west

Ceny zbóż i rzepaku

1981 postów w tym temacie

Uwierzysz, że na cenniku jest 580 brutto? Tylko ta cena jest za paszową albo jak ktoś przywiezie tonę, dwie. Jeszcze nie negocjowałem (rzucili tak przykładowo cenę 620-630), białko mam kiepskie 12,97 więc wiele nie podziałam, tymczasem w porcie ponoć powyżej 800 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj miałem telefon z grupy ,,Polskie młyny" i gość twierdził że statki odpływają z portów i cena na dniach poleci w dół oferował 750zł/t na gospodarstwie, oczywiście pogoniłem dziada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

różnice w cenie w skali kraju są ogromne jakby paliwo nie wiadomo jak drożało

 

u mnie w okolicy jest ulokowane kilka poważnych firm prócz tego penetrują rynek

nawet bardzo odległe firmy niestety wszystkie pszenice są bardzo kiepskie

 

powiedzcie jak sobie radzicie z częstymi przypadkami typu

próbka wykazała zadowalające parametry a w porcie okazuje się co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w swojej historii nie miałem takiej sytuacji, zawsze czy to w porcie czy w Niemczech wyniki się pokrywały z tymi które robiłem na własną rękę. Zazwyczaj przed odbiorem proszę przedstawiciela danej firmy o pobranie prób z mojego magazynu.

Natomiast przypadki oszukiwania zdarzały się gdy odbiorcą były nasze Polskie firmy, dlatego od lat nic u nas nie sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I doczekaliśmy się 800 zł. ,niewiadomo co roboć. Zna ktoś link do strony MATIF ,takiej co pokazuje cenę w danej chwili ,bo dziś się dużo działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas podobnie paszowa 660-670 netto a konsumpcja zaczyna się od 750

niestety moja ma za mały gluten i białko też słabe na razie nikt nie chce dać 700 >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tym roku na południu polski mamy najtańszą pszenice w kraju.

zrobiłem analizy próbek pszenicy . wszystko paszowe. tylko odm. joker miała u mnie dobre parametry

sprzedana w lipcu prosto z pola. na dzień dzisiejszy mogę dostać 620zł. netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie znowu obniżyli białko tym razem do 11% ale i tak te co przy mnie badali od okolicznych ekorolników to żadna nie złapała nawet 10. Tak, tak puściłem swoją. Jak patrzę na Wasze ceny to po 680 (loco u mnie) wstyd się przyznawać; do portu w Gdyni mam dokładnie 540km, czeka w silosach u pośrednika ale to już nie mój problem - ja mam z głowy. Ogólnie ruch duży, głównie pszenżyto bo pszenica nie łapie parametrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do PZZtów u nich też to kiepsko wygląda

740 białko 11+ a poniżej 710 netto

Trzeba była jeszcze poczekać na statki tylko to euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica spada na łeb na szyję i będzie leciała w dół. Ci co mieli zarobić spekulacjami giełdowymi swoje juz nachapali. Za chwile cena osiagnie 175-170 euro bo tak sie po prostu musi stac, tym bardziej ze znowu zapowiodaja bardzo duze zbiory, a takie spekulacje jak juz dobrze wiemy nie pomagaja wzrostowi cen tylko mocnym obnizkom... Ci co nie sprzedali w grudniu albo na poczatku stycznia za chwile beda plakac albo poczekaja na upartego na czas po zniwach, a to jak wiemy bedzie loteria. Porty juz dzisiaj ponizej 790 za bialko 12.5 a bedzie coraz gorzej bo sa zapelnieni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z analizy giełdy z ostatnich paru lat. Z tego że znowu zapowiadane są ogromne zbiory a także duże zapasy z zeszłorocznych zbiorów co wpływa na cene matifu w dużym stopniu.To że porty są zapchane pszenicą, Francja wysyła pszenice do Afryki północnej bo ma nadmiar. Giełda została sztucznie napompowana i zaczyna się zbijanie ceny w dół. Ci co kupowali na giełdzie w cenach 150-160 euro muszą na tym zarobić i to nie małe pieniądze. Maksimum do żniw to było jak pszenica osiągnęła 200 euro na matifie. Przed samymi żniwami jeszcze poleci bo tak się dzieje zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego przeglądaj rynki lepiej bo dziś ładnie poszło do góry trzeba tu przypomnieć ze Rosja jeden z większych graczy na rynku zablokował sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnio były małe obniżki ale tendencja jest powiedzmy wzrostowa

Co myślicie jak się potoczy sytuacja ceny w najbliższych miesiącach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć, z jednej strony niby 15% mniej rzepaku w UE prognozują, więc powinna być tendencja wzrostowa. Ale patrząc bardziej globalnie to na świecie ma być więcej oleistych i bądź tu mądry. Jaka cena by was już zadawalała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz spekulanci muszą zarobić więc spada potem wymyślą susze żeby znów zarobić tak to działa ,obserwacje wieloletnie to w dzisiejszych czasch bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o zadowalającej cenie nie będę się wypowiadał bo jest zależna głównie od plonu

@miwigos, mnie chodzi o ceny na teraz do żniw słowem kiedy sprzedawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Połowe sprzedałem po 1500 i żałuje że nie wszystko, ale mam nadzieje że pod 1500 dojdzie NADZIEJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do czerwca to ja też nie wytrzymam i nie tylko nerwowo $$$

Myślałem o kwietniu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się