west

Ceny zbóż i rzepaku

1983 postów w tym temacie

Wiem że zrzeszenia przekonują rolników aby nie podpisywali na razie jeszcze umów z zakładami tłuszczowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co będzie według mnie zbiory będą kiepskie nawet na lepszych plantacjach  rzepak z godziny na godzinę blednie w tym upalnym słońcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jak tam u was proponują jakieś kontrakty mi zaproponowali 700 netto w żniwa. Ja im na to 750 netto i jedzie wszystko do was,mają dać znać w przeciągu tygodnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ceny na wolnym rynku w tym roku nie przekroczą za tonę 2000 zł, to super cena, tylko niestety plony będą marne  :o Czy podpisaliście umowy z zakładami tłuszczowymi, jak tak to na jaką kwotę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie Waszym zdaniem będą ceny pszenicy podczas żniw? Ja uważam że tona będzie kosztowała około 800 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie popatrzcie na MATIF jest już po 748 netto i napewno spadnie jeszcze do żniw ale kto musi to sprzeda. W październiku listopadzie pójdzie ostro w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę,że ta cena to po to aby postraszyć i wyciągnąć teraz jeszcze przed żniwami w mniejszej cenie bo w same żniwa może się okazać droższa niż myślimy.W żniwa stawiam,że będzie pomiędzy 850-900 a potem będzie szła w górę,aż do 1200-1300  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na MATIF ostra korekta w dół. Rosja miała dzisiaj znieść embargo na eksport zbóż to pewnie dlatego. Ale co tam, co nas nie zabije to nas wzmocni. Trzeba przechowywać zboże i jak zwykle wywozić zimą i wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam zamówienia na jęczmień oz. prosto z pola ,

w tej sytuacji wszystko odwołam i zaczekam  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam umowę na rzepak ale bez ceny i mógłbym się wymigać ale skupujący jest o rzut beretem i nie chciałbym z nim zadzierać

 

macie jakieś konkretne propozycje cenowe :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda, inwestycja w dobrą bazę przechowalniczą na pewno się zwróci. Te osoby, które jej nie mają szybko i po niskiej cenie, w czasie żniw, pozbywają się surowca, a ten kto przechowa dłużej ma szansę na zdecydowanie wyższą cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w takim roku jak ten jestem w stanie przechować wszystko

tylko mam pewne zobowiązania finansowe i tu jest pies pogrzebany  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

paranoja!ja za tą cenę nie oddam za chiny!pojedzie rzepaczek na zachód i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się