west

Ceny zbóż i rzepaku

1985 postów w tym temacie

To dlczego niektórzy narzekają że robak im wchodzi, mi została tylko kukurydza i nie wiem czy sprzedawać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica w porcie spadla dziś o 50 zł na 1010. 

Rzepak dobrze ze opchnalem reszte bo jeszcze spadlo sporo. Zanim wzrośnie do 2500 to minie sporo czasu.

Rzepak 2300 to taka cena na 0 żeby większość wyszla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buraka nawet nędznego nic nie przeskoczy.

Większość kula się koło 3 ton rzepaku, reszta to "chwalba".(3×2300=6900).

Od wczoraj tutaj pszenica (konsumpcja)800 netto.(koszt 4700/ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wschodzie nie idzie pszenicy sprzedać, niektórzy już telefonów nie odbierają. Jednego znalazłem, weźmie po 720 brutto, odbiór nie wiadomo kiedy ale może jeszcze w maju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podeślij na priv nr tel może dalbym Ci więcej za ta pszenice. To zależy ile km mamy od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, lokizom napisał:

Podeślij na priv nr tel może dalbym Ci więcej za ta pszenice. To zależy ile km mamy od siebie.

wpisz, łosice i moje siedlce, spory kawalek na kartuzy:)

tez mam samochod pszenicy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A weź daj spokój. Najlepiej to A1 i A2 od Ciebie to jakieś 500 km w jedną stronę a i tak w okolicach Warszawy ciężarówka to tylko nocą. Poza tym to końcówka już, pełnego auta raczej nie będzie. Jest jeszcze mały szczegół. W działalności musisz mieć wpisane skup zbóż bo dofinansowania nie dostanę. Z tym rządowym projektem wychodzi mi po 1270 jeżeli uda mi się sprzedać do końca czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz że dostaniesz to dofinasowanie , będzie wielkie obcięcie według mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam przesłanek żeby nie wierzyć. Poprzednio było do nawozów i dali według obietnic.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ikcomas napisał:

A weź daj spokój. Najlepiej to A1 i A2 od Ciebie to jakieś 500 km w jedną stronę a i tak w okolicach Warszawy ciężarówka to tylko nocą. Poza tym to końcówka już, pełnego auta raczej nie będzie. Jest jeszcze mały szczegół. W działalności musisz mieć wpisane skup zbóż bo dofinansowania nie dostanę. Z tym rządowym projektem wychodzi mi po 1270 jeżeli uda mi się sprzedać do końca czerwca.

on nie musi handlowac, wystarczy ze ma produkcje zwierzeca - swinie

 

3 godziny temu, ikcomas napisał:

A weź daj spokój. Najlepiej to A1 i A2 od Ciebie to jakieś 500 km w jedną stronę a i tak w okolicach Warszawy ciężarówka to tylko nocą. Poza tym to końcówka już, pełnego auta raczej nie będzie. Jest jeszcze mały szczegół. W działalności musisz mieć wpisane skup zbóż bo dofinansowania nie dostanę. Z tym rządowym projektem wychodzi mi po 1270 jeżeli uda mi się sprzedać do końca czerwca.

Na poczatku grudniu pojechalem po pasze dla kur, pytam po ile maja pasznice - 1450, to mowie poczekam powinno pojsc w gore.

Ale bylem glupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według moich ostatnich ustaleń to nie wystarczy ale to tak szybko się zmienia, że nikt nie wie jak jest naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barkas nie Ty jedyny

@ikcomas kto sprzedaje do osób które mają hodowle też dostanie bo już mamy nawet na to rozporządzenie. 

U mnie pszenic chodzi po 800-850 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ikcomas napisał:

Nie mam przesłanek żeby nie wierzyć. Poprzednio było do nawozów i dali według obietnic.

Bo starczyło im kasy ta druga zapomoga miało byc 5 tysi , dali 2,6, tak samo będzie ze zbożem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, lokizom napisał:

U mnie pszenic chodzi po 800-850 netto

Na jedno wyjdzie, 1000 km to jakieś 200 do tony. Od nas jak jeżdżą do portu to wracają ze śrutą sojową, workują i sprzedają w detalu to jeszcze jakoś wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2023 o 07:49, miwigos napisał:

Bo starczyło im kasy ta druga zapomoga miało byc 5 tysi , dali 2,6, tak samo będzie ze zbożem

i kutwa @miwigos zgarnie cala pule

 

"W przypadku gdy kwota pomocy wynikająca ze wszystkich złożonych wniosków przekracza równowartość 29,5 mln EUR, będzie zastosowany współczynnik korygujący"

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/pieniadze/doplaty-bezposrednie/ruszaja-doplaty-do-zboz-i-rzepaku-jak-i-kiedy-zlozyc-wniosek-2445750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zrobia wszystkich w bambuko. Mogą nawet powiedzieć że będzie 1000 zł/tony pszenicy, zastosują przelicznik i będzie 10 zl/t. Gdybym wiedział że nie dostanę 400 zl/tony rzepaku to bym go nie sprzedal. Jak dadzą 50 zl to będzie kpina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cudownie, jak rolnicy sprzedadzą powiedzmy milion ton to będzie 130 zł (29,5 EUR). Po tym pospolitym ruszeniu na skupy obawiam się, że będzie więcej jak milion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tym wszystkim co odje ..ali jeszcze ktoś tym skur..nom wierzy w cokolwiek?

wieś sama sobie grabarza wybrała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, lokizom napisał:

To zrobia wszystkich w bambuko. Mogą nawet powiedzieć że będzie 1000 zł/tony pszenicy, zastosują przelicznik i będzie 10 zl/t. Gdybym wiedział że nie dostanę 400 zl/tony rzepaku to bym go nie sprzedal. Jak dadzą 50 zl to będzie kpina

Patrzac na to co sie dzieje za oknem oraz na to co prognozuja w pogodach, wsytrzymanie sie ze sprzedaza moze wyjsc na dobre.

Tylko czy jak sie wszyscy ruszyli teraz ze sprzedaza, to czy bedzie mozna gdzies pozniej cokolwiek sprzedac?

 

13 minut temu, ikcomas napisał:

Cudownie, jak rolnicy sprzedadzą powiedzmy milion ton to będzie 130 zł (29,5 EUR). Po tym pospolitym ruszeniu na skupy obawiam się, że będzie więcej jak milion.

Slabo oceniasz kolegow z naszej branzy i nie tylko z naszej. Ale sadze ze bedzie blizej 10 mln sprzedanych zboz jak nie wiecej:)

Jak juz rolnicy ryczaltowi chca wystawiac faktury vat pomiedzy soba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przykładowo podałem dla łatwiejszego liczenia, miałem napisać właśnie 10 mln. Wtedy będzie 13 zł.

A z drugiej strony jak nie sprzedamy teraz, to po żniwach znowu nas zaleją z UA.

Edytowano przez ikcomas
dopiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zaleją Nas znowu bo po ile musieliby Ukraińcy sprzedawac? Po 100-200 zl/t ? 300 zł wyjdą koszty transportu a jak u Nas kupi pszenice na północy kraju za 700 zł to nie będzie się opłacać ściągać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ceny na nawozy przedwojenne.Wracamy do rzeczywistości.Oddamy teraz to cośmy zarobili rok temu.

Mnie znowu nie zapłacili za pszenicę... może w poniedziałek (za 7 tygodni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się