west

Ceny zbóż i rzepaku

1985 postów w tym temacie

Kruszwica dzisiaj nowy cennik: 

1725 marzec

1730 kwiecien

Kupia jeszcze tylko 8tys ton i zawieszaja kupno.

Czy to najlepsza pora na sprzedaz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek informacje dotyczące Młyna Kraszewice 
Siedziba pomiędzy Ostrowem Wielkopolskim a Sieradzem  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, lokizom napisał:

Mi tu proponuja ampol z podworka 1700. 

Na dziś czy luty/marzec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze jak tak ostro gadaja ze tyle i tyle kupia i koniec to ze moze byc jeszcze drozej w maju, czerwcu. Ale nie dla mnie to ryzyko, no i potrzebuje tez $

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.12.2019 o 20:40, jarki napisał:

W mojej wsi rzepak ma dwóch a w żniwa zebrało trzynastu 

Jeśli podobnie jest w kraju to wiele towaru nie ma 

Przeglądałem temat-chodzi o depozyt/przechowanie,czy o zasiewy na nowy sezon?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzynastu w żniwa wykosiło z tego dwóch przechowywało 

Bo został już tylko jeden 

Edytowano przez jarki
Wykosiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TU na 20 gospodarstw siejących nie posiało dwóch(w tym ja :) )

Czyli zasiewy nie będą miały wpływu na cenę?Nikt nie chce się przyznać,

czy w depozycie jeszcze ma.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj dzis dalej spadki duze. Ludzie sprzedaja na potege. Moj szef od rzepaku jest na feriach teraz dwa tygodnie, takze licze na duze spadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś 8.5 Euro ,to nie zdążyłęś sprzedać ?

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie. Ale spojrz na jak duzym wolumenie ten spadek. Nie bylo takiego przy wzrostach az. Wiesz co to powinno znaczyc? 

Ze bedzie drozej, a teraz sprzedadza leszcze. Ale to tylko gielda niestety a rynek moze zrobic calkiem cos innego, czyli moze juz nie wrocic do 1700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie zartowalem sobie z tym wpisem, sami zostalismy leszczami oczywiscie, wiecznie rosnac nie bedzie, to bylo maksimum. 

Zasada jest taka ze jak jest trend wzrostowy i sa spadki na duzym wolumenie(a ten dzis jest gigantyczny) to oznacza odwrocenie trendu. Ja jutro dzwonie sprzedac, nawet po 1650 go dam, o ile dadza tyle. Wole stracic 50 zl niz czekac i stracic 200.

@jarki mozemy tutaj sobie gdybac ze nie ma podstaw do spadkow, ze malo rzepaku, oleje rosna ale notowania byly juz blisko szczytu i jednak okazalo sie ze nie da rady go pokonac

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę kombinowałem co robić dowiadywałem się i...

Jutro muszę podjąć decyzję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie mam rzepaku na sprzedaż to się nie stresuję i nie patrzę na giełdę ale widzę, że ruch w interesie to przeanalizowałem. Zwróćcie uwagę jeszcze na wartość OI - Open Interest oznacza nie zakończone transakcje. Jeśli rośnie to kupujący czekają na lepszą cenę, jak spada wzrasta ilość kupujących, jak stabilnie to trend się utrzymuje. Okres od 22 października do 12 grudnia to stabilizujący się trend rosnący. Ilość otwartych kontraktów przy wzroście ceny charakteryzowała się niewielkim wzrostem idącym w kierunku stabilizacji. Następnie był wzrost ceny a OI zaczęło spadać a więc więcej było kupujących. Jak jest więcej kupujących to już prawa popytu i podaży się kłaniają. Wzrost podaży w takiej sytuacji wiąże się tylko z jednym. Krach Panowie!

P.S. Dla łatwiejszego zrozumienia tematu przyjmijcie za wartość Volume - podaż, za Open Interest - popyt. To nie jest dokładnie to samo ale mechanizm taki sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OI bedzie spadalo zawsze w styczniu bo kontrakt jest na luty a maklerzy przerzucaja sie w tym czasie juz powoli na maj, takze na to bym az tak nie patrzyl.

1665 netto zaklepane dzis rano u kierownika skupu a nie wlasciciela po potraceniach za magazyn, dobrze ze jeszcze ceny nie zrewidowali. Ufff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinno rosnąć właśnie bo mniej kupujących. Masz farta, że szefa nie ma, pracownik może mniej ogarnięty ;-) Ile potrącili za przechowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się