west

Ceny zbóż i rzepaku

1985 postów w tym temacie

@read @maciej myślę że macie całkowitą rację kto może powinien poczekać

przykład 200t pszenżyta w stosunku do 100t pszenicy jarej jest bardzo wymowny

i dotyczy wszystkich rejonów gdzie zboże wymarzło. doszło tam jeszcze siewne

zboże które też zniknęło z rynku do żniw mamy jeszcze 5 miesięcy w tym czasie

wiele może się zmienić. eksporter musiał zarobić przewoźnik Niemiec a żeby teraz

zboże wróciło trzeba to podwoić więc moim zdaniem cena będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena bedzie napewno ale nie dzis nie jutro i nie za tydzien. Spada a jak inaczej jak nie ma pomocy dla rolnikow hodujacych swinie. Limit mleczny zniosa w 2015r a teraz duzo osob sprzedało limity i czesc kupiło kto im zwroci pieniadze za limit ktory za dwa lata bedzie nic nie waznym papierkiem. No jak dla polski opłaca sie imprt pułtusz mleka wołowiny niz produkcja własna. Polska to bogaty kraj wszystko kupi od innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem realna cena pszenicy konsumpcyjnej to 800 zł pozostała część ceny to spekulacje i to od nich zależy ile zapłacą w skupach a zboża zwłaszcza paszowego jest sporo tylko po trochu u każdego zbiory były niezłe pomimo wymarznięć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie w okolicy nasiane było kukurydzy - tam zbiory nawet więcej niż nie złe, pozostali duzi zaryzykowali rzepak jary i jęczmień browarny, mali natomiast owies i jęczmień (owies tez obrodzi) jęczmień 5t sypał browarny, nie wiem co jest grane byłem wczoraj w innym mieście nie widzę żadnych kolejek, Pzz totalna pustka,druga firma- w paszarnia 3 tiry (2 pod rozładunkiem), 3 3 firma paszarnia też pusto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zboża paszowego jest tak sobie bo jak Rosja wysprzedaje zapasy to nie wiem czy jest sporo. Dobre jak dla kogo dla ciebie może byc dobre 4 tony dla innych to klęska . A co do ceny wszystko zależy jak zwykle nie od Polski tylko od tego co sie dzieje poza granicami bedzie zle lato bedzie cena bedzie dobre lato bedzie niska cena. No import sie opłaca bo kupia tanio a my co wyprodukujemy sprzedamy u innych drożej i zarabiamy na tym i jakoś ciągniemy na tym +. Ty też byś wolał sprowadzić z zagranicy taniej niz kupic od polaka za wieksza cene :) Prosty przykład bardziej oplca sie kupic sima z rumuni + transport niz z polski na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pojawiła się w ofercie pszenica paszowa w zacnej cenie 925 + vat loco Węgry + transport płatność zaraz po załadunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jęczmień jary sprzedany po 900 brutto z dowozem

 

pszenżyto 870+vat 21t sprzedane

żyto 7t 710+vat sprzedane

 

http://www.rolpetrol...otowania/zboza/

ps. pszenica w ofertach drożeje

 

powiat czarnkowsko-trzcianecki

604166715

 

oferuję pszenica gluten 30 ilości tirowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kombinują coby tu zrobić żeby kupić zboże którego niema a prognozy na przyszłość widać za oknem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zboze bedzie drogie ale spekulanci zbijaja cene na giełdach jak moga. nie ma zboza nie dajcie sobie wmowic ze maja zapasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cóż tu mówić kiepsko

ale jest nadzieja bo podobno u sąsiadów zaczęli kosić i plony słabe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardziej myślący hodowcy zauważają problem kiepskich zbóż.

miałem jęczmień ozimy jeszcze na polu i zaprosiłem bardzo dobrego hodowcę

po obejrzeniu plantacji bez mrugnięcia zgodził się na 750 brutto

 

na MATIF stabilnie

https://www.ewgt.com...php?id=3&good=5

 

ceny według Agroloku

http://www.agrolok.pl/pl/site/notowania-cen-pszenicy-291.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i uważasz ze zrobiłes biznes sezonu czy jak to cie zaskocze bo okoliczna miszalnia pasz skupuje po takiej samej cenie a tyg wczesniej był 780. Tylko u nasz prawie nikt nie sieje jeczmienia ozimego, kto czyci magazyn wywozi jeczmien jary wiec biora wszystko jak leci. Spokojnie ta cena i na giełdzie i w skupie jeszcze spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to nie dobrze bo odniosłem takie wrazenie jak bys chciał sie pochwalic... w jakiej cenie u was rzepak? bo u mnie w detalu 1580 było obecnie 1530 do 8% wylgotnosci. i dopiero zaczeli kosic wiec nie ma rewelacji było wielkie bum na rzepak i klapa. a kontraktowany był 1880 -1850 i tylko nie liczni zakontraktowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie skosiłem rzepak i stoi na przyczepach a część w garażu jego wilgotność 7% jak długo tak moze stać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie skosiłem rzepak i stoi na przyczepach a część w garażu jego wilgotność 7% jak długo tak moze stać ?

 

myślę że do zadowalającej ceny ;D

tylko kluczowe pytanie kiedy ona nadejdzie

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się