west

Ceny zbóż i rzepaku

1978 postów w tym temacie

widzę że coraz więcej rolników zaczyna sprzedawać więc sieją dalej propagandę i liczą na niższe ceny, które w tym sezonie nie muszą iść w dół wystarczy mokra wiosna i żniwa jak poprzednie i znów jakościowego ziarna będzie na learstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sawicki już dawno przestał być ministrem rolnictwa on jest bardziej ministrem konsumentów. Jak w zeszłym roku sprzedawaliśmy pszenicę po 400zł/t to jakoś nie bardzo się tym przejmował. Nikt niechce takiej huśtawki cenowej niech pszenica konsumpcyjna waha się co rok w granicach 600-700zł a nie dwa lata w plecy i na trzeci rok jak jest koniunktura to wielki lament.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzymam jeszcze do wiosny, jak już będzie lepszy wyjazd ode mnie i wtedy sprzedam. Nie zamierzam się taplać w błocie, ceny nie powinny spaść nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja handluje przedewszystkim z Gustavem Kindtem, HaGe Polska i Cefetrą. Staram sie te mniejsze podmioty jak Chemirol pomijać bo poźniej się okazuje żę oni jedynie ogniwkiem w łańcuchu pośredników i zbijają kasę za przerzucenie faktury. Najlepiej mi się współpracuje z Gustav Kindt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zachodniopomorskie, wielkopolskie ,lubuskie te o których wiem bo mam tam znajomych którzy z nim współpracują, ale podejrzewam że w głąb kraju też zaglądają. Ich siedziba na Polskę znajduje się w Warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny po 870 paszowa netto na południu można dostać. myślę że będzie drożej bo nie ma skąd sprowadzić i tu ich boli jeszcze jeden taki kiepski rok z pogodą a zaczną doceniać prace rolnika na wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieniutkie te ceny, ja za pszenicę paszową dostanę 880 a za pszenżyto 830 (50 kilometrów dalej ta sama firma w swojej siedzibie płaci 20 złotych na tonie więcej). W następnym tygodniu wywożę (jak nie zawieje  :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas też lepiej płacą to tylko orientacyjne ceny bo kto powie ODR prawdę  :)

ja jeszcze chyba potrzymam bo niema ziarna i ta susza w Chinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie już zaczął się ruch w skupie, być może stąd te spadki na MATIF ale na giełdach całego świata dość duży skok w dół, rynek lokalny nie ma więc w tym wypadku znaczenia. Teraz dla mnie jest dobry czas na sprzedaż bo nie ma roboty w polu, później to będą ważniejsze rzeczy.

P.S. podane przeze mnie ceny oczywiście netto żeby nie było wątpliwości  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja pszenice sprzedałem w styczniu a pszenżyto w lutym początek. Nie wiem czy ten matiff przestraszył się zniesienia ceł czy jest inny powód (fundusze inwestycyjne wyprzedają towar?) albo kolejne odsapnięce przed jakąś wichurą powodzią etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

doskonale rozumie hodowców bo zboże jest drogie

 

ale sprowadzenie z Kanady czy tym bardziej Australii

jakiegoś zboża gorszej jakości przecież to jest śmieszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na MATIF stabilizacja, to był jednak tylko skutek spadku cen indeksów i mocny dolar. Dzisiaj pada śnieg więc ruch w skupach zamarł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w kochanej TV podali 2 informacje ze w Australii nie było tak źle jak myślano oraz ze Niemcy kupują od nas zboze paszowe teraz ciekawe czy ma to potwierdzenie w realiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ceny troszkę spadły a już szukają  pszenicy

wniosek rolnicy nie puszczą niżej poprzednich cen

Węgry są bez pszenicy  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam mam jeszcze pszenice i niema mowy żebym oddał poniż tych cen które były.Sytuacja będzie pewnie taka że u nas ceny będą wyższe niż na matif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zacząłem wozić we wtorek i jakież było moje zdziwienie gdy na cenniku zobaczyłem spadki o 20 złotych na tonie netto. Pszenica poszła po 860+VAT na paszę, pszenżyto po 810+VAT. Widzieliście co się dzieje na giełdach kontraktowych? Największe spadki właśnie w Australii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na MATIF cena znowu się odbudowuje, w piątek skok o 12 euro w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie  nie ma co panikować  jak spadki cały tydzień, jeden dzień wystarczy i wracamy do zabawy. A niektórzy nie wytrzymali napięcia i pchnęli towar :)

 

Wyłącz Caps Lock - mod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się