pasio

Fungicydy

1636 postów w tym temacie

1,5 litra ,na kłos idzie 1 litr tebukonazolu,w tym roku tylko T1 ,czakam na deszcz,gdzie słabsza gleba to już wypaleniska się robią

Trzy zabiegi BASF wychodzą drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie o jakiej porze dnia najlepiej kropnąć T2? W dzien jest okolo 25 stopni. Wieczorkiem koło godziny 21, jak juz jest lekka rosa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wieczór jak najbardziej odpowiedni nawet rosa nie przeszkadza zbytnio tylko musisz mieć pewność że w nocy nie przyjdzie ulewa bo niektóre środki mogą się nie zdążyć się wchłonąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jęczmien się kłosi-czas na spóźnione PROPICO DUO(propikonazol+fenpropimorf)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbieram się od 3 dni na fungicyd i zawsze lekko napada, a teraz już zaczęło kwitnąć pszenzyto. Będzie duża presja teraz. Można czy nie można jak kwitnie pszenzyto? Za 2 tygodnie bedzie juz po ptokach. Rano dobre warunki mają być, a kwitnienia dopiero początek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię namawiać bo nie widzę tego pszżyta ale jak presja to ja bym pryskał

Początek kwitnienia ? Jak zaczekasz to może być kiepsko zależy też kiedy był 1 zabieg

Jeśli się zdecydujesz to podaj SAM fungicyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było ładne czyste, dopiero w niedziele zauwazylem rdze brunatna ale na maks 1% lisci , DTR tez sie pojawiła. Od pierwszego to juz bedzie ponad miesiac. Chciało sie zaoszczedzic na T3, teraz dylemat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja poprawiałem po wirtuozie właśnie na brunatną plamistość i rdze

Choroby tylko czekały na lekki deszcz czy rosę

Nam się wydaje że jak sucho to spokój a prawda jest taka że nadal się rozwijają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od paru lat Kinto Duo, prochloraz jest bardzo dobry na pleśń śniegową. Syngenta twierdzi, że ich Vibrance Gold jest najlepszy na pleśń bo nowa substancja, innowacyjna itd. ale ten dodatek wody 0-1000 ml dziwny jak dla mnie, na pałę? no i droższa jest oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W życiu bywało różnie czasem bardzo skromnie

Zwykły tebukonazol czy tiuram też wystarczy na zgorzel i śnieć

Mieszanina jest super i tanio trzeba tylko zrobić to dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od paru lat Kinto Duo, prochloraz jest bardzo dobry na pleśń śniegową. Syngenta twierdzi, że ich Vibrance Gold jest najlepszy na pleśń bo nowa substancja, innowacyjna itd. ale ten dodatek wody 0-1000 ml dziwny jak dla mnie, na pałę? no i droższa jest oczywiście

 

Jest droższa bo jednak ma trochę szersze działanie. Na plus u Vibrance Gold jest działanie na ostrą plamistość oczkową i wpływ na korzenie. Chyba żadna inna zaprawa nie chroni przed nią. Czy Kinto Duo jakoś wpływa na nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Moddus jest mięszalny z Tiltem (Invigo zamieniłem na Syngentę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest ale uważaj bo modus potrafi zdrowo przypalić choć chyba jeszcze nie o tej porze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie warto jutro wykonać zabieg t1 w pszenicy , bo już są objawy choroby, planuję opryskać capalo , ale nadają ochłodzenie, w nocy nawet 5 , 3 stopnie , czy w dzień wystarczy te 15 stopni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze wystarczy, sam opryskiwalem jeczmien w takich warunkach, no może w nocy było koło 6. Nie ma co czekać takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się