west

Ceny zbóż i rzepaku

1981 postów w tym temacie

Ale minister rolnictwa powiedział że żywność już nie będzie tak szybko drożeć, najwyżej kilkadziesiąt procent, a nie dwa czy trzy razy! 
A pszenica u nas Cefetra 1050zł/t 

Saletra 3800zł netto 

Minister

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie wymarznięć lub ponownej inwazji ze strony Rosji to nie mamy co liczyć na wzrost cen. Pszenica obecnie po 1130-1200 zł netto, młyny się zapchały stara pszenicą po 1700 oraz nowa z Ukrainy, nie skupują. Teraz można liczyć tylko na paszarnie ale jak na wiosnę znowu sobie wymyśla ptasią grypę to i tu spadnie zapotrzebowanie. 
Najgorsze w tym wszystkim jest to że szlak transportu ukraińskiego zboża został przetarty i zostanie na przyszłe lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko do żniw udalo sie opróżnić magazyny rolników polskich, bo to teraz u Nas może zalegac zboze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenia na import z ukr  zostały zniesione do 5 czerwca 2023. Nie wiadomo co i ile jeszcze przywiozą. Jadą jeszcze mrożonki owoce, mleczne (ser żółty)  i drób nawet żywy. UA ponad 90% produkuje na eksport. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiło się jeszcze pare tygodni temu że węgiel blokuje eksport w portach 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minister w sejmie mówił tylko o ochronie przetwórstwa owoców i przemysłu drobiowego po 5 czerwca. Więc produkcja zboza kukurydzy raczej nie będzie opłacalna. Zyskiem będzie wsparcie i programy pomocowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I cena zrobilas sie 1100 pszenzyta, 1200 pszenica brutto.

Zboza i rzepaki wygladaja jakby bym koniec marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1000zł/t było i już nie ma gdzie sypać nikt nie kupuje. 

Zwożą pszenicę z ukr po 1300netto i rzepak 2700netton.  Tak jak obiecali nie sprzedacie nam po 1200 to przywieziemy z ukr 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ukra po 1300 ,a  nasza tańsza jak mam to rozumieć, idiota by tak roił, nie wierze, skupy są prywatne , a  nie pisowskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ansu pszenica z Ukrainy z Hrubieszowa po 700 netto bo widziałem fakturę. Na miejsce wyszla go 850 netto. Chyba nie wierzysz że są ludzie którzy wolą kupic ukraińska po 1300 niż po 1100 polska??? 

Ogólnie to dla wszystkich dobrze że ceny spadły bo były za wysokie, ale poki co za mała presja ceny na nawozy. Jeśli rolnikowi było 1600 mało za pszenicę to agroholdingi pokazały że im to w zupełności wystarcza i sprzedawały. Nie można być za pazernym. 

Pamiętam jak robiłem kontrakt na rzepak w żniwa po 3000+ bo mnie już ta cena zadowalala. Później zrobiłem jeszcze kolejny za 3920 zl bo to juz był dla mnie świetny biznes. Żałuję tylko ze pozostała część została do sprzedania bo nasluchalem się że 4 tys to słaba cena. Trzeba jednak myśleć samodzielnie

 

Edytowano przez lokizom
1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było napopowane , ale wszystko wskazywało że bedzie drożej , saletra miala kosztowac 6-7 tyś, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skąd mieli kupić jak nie chcieliście sprzedawac? Skupy w żniwa w tym roku za duzo nie skupiły bo rolnicy nie chcieli sprzedawac. Teraz pełno telefonów od rolników ze chcą sprzedać pszenicę po 1300, ale jak mam ja po tyle kupować jak na skupach po 1100 juz jest. Sam też jestem zapchany drogim zbożem kupionym w żniwa. Żywiec tanieje bo zboze tanieje a ja mam drogie zboze kupione, będę sporo w plecy na zywcu. Jedziemy na jednym wózku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny nadal tragicznie jak na dzisiejsze koszty

Unia nalega na import ukraińskich produktów rolnych 

Rzeczywistość jest taka że te produkty są zachodnich właścicieli 

Czyli jak zawsze dbają o właśnie interesy udają miłosiernych samarytaninów  

Czy zapowiadana rekompensata coś zmieni czy w ogóle jakaś będzie ? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś ochłapy dadzą , dobre 3 tony na hektar -paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jechał na protesty?

Panowie nie wydaje Wam sie ze te wszystkie protesty są za mocne? Przecież jakby żył Andrzej to już zaden tir ani pociąg nie wjechal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się