west

Ceny zbóż i rzepaku

1978 postów w tym temacie

Do tego się podszywają ale redakcja działa w miarę szybko.

Tak samo szybko idą wici wśród skupujących, wczoraj poinformowałem kilku o wymarznięciach a dzisiaj wzmożona aktywność na portalu jakby nie patrzeć numer 1 w kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żeby było drogo musiałoby pół Polski Niemiec i Francji powymarzać jedyne co nas jeszcze ratuje przed pszenicą po 550 -600 to kurs euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@thug tylko co byś zrobił, gdyby akurat Twoje zboże znalazło się na tej wymarzniętej części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według euro to podwyżki powinny być od ubiegłego tygodnia

Nasi skupujący zwykle szybko reagują ale w drugą stronę :P

 

Zobaczysz jak się okaże jaka jest skala wymarznięć

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak według euro gdyby była cen z grudnia w granicach 180 ero to byłby podwyżki teraz ledwo 164 euro i trend spadkowy tak jak napisałem słaba złotówka nas ratuje jeszcze przed większymi spadkami

a jest skala wymarznięć wydaje mi się że nie jest tak źle

@marecki a co miałbym zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale to zabrzmiało jak Twoje życzenie, żeby połowa wymarzła. Gdyby tak było, to na pewno cena by poszła w górę, bo byłyby braki ziarna. Ale gdyby połowa rolników musiała siać jare i mieć mniejszy plon, to im do śmiechu by nie było, nawet z wyższych cen skupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nikomu źle nie życzę w 2012 80% u mnie poszło więc wiem co to znaczy ale 40 km dalej był śnieg to się cieszyli z tego bo rzepak dawał 4 tony i był po 2tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego się podszywają

 

Tak dzisiaj wielokrotnie był i jest z tym problem

Zaczął się od cen zbóż DLACZEGO ??? Ja w zbiegi okoliczności

NIE wierzę :P napisałem niewygodny komentarz ;)

 

Redakcja usuwała w godzinach pracy !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usuwają tylko "podróbki" i wulgaryzmy (na portalu)

Myślę że już niedługo ;) to znaczy troll kończy żywot :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zboża pójdą od mrozu, trzeba będzie jare z niskim plonem siać, to jeszcze dostaniemy prezent z droższymi środkami ochrony roślin. Potem cena w skupie też będzie do ... i będzie super rok. Bo skupy potrafią uszczęśliwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez prawie wszyscy twierdzą że urodzaj będzie ,mrozy nie zaszkodziły,wejdżcie na a.....o ,sami optymiści ,tylko ja i może dwóch innym to pesymiści

Edytowano przez jarki
agro dziecinada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może w tunelach uprawiają. Kto tej zimy mówi, że mrozy nie zaszkodziły, to jest niepoważny albo chce drażnić innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się czyta taki portal bez reklam,a jak takiej brakuje, to się wchodzi na inną stronę niby rolniczą i same reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos tam wszyscy mają zbiory, mało kto schodzi poniżej 10 ton albo w drugą stronę płaczą jak to susza zniszczyła zasiewy i jęczmień (Iron) "średnia 5 ton z małym ogonkiem", na olx overum w "idealnym" stanie z odkładnicami jak żyletki szuka frajera za 36 kafli, maluch z 4 przyczepami dla zwiększenia oglądalności i lajków jak by z tego coś było ale "jestem popularny tylko mam małego wa.ka"; w d. się poprzewracało. Jest kilku rozsądnych (zaliczasz się do nich i jeszcze kilku) ale to mały ułamek z setek komentarzy typu "ja u wuja wczoraj bronowałem", "wujo mówił, że dobrze sypie, z kawałka 0,5 ha była pełna 3 tonowa przyczepa z czubem to wyszło 9t/ha".

Tymczasem gdyby przyszło zmierzyć się z wyzwaniami na wschodzie (szczególnie w tym roku) to rura by zmiękła. Rzepak posiany wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi prawdopodobnie do zaorania, plon jęczmienia ozimego w tym roku będę znał niebawem ale i tak nie uwierzysz bo to w granicach 2 ton! Pszenica średnio pewnie przekroczy 5 przy czym z jednego mokrego kawałka (ważone) wyszło prawie 8 więc o czym tu gadać, u mnie w okolicy ścieżki przejazdowe i fungicydy to rzadkość (chociaż powoli się to zmienia) ale zboża podobno jest opór tylko gdzie ja się pytam? W pustych silosach? Dlatego jęczmień pojedzie do znajomego chlewiarza po 600 zł tona do tego pustego silosu, tak po 600 bo wiem jaka jest jego sytuacja i nie jestem zachłanny, niech wszyscy po trochu zarabiają czyt. wegetują, jak on upadnie to też będzie chciał zboże sprzedać tylko gdzie? Trzeba sobie pomagać i jakoś to przetrwać ale ile damy radę? Zostaną tylko najsilniejsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No panowie odwilż idzie i to według modeli dość mocna. Tydzień ciepła i na polu wszystkie karty zostaną odkryte. Obecnie rzeczywiści nastroje że nic się nie stało... Szkody mogą będą mieć charakter bardzo lokalny , mróz zszedł na dalszy plan a wiatr grał pierwsze skrzypce,

 

Ceny spadły o 10 zł, 20 zł na tonie jeśli chodzi o pszenice, najgorsze sprzedać teraz jakby miało okazać się że za dwa miesiące podrożeje znacznie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pszenica zostaje na razie, a jęczmień będę wypychał (jak się poprawią warunki na drodze) bo coś czuję że dużo będzie w tym roku zasianego nieplanowanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo jak wymaezło to zasieją swój jęczmień ,a pszenice nie każdy ma, jarą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz, poza tym pszenica jara to porażka. Jęczmienia jarego przy dobrych wiatrach wyciągniesz te 6t/ha i więcej a jarej pszenicy? 6 to chyba górny limit ale to temat o cenach.

 

Podaję cennik na dzień 18.01.2016 z jednego punktu, z którego czasami pojawiają się zdjęcia na portalu ;)

 

Jęczmień 520

Pszenżyto 500

Pszenica 590

Żyto 430

Owies 440

 

Ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos

Odbierz PW

 

Jeśli chodzi o ceny to moim zdaniem trzeba przeczekać

Ja sprzedałem groch po 870 brutto rolnikowi na paszę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak będe przesiewał jarą pszenicą ,troche jęczmień na browar ,bo paszowy to kto kupi i za ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mija dwa tygodnie a rzepak od tego czasu +50zł na naszym rynku

Zaczyna być ciekawie telefony znów dzwonić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znów 20 zł w dół, paranoja czekamy do czerwca czy jeszcze dłużej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie mam problem z wyjazdem (błoto) to i tak czekam ale jęczmień przydałoby się puścić bo będzie dużo na rynku, już widać na polach.

Pszenica miała czekać tylko do kiedy? Do żniw? A gdzie sypać nowe zboże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się