west

Ceny zbóż i rzepaku

1985 postów w tym temacie

U mnie oczywiście, do portu dalieko, do nazistów również a za Bug nielzia. Niebawem się przekonamy czy trafnie oceniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie nie wqrwiaj w żniwa cena na pszenicę musi być 

Bo już z rzepakiem się zaprzyjaźniłem i zostaje do stycznia 

A coś muszę upchnąć (miejsce i $$$) w żniwa 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarki-chylić czoła przed ODWAŻNYMI

(w BIN-ie 1,5 roku wow!)Tu pszenica

700 netto-w mojej wołka widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesypania odważny jesteś,w żniwa cena powina być niższa,żeby warto było przetrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzymam rzepak i dlatego będę musiał upchnąć większość pszenicy w żniwa 

Chyba że znajdę klienta na groch 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w depozyt daj-maruderzy 3 lata BINy zawalone i dali się przekonać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, żebyś się nie przejechał. Dobrze to przemyśl czy warto oddawać pszenicę za pół darmo. Nie rozumiem dlaczego tak uparcie trzymacie te rzepaki jak była cena. Nawet teraz przy dobrych negocjacjach pójdzie zapewne po 1600, a 1500 to pewne bo tyle na cenniku u pośrednika.

Coś czuję, że ten rzepak jeszcze poleży... Na jaką cenę liczysz jak po 1900 było mało? Bardzo długo nie wróci ta cena... Co najmniej do stycznia 2019 roku... I żeby nie było, że nie mówiłem...

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem tak z pszenicą i wlazł robak

Choć po sąsiedzku trzymają po 5 lat i więcej(pensja jest)

Blondyny to dobra rzecz-długo nie przetrzymasz

Sprzedaż i krótko żal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym rzepakiem to się sami na końcu zrobicie, bo raz że straty przechowalnicze a dwa to cena może wcale nie być za wesoła jak obrodzi u nas jak u w innych krajach, a skupy żądne "krwi" rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ktoś tutaj sprzedał nawet po 1900 i niektorzy sie smieli, ze za wczesnie. Mi udało sie w ostatniej chwili po 1850, chociaz tez mialem pomysl na trzymanie. Dobrze, że $ były potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z rzepakiem to mam jeszcze za mało doświadczenia i do końca nie wiem jak działa tutaj mechanizm cenowy (np. sytuacja sprzed 2 lat - zbiory dobre a cena szła w górę) ale po żniwach na pewno nie dojdzie do 1900, musiałby jakiś globalny kataklizm nastąpić. Jednak z pszenicą to jakieś pojęcie chyba mam, bo po żniwach wykalkulowałem sobie, że cena będzie dopiero w maju i to na krótko (już jest korekta w dół na cennikach) - obawiałem się tylko czy przetrzymam - wilg. pow. 15% a jeden znajomy w grudniu już powiózł na gorzelnię, wilg. nieznana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy goowno wiemy jak byśmy wiedzieli to byśmy bogaci byli 

Nawet duzi kupujący typu chemirol i... nie odważą się na ryzyko i kupują jak już cenę zbytu znają 

Tu giełda rządzi się swoimi prawami czyli kapitał asekuracyjny dziś inwestuje w złoto jutro w paliwa lub zboża 

 

U nas jeden duży rolnik miał pomysła ze skupem zawsze kupował rzepak i zaraz upychał 

Ale chciał WIĘCEJ i postanowił że skupi zboża i przetrzyma prawie zbankrutował 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

70-80 % rzepaku idzie na biopaliwa, z tego co wiem to kraje zachodnie obniżają poziom domieszki ( i to mocno obniżają). Chyba może to mieć znaczący wpływ na cenę :/

Głupi byłem bo nie sprzedałem po 1950 :) Ostatecznie sprzedałem go drożej niż kupowali w żniwa 2016, więc tłumaczę sobie że i tak zarobiłem.

Ma ktoś wiedzę na temat strat przechowalniczych rzepaku? W binie i na magazynie płaskim? parowanie i oddychanie nasion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas jeden swój trzymał chyba ponad trzy lata i się doczekał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agrolok w piątek proponował 1430 netto na nowe zbiory, transport ich.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś będzie w żniwa sprzedawał to będzie chyba za łzami w oczach odjeżdżał ze skupu...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega podpisał na 4 t/ha po 1740. Namawiał mnie też, w sumie było można podpisać. Niekoniecznie musi być drogi rzepak na początku 2018. Marzy Nam się 2500, ale nawet 2000 jest mało realne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos Jak netto to też biorę w ciemno, więcej mnie nie interesuje. Na logikę, nic nie wskazuje na to żeby rzepak miał jakoś zwyżkować. Chociaż co mają ceny do sytuacji rynkowej to już dobrze wiemy ;) Myslę jednak, że długo będziemy wspominać tą cenę z początku 2017, nie powróci zbyt szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raporcie dzisiejszym zdążyło spaść dość dużo przez 30 minut, ma być dużo więcej rzepaku niż we wcześniejszych prognozach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podnoszą, i to przed żniwami, szaleństwo, jedziemy na wolnym rynku będzie wesoło. W okolicy rzepaki leżą plackiem po ostatniej ulewie, plonu z tego to to nie będzie a zapowiadało się nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się