west

Ceny zbóż i rzepaku

1991 postów w tym temacie

Łowies siej, tego nie sprowadzą z UA. Ceny dochodzą do absurdalnych wartości, przebija jęczmień i pszenicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ze mamy teraz czas że nie opłaca się uprawiać żadnych podstawowych plodow rolnych oprócz ziemniaka. Najlepiej mieć jeszcze  inne niz gospodarstwo źródło dochodu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziemniak w tym roku jeszcze sie oplaca, kazdy znowu planuje sadzic, a jak nie bedzie suszy, to bedzie cena na jesien katastrofalna.

Z owsem to samo tyle ma byc nasiane, ze jak ebdzie cena w sierpniu po 40 zl to ebdzie dobrze.

ale to tylko moje dywagacje, moze byc calkowicie inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było trzeba wczoraj rano sprzedać rzepak. Dzis i jutro pewnie obniża około 70-100 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie sprzedałeś ?, na co czekałeś , teraz tyle nakupili z depozytów że maja dosyć do żniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok 25% sprzedalem. 

Z depozytów to już mają dawno posprzedawane właściciele magazynow, jedynie fikcyjnie trzymali a już dawno wywiezione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy, na takim  sposobie jak piszesz to szybko można zbankrutować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kupujący to jeden z największych w Polsce i jak były drogie rzepaki i zboza to wypchnął wszystko a ludzie trzymali na magazynach u Niego licząc na cenę. 

Sam mi mówił sprzedawaj (spierd... z towarem bo będzie tylko taniej). Później duzo kupował z UA. Podobno zarobił 150 mln na tym sposobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli musiał wypchnąć w żniwa , bo póżniej było tylko taniej, wtedy nie było pewności jak się potoczy , teraz też nikt nie jest pewny co będzie  w maju/ czerwcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On już wiedzial ze trzeba wypychac od razu bo widział ile przyjeżdżało z UA.

Co do ceny rzepaku to jeszcze wierzę w dobra cenę. Historycznie po szczytach po około 2 latach przychodziło znaczne odbicie, około 70% maksa, to wskazywałoby na cenę 2500-3000 w zależności od kursu euro. Dlatego sporo jeszcze zostawilem

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale optymista jesteś , jakby do tego doszło to z depozytu , by musieli dokładać , skoro twierdzisz że sprzedali, 

U nas nie sprzedali bo dużo sprzedających i terminy zapłaty odległe , na 30 kwiecień , 30 maj i 30 czerwiec ,po 20 więcej za każdy miesiąc proponują, chcą zdążyć wywieźć  i żeby kasa wpłynęła , jakby te kilka tysięcy ton mieli zapłacić w 14 dni to kredyt by musieli zabrać  , a tak wywiozą , kasa wpłynie i zapłacą , kto ma kasę poczeka , bo będzie więcej

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co z ceną pszenicy po ogłoszeniu dopłat gruchnie

Czy wręcz przeciwnie?

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze spadla. U mnie zyto już 450, pszenzyto 550, pszenica 600. A na giełdzie od dołka jesteśmy 20 euro wyżej. Doplata zrobiła swoje jak w zeszłym roku

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisz jeszcze netto czy brutto, pszenica paszowa czy konsumpcyjna. U nas tylko rzepakiem operujemy cenami netto. Zboża w domyśle ceny brutto. Na jutro mam odbiór reszty pszenicy i na dzisiaj cena jeszcze bez zmian - 600 brutto paszówka (560 netto). Pierwszy raz się spotkałem w przypadku zbóż, że obowiązuje cena dnia więc może z dnia na dzień zacząć spadać tym bardziej, że u Ciebie taka niska cena. Zapisany byłem już dawno, czekali tylko na info kiedy mogą bezpiecznie dojechać do mojego gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też zawsze wszystko netto. Pszenica paszowka, konsumpcji nie ma na północy wogole w tym roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się