pasio

Fungicydy

1636 postów w tym temacie

Ok chlopaki a czym prysnac jak jeszcze dtr'ka bie wyskoczyla na wierzch, ale pod slonce widac zmiany? T2 jeszcze nie robione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto jeszcze zastosować oprysk na pszenżyto zimowe, jeżeli się wykłosiło. a jest zarażony przez grzyb ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maslak88 napisał:

niestety nie mam, ale tam jest triazol, a triazole działają interwencyjnie

No to po tym całym biciu piany wracamy do tego co proponowałem na początku - czyste epo np. safir - nie zrujnuje go finansowo a może pomóc  . 

@ejcz wybrałeś jeden z najsłabszych jeśli nie najsłabszy triazol 

Edytowano przez witch5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@witch5 to jest dodatek do epoksykonazol+nentiopirad z chlorotalonit ktore mialy isc na T2 i teraz jak widac poczatek DTR polecono dorzucic wlasnie propikonazol 0,3/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli vertisan czy treoris z dodatkiem to już inna bajka 

Edytowano przez witch5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Soprano i Aylora, jestem gotowy do ataku tyloo ten cholerny wiatr!  Ogolnie to chcialem ominac T2 bo bylo czysciutko, to teraz będzie mniej czysxiutko i drozej... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stanis napisał:

Czy warto jeszcze zastosować oprysk na pszenżyto zimowe, jeżeli się wykłosiło. a jest zarażony przez grzyb ?

nie warto, tylko powinieneś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie moje pszenice też mają oznaki beunatnej plamistości kris mniejsze od kilimanjaro 

Przypuszczam że to efekt zimnych i mokrych warunków oraz spóźnionego pierwszego zabiegu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo jak u @barts - a pod słońce widać przebarwienia,  ale jeszcze na wierzch nie wyszło ,.

A kiedy jest najlepszy moment na zabieg t3 ? u mnie pszenica te pierwsze kłosy co wyszły zaczynają już sporadycznie kwitnąć , bo tak w ogóle pszenicę można pryskać w czasie kwitnienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z początkiem kwitnienia tak twierdzi dr Bruderek, wtedy jest infekcja fuzariozy, pszenicę można pryskać w czasie kwitnienia bo gdy wychodzą pylniki to już jest w środku zapylona, żyta nie można i pszenżyt żytopodobnych bo one pylą na zewnątrz

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam daleko Wasze kłosy ale jutro pojadę tą z Ragt u sianą we wrześniu . Hondia z października jeszcze poczeka  . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś t3 z przymusu mam nadzieję że to ostatni zabieg skagen wygląda b. dobrze ale też widać pierwsze oznaki dtr. A kilimanjaro, myślę że moja przygoda z nią kończy się w tym roku. Zobaczymy w weekend na dniach rolnictwa co nowego zaprezentują na poletkach pokazowych.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie Kilimanjaro dopiero co kłosy wyszły ze 4 dni temu, tydzień temu poszło T2 i na razie jest czysto, więc na T3 mogę jeszcze poczekać

Edytowano przez maslak88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi kiedy i co dałeś na T1 bo chyba u Ciebie jednak lepiej to wygląda z kilimanjaro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Daymon na co się w końcu zdecydowałeś / Epo ? 

Zrobię fotki to pokażę wam różnice - ta sama odmiana ten sam termin i tech. ale jedna po pszenicy druga po cebuli . Jedna z kłosami na wierzchu drugiej się jeszcze nie śni kłosić . 

Edytowano przez witch5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, maslak88 napisał:

@jarki na T1 dałem tylko prochloraz, na T2 poszedł duett star, a termin T1 musiałbym sprawdzić

???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Daymon W soligorze to tego protio....  jest tyle co kot napłakał w stosunku do ceny . Szkoda ze nie pomyślałeś o prosaro . Tak czy inaczej powinno zabezpieczyć pozostałą powierzchnie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiem. Soligor akurat miałem bo miał iść zamiast artey i chciałem go wykorzystać. U nas spore porażenie dtr-em u niektórych całe pola jak u mnie na zdjęciach,wszystko zależy od odmiany.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie wstrzymać się jeszcze z t3 , ponad dwa tygodnie poszło t2 . Pszenica dopiero zaczyna kwitnąć tam gdzie słabsza to bardziej ale są jeszcze kłosy co dopiero wychodzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się