal monopol), ale ciągle brakuje mi odpowiedzi na pytanie... ceny (według was, mili państwo) skupu, oraz to, jak widzicie rynek przetwórczy. Zachęcam do sięgnięcia do facebooka na moim profilu znajdziecie pytania do ankiet (Barbara.Szumksta@gmail.com) Chętnie nawiążę z wami kontakt, celem... prowadzenia wesołych ankiet pod moją magisterkę z finansów i rachunkowości >:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy nie drożeje stoi na 770 ale a konsupcja na 880 chyba ktorej i tak nie ma. Ale licze na zwrosty oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja większość pszenicy trzymam bo wzrosty będą na pewno :)

sprzedałem tylko tyle ile musiałem >:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez ale tak miedzy nami jak skoczy do 900 to bedzioe bardzo bardzo dobrze bo nie licze ze powtorzy sie scenariusz ubiegłego roku. ale to tylko moje przypuszczenia i domysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy cennik zbóż paszowych (ceny netto):

Pszenica - 810

Pszenżyto -780

Jęczmień - 830

Kukurydza - 810

Owies - 600

Owies nagi - 820

Żyto - 700

Termin płatności 60 dni a w siedzibie firmy 50 km dalej wszystkie ceny o 20 zł netto więcej. W następnym tygodniu sprzedaję ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego po takich niskich cenach chcesz sprzedaż zboża paszowe? w skupach dają dużo wyższe ceny nawet ponad 900 zł za tonę pszenicy paszowej oczywiście netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość dużych firm dystrybucyjnych czy paszowych takich jak np. Chemirol i Osadkowski oferuje wyższe ceny niże te które Ty wypisałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, najbliższy oddział Osadkowski 500 km ode mnie a Chemirol 300 - dziękuję. Poza tym na moim terenie bardzo nie wzrośnie bo oziminy wyglądają nieźle. Nie było przesiewów i strat w ilości potencjalnych plonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne mieszkasz w lubelskim ,firmy kupią tam też do Niemiec mają dalej.Ja mam oferte 990 konsunpcja i nie wiem czy czekać czy sprzedać , co sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dopóki dam rade finansowo to czekam ;)

 

ps. @miwigos zobacz PW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak sprzedałeś czy czekasz bo trochę staniało nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez cieniutko rzepak jary porażka pszenica na lepszych kawałkach ledwo się trzyma a co dopiero na lżejszej ziemi Dziś popadało zaledwie 0,5 mm u mnie przy malej gospodarce jestem co najmniej na 1 ha 2 tony rzepaku jak i pszenicy 3 tony w plecy ogólnie przesiewy kaszana najbardziej odczul rzepak

Teraz jest czas dla wytrwałych masz kapitał trzymaj bo zboże będzie w cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak obserwuje co piszą jeden tydzień zboże na gieldach do góry drugi na dół i tak w koło,

ja uważam że w polsce jest zboże w magazynach a hodowla ciągle spada więc tylko niskie plony dadzą godziwe ceny przy tych stratach po zimie i nakładach które ciągle rosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie ceny lecą w dół przywożą duże ilości z Niemiec ta co wyjechała w żniwa,boję się że robale mogą wejść i koszty niepotrzebne i nerwy coś muszę wywieżć ,bo magazyny pełne coś przecież chyba namłócimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się