pasio

Fungicydy

1636 postów w tym temacie

Pszenica po rzepaku siana około 5 października w ilości 300 szt/m, teraz jeden pęd główny+2 rozkrzewienia. Wegetacja w ogóle się nie zatrzymała. Chorób jako tako nie zauważyłem ale zabieg taki w razie W jak mówią. Poszło by 175 gram miedzi + 5 kg Siarki 
 

 

large.DSC_6372.JPG.2681d5105a200ac24d096e601b5f33e4.JPGlarge.DSC_6370.JPG.ea68901730647c5da0891dc40cc066d8.JPGlarge.DSC_6368.JPG.abc57f858574ee27b7ac2b6823b56cc1.JPG
Kilimandżaro stan na 18 marca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta miedż to chelat , samą siarke idzie kupic czy z siarczanu magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OPTI SIARKA 80 WG - jakaś nowość, jutro będę testował i zobaczymy jak z rozpuszczalnością + MIEDZIOWY 600 SC (Tlenochlorek miedzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciepło ma być i bez wiatru, później deszcze cały tydzień i temperatura bez szału więc rozsądny termin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwałt już , bo kłos miejscami zaczyna wychodzić, za dobre dwa tyg. czas na T3 , pytanie obniżć dawke w T3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw T2 (protiokonazol, fluksapyroksad, piraklostrobina) a dalej się zobaczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miwigos   jesteś na północ  , czy na południe od A2.

Bo u mnie też lada dzień kłos na wierzchu  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Północ , narazie na jednej odmianie , ale za tydzień pewnie na wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roznica w wegetacji w tym roku jest chyba duzo wieksza niz zwykle. Tutaj jeczmien ozimy sie zaczyna klosic dopiero. W sumie to zarazem najgorzej  zapowiadająca sie roslina w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś były idealne warunki na T2 czy były wczesniej tu NIE 

Odnośnie faz rozwojowych już wiele razy pisałem że często pogoda decyduje 

W ubiegłym tygodniu upałów nie było ale rośliny dosłownie skulone nie wchłonęły by 

Moja pszenica ledwo flagowy niektóre inne już kłos można dostrzec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez dzisiaj robilem T1 w jeczmieniu ozimym ale nie wiem czy byl sens bo 50% arealu jest bardzo zly. No i w zycie tez robilem, to akurat jeszcze w miare znioslo ta susze, chociaz tez nie jest zbyt geste i cudow nie bedzie.

Jeszcze zrobilem T1 w jeczmieniu jarym, czystym protiokonazolem. Ten akurat jest bardzo ladny dla odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie nie może być gęste skoro siejesz bardzo rzadko ,do tego masz sucho i ziemie słabe

Też robiłem T2 w pszenicy , czy idealne , no prawie troszke za słonecznie ,ale nie było wyjścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane odczucie ,czy T2 w pszenicy, zrobione w czoraj (późny wieczór) będzie korzystne. Pszenica schnie.

Byłem tam w zeszłym tygodniu, to wyglądało całkiem dobrze.

Miałem w planie wczoraj pryskać całą pszenice , ale po pierwszej działce przerwałem zabiegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I niby 3,4 tony uratowało opryskanie t2 ?

Panie co to za magia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam szczegółów bo to było na początku 2019 roku publikowane. Nie wiem czy to była kontrola z nawożeniem i ochroną czy tylko same nawożenie. Bodajże UP w Poznaniu to robił.
Dodałem to aby poruszyć temat T2 i ochrony liścia flagowego. Jak się uda to chce zobaczyć różnice na KIlimandżaro poszło 3 różne zabiegi, jedno pole na całości mocna IIIa
1L Elatus Era - solatenol 75 g/, protiokonazol: 150 g/l
1,25L RevySky+0,4L Makler - fluksapyroksad 82,5 g/l mefentriflukonazol 82,5 g/l azoksystrobina 100g/l
0,32L Makler+0,6L Protikon+0,5LPorter - azoksystrobina 80g/l, protiokonazol 150 g/l difenkonazol 125 g/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne zabieg T2 jest konieczny jakoś musimy go wykonać 

Bywało różnie ale zawsze się udawało tylko raz nieco przypaliło końcówki 

Sytuacja była chyba tu opisana (tebukonazol+basfoliar) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie pójdzie azoksystrobina i difenokonazol po 125g/ha. U mnie flaga dopiero się pojawiła a w mocniejszych miejscach jeszcze nie całkiem wyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się