pasio

Fungicydy

1636 postów w tym temacie

Kiedys stosowałem ale to jakby wode sitkiem nabierac :o..jest mase dodatkowej pracy bo przeciez trzeba juz zastosowac cały program z odzywkami i antywelegaczami....a tak spryskam na chwasty i czasami odzywka i głowa spokojna ;)Jeszcze jak zboze jest drogie to sie zwróci...a tyle lat było tanie i według wszystkich obliczen sposób ekstensywny był bardziej opłacalny....zboze stosuje tylko dla zwierzatek wiec nie musi posiadac parametrów, no i mam słabsze gleby wiec rekordowych plonów nie ma sie co spodziewac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zakończyliście już ochronę ?

bo ja teraz po deszczach :o chyba jeszcze dam trzeci zabieg ale muszę pszeniczkę obejrzeć czy warto  :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie pszenica chyba da sobie radę jak dostała na T2 siekierę z mieszanki Amistaru i Artei a pszenżyto chyba nie warto  :-\. Te ładniejsze wygląda nieźle a gorsze chyba nie ma sensu inwestować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

środek jest nowy, ale substancja aktywna już nie. Można ją spotkać w innych fungicydach zbożowych np. Amistar 250 SC, Strobi 250 SC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że marketing jest tutaj główną przyczyną, a konkretnie przesłanki ekonomiczne. Åatwiej producentowi jest sprzedać taki produkt, po drugie w kolejnym zarejestrowanym ma większą paletę roślin, które można nim chronić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki plan ochrony na ten rok?

Ja jestem zadowolony z poprzedniego roku:

T1 - 225g prochlorazu + 250g tebu i setka Falconu

T2 - Artea + Amistar (na pszenżyto sama Artea)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok mam takie same rozwiazanie. tylko po co ta setka falconu przeciez posiada on 3 substancje aktywne w tym tebukonazol sie powtarza w tebu. ja daje 0.5 tebu + 0.5 mirage. tanio i ok. T2 to jest beton ale cholernie drogi. A zamiast falconu to moze topsin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie na dzień dobry na pewno tradycyjnie capalo a co dalej pożyjemy zobaczymy :-\

trzy sezony tak robię nawet w ubiegłym roku poszedł na jare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Capalo jest ok musi byc idealna pogoda a wyzej podana mieszanine mam sprawdzona i duzo taniej wychodzi niz capalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to w sklepach to UFO jest częściej widywane niż Capalo dlatego trzeba kombinować (do tego drogie). Owszem tebu się powtarza dlatego przeważnie nie daję całego litra na hektar ale wprowadzam dodatkowo jeszcze 2 substancje czynne Falconem. Topsin powiadasz? Ciekawe, za rok może spróbuję bo Falcon już mam na ten rok ;D

T2 beton oczywiście ale jak tak pojadę to mam spokój do żniw, wyjeżdżam na zasłużone wakacje i się nie martwię. Amistar dodaję oczywiście jeśli to jest uzasadnione ekonomicznie bo jeśli słaba uprawa to nie ma sensu, i daję tylko na pszenicę. Tylko jest wtedy problem z dojrzewaniem. W tamtym roku moja pszenica schodziła pod koniec żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

swego czasu falcon stosowałem jako jedyny w jęczmieniu jarym

i mogę powiedzieć że dobrze się spisywał

jest to też ciekawe rozwiązanie na T2 w pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym się dowiedzieć iloma zabiegami i jakimi substancjami aktywnymi (konkretnymi środkami) chronicie swoje uprawy pszenicy od chorób grzybowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ikcomas

KAzdy konbinuje jak moze zeby było dobrze i tanio. Capalo OK ale nie wierze w ich cudowny duet pozal sie Boże. Ja mam sprawdzone mirage + tebu ale chce własnie dorzucic cos jeszcze np topsin nie wime czy mozna mieszac nie byłem jeszcze u doradcow od ŚOR. A ja stosowałem amistar pierwszy rok i nie miałem wogole problemu z dojrzewaniem u mnie sa tacy co dawali artea na t2 w pszenicy i T3 falcon co zupełnie nic nie dało. wole popryskac 2 razy ale porzadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duett fakt to masakra jakaś. Topsin jest ok, można by dać ze 100g ale nie wiem jak z mieszaniem. Tebu i Mirage to emulsje a Topsin stężona zawiesina. Najlepiej sprawdzić doświadczalnie w pojemniku i jak się nie zrobi galareta to do opryskiwacza i heja.

Dlatego między innymi ja daję Falcon bo to też emulsja i nie mam problemów z mieszaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zapytamy naszego eksperta i zobaczymy co powe o mieszaniu tych srodkow. Amistar cholernie podrozał masz moze jakas inna alternatywe na T2 w pszenicy zamiast kombinacji artea amistar???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w pszenicy ozimej zawsze robię trzy zabiegi fungicydowe

ostatni to zwykle falcon lub artea {chodzi o triazole}

a przed coś ze strobiluryn zależy od ceny kiedyś były to:

np. stratego,juwel ostatnimi laty szedł swing

jeszcze wcześniej {T1} jak pisałem capalo

jest to drogo ale jakość i plon zboża rekompensuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uprzedziłeś mnie ;D . nic dodać nic ująć.

ale w tym roku nie będzie czasu na trzeci zabieg. zwykle to o tej porze już się obserwowało zboża i przymierzało do pierwszych oprysków a teraz? pierwszy rozsądny wjazd na pole z opryskiwaczem to połowa maja (o ile oczywiście będzie w co wjeżdżać :-[ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:-\ no nie wiem u mnie ostatnimi laty pierwszy zabieg w pszenicy był miedzy 1.05 a 9.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się