pasio

Fungicydy

1636 postów w tym temacie

Do olympusa epoxy dodawałem ale aż tak z grubej rury to jeszcze nigdy :D

@witch5 Panie Kolego ja chyba tylko ten drugi używał choć pamięć zawodna musiałbym zajrzeć do archiwum X ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I @barts zaorał wszystkich, zabieg za prawie 300 PLN, ja jedynkę jadę mieszaniną a'la Wirtuoz tylko brakuje tej jednej substancji ale ćććśśśśś, żeby pszenica nie usłyszała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zabieg boskalid + expoxy + pyriofenon, drugi zabieg to koszt 220 zł więc idzie przeżyć, kiedyś stosowałem seguris solo i mile wspominam...

Tak się złożyło że mocne zabiegi w tym roku ze Szwajcarii

 

Gdybym nie dostał to pewnie poszedł by boogie xpro w pełnej dawce

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też jadę ostro w tym roku. Rzadko przekraczalem 100 zł na zabieg, a tu podeszlo koło 200 na jeczmien ozimy. Tak się składa ze też Szwajcarzy robią bontime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki spoko . nie żebym Cię poprawiał tylko kiedyś miałem te substancje czynne w małym palcu a teraz coraz częściej wspomagam sie etykietą środka . Zaglądam na Twój profil i sie zastanawiam jak to jest że mam rejestrację przed tobą . 

To jak ? Wystartował ktoś już T 2 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bardziej na kiepski jęczmień wygląda 

 

Spoko ;) Kolego ja też się uczę całe swoje życie a głupi umrę :D

Chciałem tylko zaznaczyć że nie miałem do czynienia z tamtym juwelem 

Panowie ja tak zawsze sobie kombinuję na dwa zabiegi a wychodzą trzy 

Nawet w ubiegłym roku w jarej wpakowałem epoxy pomiędzy bo za długa przerwa mi się wydawała 

Żeby zabezpieczyć przed septoriozą i rdzami pamiętając co było rok wcześniej u znajomych 

Teraz jestem dopiero po T1 wirtuoz na T2 coś jak chlorotalonil + epoxy + strobi na koniec triazole  

 

Ps.

Ja jestem emigrant-buntownik z ppr tam kiedyś było poczciwe forum 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopóki szu...rnięty nie wypędził wszystkich.

Edytowano przez Daymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pszenżyto ozime Palermo, akurat foto zrobione w kiepskiej łacie, choć ogólnie w wyglądzie łanu szału nie ma. A myślałem że będzie lepiej. Materiał kwalifikat, przedplon groch, wapnowane w ubiegłym roku (aktualnie jeszcze nie znam ph, ale myślę że na poziomie lekko kwaśne), nawożenie jesienią 250 kg Polifoska 6, wiosną jedna dawka 150 kg saletry i druga 100 kg... Fakt że po pierwszej dawce saletry było długo zimno i praktycznie żadnych efektów nie było widać.

Generalnie jak na razie jestem zawiedziony odmianą. Borowik rośnie dużo lepiej i nie widać na nim zbytnio porażenia grzybami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostało już coś na T1 ogóle to zboża osłabione choroby mocno atakują 

Ja szukam jeszcze przyczyny w złej strukturze gleby po siewie w popiół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O koledzy po przejściach . Zdarzyło mi się tam nawet założyć temat o cebuli . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na ppr o burakach pisałem-uchodźcy noc sylwestrowa jest nasza? :)

Jęczmień oz. zaczyna się kłosić-czyli to już T3?

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jęczmienia może mi ktoś wyjaśnić jak na polu wygląda ta ramularia ?

Czy to wymysł Helwetów (właściwie to już żółtków) i atakuje tylko F1

Może to jakaś nowa choroba i atakuje wszystkie jęczmiona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym roku T1 mieszanina wlasna prochloraz , epoksykonazol i fenpropidyna a na T2 najprawdopodobniej Falcon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ło matko, tylu uchodźców? Ja też stamtąd i kilku jeszcze by się znalazło. T1 zrobione a z drugim to się jeszcze pomyśli, jedynka znacznie opóźniona względem poprzednich lat bo na dzisiaj jest aczień haraszo. Naprawdę macie taką presję chorób, że walicie z najwyższej półki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opryskiwacz cały czas podpięty wczoraj platek w rzepaku zrobiony teraz czeka na t2 w pszenicy jak tylko puści flagowy to jade pszenica idzie na rekord;) 

Panowie da rade 2 raz jeszcze czymś to skrócić , dodam że na pierwszy zabieg poszedł optimus 0,6l w fazie 1 kolanka? Ale takiej nie mniałem jeszcze,co polecacie?

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ja to mam inne pytanie trochę bo tak, zostało mi Wirtuoza z T1 w pszenicy i poleciałem też pszenżyto, wedle etykiety ten środek w pszenicy kasuje między innymi choroby podstawy źdźbła, ale w pszenżycie już tylko choroby kłosów i liści... jest możliwe że też ogranicza trochę choroby źdźbła w pszenżycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz być pewien że pszenżyto będzie bardzo wdzięczne za taką ochronę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy do Menary 0,5 l warto dodac Acanto czy lepiej trzymać się Amistara 0,5 l na T2?

A odnośnie tego Seguris Opti pak to wydaje mi się że można z niego zrobić dobry oprysk na więcej hektarów niż te 8 i pojechać samym Segurisem na część pól a Olympusa wymieszać z epoksykonazolem lub innym triazolem. Wtedy te 200-220 zł/ha na 8ha zmieniłby sie na koszt 140-150 zł/ha na 15-16ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym pisałem wcześniej epoxy+chlorotalonil+strobi na T2 zajebista kombinacja w moim przypadku 

 

Do menary czy artei dodaje się strobi to standard ale jeśli robisz trzy zabiegi to na ostatni same triazole 

Przynajmniej ja tak robię od lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się