west

Ceny zbóż i rzepaku

1985 postów w tym temacie

Info z pierwszej reki, jeszcze w mediach nie ma nawet: Rosja wstrzymuje eksport zboza przez morze Czarne ze skutkiem natychmiastowym.

Chyba wiecie co to oznacza? Bynajmniej powinno oznaczac spore wzrosty plodow rolnych. Ale pewnie i odrazu nawozow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lub jeszcze większy przepływ ukraińskiego zboża przez nasz kraj 

Z tego co twierdzą ukraińscy ruscy już to planowali wcześniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umowa byla bodajze do 18 listopada. Ruskie za przedluzenie chcialy przehandlowac swoj nawoz do Europy. Europa a zwlaszcza Hiszpanie beda naciskali na zgode bo potrzebuja tego zboza. Jak sie skonczy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rosja była, jest i długo będzie największym eksporterem zboża na świecie i nie tylko zboża. A jeśli chodzi o kradzione to jest to to które przyjeżdżało do nas bez dokumentów  za gotówkę do ręki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak długo nawet bardzo długo tak może być bo ich stać tylko na kartoszki

Nawet w Chinach spada spożycie ryżu bo jedzą coraz więcej pszenicy 

Mówiąc o uprawie zbóż to Polska jest w pszenżycie potęgą 

Chyba w produkcji żyta też jesteśmy w czołówce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co sie dzieje z ryzem, wszystkie silosy Cefetry (to oni sa w portach)na polnocy sa pelne ryzu a nie zboz. Ich elewator niedaleko mnie nie skupowal do siebie w zniwa zadnych plodow bo byli zawaleni ryzem. W dodatku przyjezdza teraz gigantyczna ilosc ryżu z zachodu Europy, podobno jest to ryz z 2008 roku. Nie wiem o co z tym chodzi, czyzby Amerykance chcieli jednak wziac Chinczykow na glod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1-2 euro? Tendencja poki co spadkowa, sam jestem zapchany drogim zbozem

Agrolok pszenica na podwórko 1400 jak chce kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Qwa 2 tyś na łódce to mało za przewóz często kilkanaście kilometrów

A jak mają ukraińskie to dużo więcej zarobią, oby takich skarbówka zniszczyła

 

Tak tendencja spadkowa od października ale chyba się odmieni ??? 

Rzepak też jakieś oznaki dobre daje ale tu wpływ białka a południowej półkuli !!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My chcemy podwyżki , kolega wyżej obniżki, masakra  z tą ceną , jak nie podrożeje to będzie wtopa w porównaniu do żniw, jak byśmy wiedzieli to by się podpsało kontrakt przed żniwami na rzepak szło po 4 tysie, pszenice 1700

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też chce podwyzki bo jestem mocno zatowarowany. Dobrze ze 1/3 rzepaku opchnelem na kontrakcie po prawie 4 tyś. Ale niestety reszta leży. 

Prawda jest taka ze 1500 to była też dobra cena za pszenicę. 

Co do rzepaku to oleju w sklepach nie opuscili. Kujawski po 13 zl/litr. Był tyle też jak rzepak był po prawie 5 tyś. Tam to dopiero jest marza teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle towaru z UA jedzie że nie da rady z PL tego wywieźć, a zakłady dopakowały na zapas do pełna. Gdzie wcześniej od polskich rolników tylko na bierząco kupowali. Czeka przed granicą  7tysi wagonów po 80m3 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A port wcale szalowo nie jedzie. Do września przyjechalo 2 mln ton zboz. A od września do konca roku pewnie grubo ponad mln ton. 

Tyle ze gielda rządzi się swoimi prawami i jak będzie eskalacja konfliktu to może się szybko zrobić po 2 tys za pszenicę. Tylko na czym miałaby polegać ta eskalacja? Póki co tego nie widać. A jak nie widać to będą delikatne spadki poki co cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawiałem ze znajomym który pracuje na skupie 

Mówił mi że tak właściwie to ani zbóż ani rzepaku nie kupowali w żniwa 

Natomiast sporo towaru przechowują i cały czas wywożą bo rolnicy $$$ potrzebują 

No tak każdy ma jakieś wydatki raty kredytu i temu podobne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wierzycie ze uda się sprzedać rzepak powyżej 3 tyś do maja? Jakie macie plany? Bo chyba wszyscy trzymaja

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się