pasio

Fungicydy

1636 postów w tym temacie

Najbardziej balem się że to wirus bo z mikro to można sobie poradzić.ale rzeczywiscie najwiecej tego jest tam gdzie suchsza ziemia a jak sialem to byl pył.a tak wogole to tak sucho jeszcze chyba o tej porze nigdy nie było i mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie pszenica bardzo podobnie,tylko placami szczegulnie tam gdzie bylica. Jade dziś mikro siarczan i T1 nie wiadomo kiedy będzie okazja a jeszcze herbicyd czeka w kolejce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2019 o 11:39, jarki napisał:

Taniego strobi raczej nie kupisz akanto to historia chyba że zapas 

T1 chyba przesadzasz z oszczędnością :/ 

Odpuszczasz czy oszczędzasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy moim zmianowaniu nie oszczędzać to by bała głupota

Teraz odpuszczam bo warunki pogodowe nie sprzyjają 

Ci co tu dłużej piszą pewnie pamiętają że zawsze późno pryskałem

Ktoś tu pisał o wilgotności powietrza zachęcam sprawdźcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopóki deszczu nie zobaczę to tylko 1.2-1.5kg siarczanu miedzi z dodatkami. 

A już miałem w ręku Unix i Tilit turbo. Ale nie kończę z tym nałogiem. Azot poniżej 150kg tym razem wytrzymam, nawet nie mam, wczoraj wszystko poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak regulacja razem w fungi +siarczan, bor poszła idealnie na pierwsze kolanko w piątek/sobotę. Nie będę tego dzielił ponieważ nie mam zamiaru jeździć co chwilę w opryskiwaczu a te 7-10 dni wcześniej to już serio ale różnicy nie zrobi. 

Odnośnie tych całych przebarwień w pszenicy każdy ma swoją teorie i niech się jej trzyma ale tylko dodam od siebie że ludzie pomału likwidują pszenice ponieważ nic nie rośnie (pszenice wygląda jakby została posiana siewnikiem punktowym kilka kępek roślin a w koło stoi w miejscu w fazie marnego żółtego krzewienia) i zaczynają siać w to miejsce kukurydzę. Sam jutro zaczynam siewy a co nie którzy sieją już od początku kwietnia taki niuans.
Ps w jednym gospodarstwie poszło pod pług 90 ha pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,macie pojęcie czy możliwe jest przypalenie hondi mieszaniną prochlorazu z tiltem turbo 0,7/0,7 litra  do tego stabilan 1l i boru 50 gram na hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie pryskało się kiedyś fungicydami z CCC i było ok

Litr czyli 750gram to nie jest jakaś duża dawka co innego z modusowatymi

Choć pamiętajmy że dzisiejsze fungi wzmocni wchłanianie antywylegacza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe przypalenie przy ochłodzeniu i przymrozkach po zabiegu. Zasychają końce brzegi liści. Tilit+CCC widziałem taki efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy bor miał by coś z tym w spólnego  z tym przypaleniem bo wlałem tam te 45 gram czystego składnika i nie wygląda to ładnie .A dla odmiany hybery pszenica i pszenżyto rotondo jest ok a było potraktowane tym samym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jak już tak robiłeś na innych zbożach to tutaj też powinno być ok, no chyba że warunki pogodowe się zmienią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystkie liście zaschnięte końce brzegi? Jak wygląda na uwrociach zakładkach? Czy jak to w ogóle wygląda?

W dzień słoneczko przygrzewa w nocy zimno różne mogą być reakcje na śor czy niedobory.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chronologia zabiegów;oprysk1     siarczan magnezu -8 kg/h

                                                      mocznik                 -8 kg/h

                                                      odżywka                 -6 kg/h            data oprysku 30.03       wnocy po niecałych 2 dniach był mróz

                                    oprysk2    grzybówka +cc=+bor                      data oprysku 3.04         3 dni po mrozach

                                   dwa dni  później pojawiło się żółknięcie

 

 ten powinien działać   ;https://drive.google.com/drive/folders/1P4fOuFMbTwqzFzA4OIVA64RM6EatbXD4?usp=sharing

Edytowano przez jarki
Połączenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś coś takiego miałem na Banderoli  siarczan + odżywka a po tygodniu znowu siarczan + skracania i ochrona, chorowała jedna odmiana w gospodarstwie. 
Odchorowała i później dała normalny plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie deszczu nie będzie przymrozki się kończą i co teraz ???

Gdzieś koło środy można by się pokusić o T1 tu same się nazywają pytania

Czy ma to jakikolwiek sens czy jeszcze nie zaszkodzi pszenicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dam t1 w przyszłym tygodniu boogie, zastanawiam się czy dać coś medaxa, choćby 30% aby dół usztywnić na wypadek jakby się miało odwrócić z wodą

Woda jeszcze jakaś jest zboża nie zbudowały takiej masy aby wykorzystać całkiem zasoby, chyba że ktoś siał w listopadzie to nie ma czym wykorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci co w listopadzie siali to pszenica ładniejsza 

T1 to raczej trzeba będzie jednak zrobić ale dalej już może nie być na CO 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Późno siane nie obronią się, tym bardziej że są gęsto siane i jak trochę podskoczą to zaraz brak wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale one są zdrowe w przeciwieństwie do tych sianych w terminie 

Jak chronić w takich warunkach jedynie jeden wyjazd przed rosą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

T1 w tym okresie bez opadów raczej nic zlego nie zrobi? Bo w pszenzycie zrobiłbym T1 a z regulacja wzrostu bym sie wstrzymał do deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się