jarki

Ceny zbóż w Polsce i nie tylko

500 posts in this topic

U nas też tacy bywają jeden to dopiero w czerwcu się pokapował

Sąsiada krowy miały pastwisko na pszenicy a drugi jęczmień przesiewał gorczycą

Ja nie mam najmniejszego zamiaru drugi raz kupować kwalifikat

Już dwa tygodnie temu zamówiłem C2 ;)

Po niedzieli przywiozę

Rzepak poszedł po 1630netto 22.01.2016-pszenicha 30.11-700netto-teraz 630

11.02

Ceny netto

Jęczmień 470

Pszenżyto 450

Pszenica 550

Żyto 410

Owies 440

12.02

Jęczmień 470

Pszenżyto 440

Pszenica 550

Żyto 400

Owies 400

i kolejki...

To kiedy przewidujesz to dobre $$$ później na pszenicę ???

Bo jak tak dalej będą przelewać dopłaty to szybko nie nastąpi

Dopłaty to celowa robota rządzących, a nawozy trzeba kupić.Dobrze że sprzedałem pszenicę prosto z pola po 670zł dziś 600 niema komu dać.

Dobre czyli jakie?no chyba,że jak nam wymarzło to reszta europy wyschnie

Czerwiec

Cholera jasna dlaczego mamy równie myśli :(

A jak NIE to trzymam do przyszłej wiosny

dzisiaj na matifie pęknie bariera poniżej 150 euro ,nie pamiętam gdzie ale czytałem że cena pszenicy dojdzie do 135-140 euro niezła padaka sie szykuje

W końcu docenimy w EU "blondynki" i inna zwierzynę-nawet juz nie sprawdzam cenników

@thug na ilu portalach rolniczych oprócz tego i agrofoto robisz jeszcze propagandę? Przecież sila spekulacji za pośrednictwem środków przekazu w dzisiejszych czasach jest przerażająca. A najgorsze w tym wszystkim jest to ze rolnik daje sie omamić i zaczyna w te wrozenie z fusów wierzyc. Umówmy sie ze jasnym jest to ze jakas nadpodaz jest, ale to co sie na tych gieldach wyprawia to juz jest manipuacyjny cyrk. P*******i spekulanci wyciągnęli kase z ropy i bawia sie z nami. Kiedyś nikt nie znal notowań matif, a dzis sie wszyscy nauczyli jak golić rolnika. Nawet ten rolnik traktuje matif jak wyrocznie.

No powiedziałeś to co mnie długo po głowie chodziło odnośnie cen

To jest gra spekulacyjna na czymś trzeba zarobić

Ja chyba przed żniwami powiększę swoje bunkry :)

@thug na ilu portalach rolniczych oprócz tego i agrofoto robisz jeszcze propagandę? Przecież sila spekulacji za pośrednictwem środków przekazu w dzisiejszych czasach jest przerażająca. A najgorsze w tym wszystkim jest to ze rolnik daje sie omamić i zaczyna w te wrozenie z fusów wierzyc. Umówmy sie ze jasnym jest to ze jakas nadpodaz jest, ale to co sie na tych gieldach wyprawia to juz jest manipuacyjny cyrk. P*******i spekulanci wyciągnęli kase z ropy i bawia sie z nami. Kiedyś nikt nie znal notowań matif, a dzis sie wszyscy nauczyli jak golić rolnika. Nawet ten rolnik traktuje matif jak wyrocznie.

jestem tylko na Af i z rzadka tutaj nie uważam że robię jakąś propagandę ,staram się podawać fakty sam mam 2/3 pszenicy ze zbiorów 2015 na magazynie po prostu widzę co się dzieje

a co do matifu kiedyś to kiedyś teraz każdy liczący się skup opiera się na tej giełdzie

a co do spekulantów to właśnie ich mała aktywność od dłuższego czasu nie pomaga pszenicy kiedy wielkie fundusze zainteresowały się produktami rolnymi pszenica w pewnym momencie była po 1100 a rzepak po 2 tyś

zresztą jaka propaganda widziałeś właśnie co się dzieje dziś na tej właśnie giełdzie nic dobrego to nie wróży

http://cereals.ahdb.org.uk/markets.aspx

a jak nie wierzysz w korelację cen z matifu i z naszymi to proszę zapoznaj się z notowaniami

http://agrolok.pl/matif/wykres_okno.php?id_menu=291

Fakty faktami, ale takie nakręcanie na zasadzie pogodzenia się z marnym losem jeszcze bardziej ciągnie to na dno. Bez spiny i bez urazy ale te wypowiedzi sledzą dziesiątki jak nie setki tysięcy rolników i w tej grze psychologicznej wpisy jak Twoje nic nie zmieniają na lepsze, a w niejednym przypadku powodują puszczenie nerwów, co w rezultacie prowadzi do sprzedaży towaru. Sytuację na giełdach obserwuję od kilku lat, ale dzisiejsza sytuacja cenowa pszenicy kompletnie nie ma przełożenia na realia. Dlaczego rzepak na Matif wyceniany jest na ok 350 euro, a można go dziś sprzedać za prawie 1700 zł netto? Dlaczego z pszenicą tak być nie może? Bo ktoś powiedział ze jest jej za dużo - i cena leci tak jakby nie była ona nikomu potrzebna. To jak efekt domina. Coraz niższa cena, a coraz więcej transakcji. Przecież ten sezon sprzedażowy jest pod względem zbiorów pszenicy tylko nieznacznie lepszy od poprzedniego, a cenowo dzieli oba przepaść. Zapasy. A kto tak naprawdę wie jak one są duże? Przecież Franek i Zenek, a tym bardziej wielcy gracze nie mają na czołach wypisanych swoich zapasów. Straty zimowe, El Nina (nie mylić z El Nino), susze, powodzie - niestety dziś trzeba mieć nadzieję na któreś, jak nie na wszystkie z tych zjawisk.

Nie wiem gdzie te zapasy osobiście 5% zostało w okolicy nikt zboża nie ma . Ci co trzymali się przeliczyli i tyle . Cena jest słaba ale ma zacząć rosnąć cena ropy w przeciągu 3mc więc może i surowce ruszą do góry . Do żniw jeszcze nie jedno się wydarzy także bez paniki na razie wiadomo że będzie mało rzepaku.

co do cen lokalny skup 560-580 netto konsumpcja minus 10zł

ostatnia oferta młyna 630 netto

Przez pół roku nas straszono jakie to niby plony na Ukrainie się zanoszą

I nagle okazuje się że 28% mniejsze od ubiegłorocznych

Zimę jednak mieli srogą i jesienne zasiewy były nieciekawe

http://www.farmer.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/ukraina-eksperci-oczekuja-znacznego-spadku-produkcji-pszenicy,63030.html

Oj ci analitycy nadstawiają kieszenie jak nasi politycy

Ciekawe jak długo wytrzymią z tymi zniżkami,czekamy cierpliwie ze sprzedażą

Upaina upainą ale warto się zastanowić ile mniej u nas będzie pszenicy ?