west

Ceny zbóż i rzepaku

1985 postów w tym temacie

arszczecin, wrzuć jakieś fotki tej suszarni na "strefę farmera". Chętnie lukniemy jak wygląda taka samoróbka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to zboże nawóz zresztą już dawno mam,a z pszeniczką czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawoz oczywiscie. Ale wrto poczekac az niektórzy dilerzy po nowym roku zaczna sprowadzac z rosji i ukrainy. Ja ubiegłego roku miałem saletrzak z importu i bardzo sobie chwale. A polskie nawozy znaczaco nie podrozeja bo nikt ich w sumie nie kupi jak benda tansze z importu moim zdaniem warto poczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak tam panowie sprzedajecie czy czekamy :-\

kluczowe pytanie to co podrozeje wiecej zboze czy nawoz ???

 

ja zboże trzymam przynajmniej do stycznia a część pewnie jeszcze dłużej jeśli wytrzymam $

moim zdaniem w tym sezonie zboże podrożeje bardziej od nawozów

jest też nadzieja że zaczną sprowadzać jeśli nie ze wschodu to może z południa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napewno zaczna sprowadzac. Teraz zboze nie podrozeje znaczaco bo w australi maja 2 pokos zobaczymy ile tam zbiora jezeli duzo to przychamuja zwyzki cen ale nie na długo bo nie ma zboza konsumpcji to prawie wogole. w moich okolicach daja 1000/ t plus wat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sprzedawałem teraz pszenżyto po 750+vat, za żyto młyn oferuje mi 660+vat ale tam zawsze nieźle odbijają (lubelskie). Mam jeszcze na zbyciu żyto i owies, nie wiem czy trzymać czy sprzedać już. Jak u Was ceny (regiony)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

im bliżej morza, tym drożej, widzę że tanio sprzedałem pszenżyto, dobrze że to była mała ilość, więcej poszło od razu w żniwa po trochę lepszej cenie.

Mam jeszcze owsa sporo, spokojnie na samochód 25 ton byłoby. Znacie jakieś pewne firmy, które przyjadą, zabiorą, zapłacą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w moim rejonie są pewne firmy np. chemirol, agro-sieć, ampol-merol

dzisiaj dzwonił gość z tdagro ale to dość nowa firma trochę mnie zaskoczył i nawet nie spytałem o ceny

@biedron może i u mnie drożej bo z tond wszystko idzie na porty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po ile chcą za lubin? sprawa jest taka ze sąsiad ma ze 4 t, nie ma co z tym zrobić, a ze mi dziś życie żytem uratował to muszę mu dobra cenę zaproponować.

 

 

 

dzwoni rano tel, sąsiad pyta co robisz? -płacze, mówię, zboże drogie.

za godzine przyjeżdża z przyczepą i mówi zapłacisz jak bedziesz miał :-D .dobry sąsiad, jeszcze pomógł zwalić. :)

zawiózł próbę do skupu 17% wilg, nie biorą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

próbuje się nam wmówić że pszenicy jest dużo

moim zdaniem prawda jest taka że pszenicy jest brak

co jakiś czas dzwonią i szukają

np. dzisiaj młyn Różyny oferował 1050 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma i nie bedzie zboza. musi byc conajmniej 2 lata zajebisty urodzaj na swiecie zeby zbili cene do 600 zł/ tone. Jak cały swiat miał zapasow na 200 mln ton zboza konsupcyjnego to teraz maja w granicach 60-80 mnl ton podawali to w tamtym roku i to bardzo bardzo pozno w tv biznes. Sa na tym swiecie ludzie co wiedza co nie co i mowia do opini poblicznej ale wtedy gdy jest najmniejsza ogladalnosc. A zydzi prawdy nie powiedza TVN i podobne. I tak samo z rzepakiem jak zmniejszyli zapotrzebowanie na bio paliwa z 15% do 5%. To ten rzepak bedzie drogi? nie tyko eksport nas uratuje albo wymarznie 1/3 i cena sie utrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w młynie zrobił się trochę ruch - więc już zaczęli wymyślać - chyba im zboże nie wymarzło, i nic na statek nie wyjechało - a niech mają swoje 5 min na oddech

ale jak ruch minie i parę powodzi będzie w Europie to różnie może być Grecja i Syria zalane podobno

najgorsze jest to też że jara pszenica po suszy wydała 3,75 a miałem kuku zasiać -aż serce się kraje

a wy co o tym myślicie jak u waz z cenami

póki co paszowa ostro potaniała a konsumpcja 1050netto do 1070netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh u mnie w granicach 1000 specialna zagrywka zeby zedrzec z chłopa nie ma dopłat zboze tanieje a nawozy do kory dobrze ze mamy import. NIech sobie obnizaja poznizej 1200 nie oddam niech lerzy drugi rok albo swinie zjedza ja pierdole taki rzad donka i rostoskiego na czele. Polska jest kolejna do rozgrabienia zaraz ze grecja i hiszpania. Powodzenie a polacy dalej nic nei robia bo po co lepiej byc cicho bo całkiem zabiora nam dopłaty. takie głupie myslenie polaczkow, rozpedzic ta zydoska chołote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co z tego jak nie ma odzewu w skupach, korupcyjne swinie trzymaja jak najnizsza cene aby nie dac zarobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie namiary na sprawdzone firmy eksportowe, te wchłoną każdą ilość, szczerze nie chciałem sprzedawać towaru obcemu - ale teraz nie wykluczam,

W opolskim ogłasza się amerykańska firma paszowa pszenica 990 +

Szum się zrobił bo jak rolnicy maja te swoje 2 ziarka do sprzedania obdzwaniają 10 skupów to mamy reakcje lawinową i skupy myślą że telefony towaru jest bo ludzie ciekawi ceny.

 

Natomiast firmy skoro eksportowały jak euro było 4,04zł to czemu teraz nie maja tego czynić skoro Paryż nadaje ton.

Może trzeba poczekać 2 tygodnie wtedy powiedzą że rolnicy nie mają pieniędzy na nawóz i go nie sieją a zboża jest w w bród (kiedyś miałem silos ponad 200t pszenżyta 2 lata wstecz a w tym roku z tego samego kawałka 100t pszenicy jarej - urodzaj żeby nie przekląć.

 

Ja się obawiam suszy i przymrozków wiosennych.

Pod koniec przyszłego tyg. 15 C zapowiadają

A na polu dziwnie twardo - wody zeszły - kolega oddalony ode mnie 30km tez tak relacjonuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze teraz jest najgorszy okres na sprzedaż zbóż bo widać że ruch się zrobił w punktach skupu ,a jest duża nadzieja na wzrost cen za jakieś 2 miesiące bo zboza mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się