pasio

Fungicydy

1636 postów w tym temacie

Mieto zupa jak pomidorowa na rosole z niedzieli . Powinno być ok . Kwestia wydatku cieczy na ha . Regulator wzrostu też ? Stosowałeś kiedyś z dodatkiem spray plus ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, mieto35 napisał:

W poniedziałek zapowiada się okienko pogodowe i planuję T1  , zawsze odżywki pryskałem osobno ale teraz się tak nie uda , i mam zamiar połączyć to z t1 , mianowicie  

siarczan magnezu + capalo +Plonvit zboże + miedź + mangan + żelazo + cynk , jak myślicie wyjdzie to ?  czy za bardzo kombinuję  i lepiej coś wyrzucić .

Wszystko OK tylko cztery ostatnie zmniejsz nieco dawki ja bynajmniej tak robię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miedż i mangan się podaje do końca krzewienia, pierwszy raz w życiu dam regulatory i fungicyd  razem,trzeba poczekać do 1 maja ,ma być ciepło i bezwietrznie ,oby bo terminy gonią ,tak póżno jeszcze nie skracałem ,miało być CCC i modus ,chyba trzeba będzie dokupić medax ,odżywki dam odzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pałuczanin81  ty to potrafisz podbudować człowieka  :) 

@witch5 wydatek cieczy to od 250 - 300 l zależy od kawałka , nie stosowałem jeszcze spray plus, na razie stosowałem  te wynalazki z intermagu , regulatora nie , poszedł przed tym ochłodzeniem ,  ale to chyba był błąd bo zostawiłem kawałek kontrolny i nie ma różnicy , w czasie zabiegu było 12 stopni w nocy około 5 , ale za 3 dni przyszło ochłodzenie śnieg i przymrozek, tylko mam nadzieje że nie będzie skutków ubocznych .

@jarki miałem każdego dać po 1l  , to o ile byś zmniejszył ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tą miedzią uważaj w takim koktajlu, poza tym pszenica nie ruszyła już w źdźbło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po takich brakach to trzeba będzie długo uzupełniać mikro 

To co było i jest podawane ciekawe w jakiej części zadziała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie, bo z pewnością jesteście Panowie bardziej doświadczeni. Na Podlasiu, gdy się patrzy za okno, to odnosi się wrażenie że to koniec marca, jeszcze nawet chwasty w oziminach nie opryskane. Teraz pewnie wybuchnie lato i będzie pośpiech i zapowiada się łączenie T1 ze skracaniem. Jak tak patrzę w necie na te tabelki, wykresy, to najgorzej wypada łączenie mikro nawozów dolistnych z modusem. I tu pojawia się pytanie - może żeby nie eksplodowało, to część tej zupy odlać do fungicydu, przynajmniej to mikro i taki tytanit co go pierwszy raz przetestuję? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Modusowate i miedź to pewne uszkodzenia chyba że się będzie miało szczęście, możesz dodać coś do niego ale nie za dużo najlepiej podzielić na dwa razy i resztę dać z fungicydem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poszedł koktajl  , wymieszać się wymieszało , ale czy nie zaszkodzi to się okaże za parę dni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś poszły mikro,siarczan,mocznik i fungicyd. Modusowatych jednak z tym nie mieszam optimus w dawce 0,6l pójdzie za parę dni,od soboty ma się ocieplić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam mojego koktajlu jednak przypaliłem pszenicę , chociaż zaniżyłem dawki , dałem odżywki po 05l/ha tylko plonvit zboże dałem 1l, i nie dałem cynku .

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam nadzieje że więcej nie będzie , jutro jak nie będzie padało to zrobię zdjęcie bo nie wziąłem dzisiaj telefonu ze sobą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co tam jeszcze było?nawet po glifosacie tak szybkiego efektu brak(czasem agil tak palił)

 

@mieto35-czy ten artykuł nie wyjaśnia problemu

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/zboza/stosowanie-herbicydow-przed-przymrozkami-efekty-widac-na-polach,71073.html

(Panowie moderatorzy połączcie to w jeden post)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sam się dziwię że tak szybko nie wiem co to jest na pewno nie pryskałem na wiosnę żadnym herbicydem , w nocy było 6 stopni .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki , trochę z daleka bo mokro jak nie powiem co , cały dzień pada. Sam nie wiem czy to są przypalenia , czy co to w ogóle jest, ale ewidentnie wyszło po oprysku , zrobiła się żółta 

Pszenica

Pszenica

Pszenica

A zmieszałem konkretnie to :  siarczan magnezu 7 wodny - 9kg na 300 l wody , plonvit zboże 1l , miedź 0,5 l, mangan 0,5 l , żelazo 0,5 l i do tego capalo 1,5 l , jeszcze dodałem adiuwant , chyba że to przez niego. 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez miedzi,manganu i adiuwant odpuściłem i tak sie to lepiło ale żelazo 0.5,plonwit 2l,siarczan 12kg,tilt 1l i mocznik 12kg na 250l wody na razie ok. Dobrze że pada i chłodno to tak nie odczuje, ze skracaniem tylko trzeba teraz ostrożnie.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie mogę uwierzyć że to przypalenia po tym koktajlu przy takiej pogodzie .Tym bardziej że nie dawałeś modusa . Moim zdaniem to w/g teorii pewnego experta który tłumaczył mi taki efekt to fakt że na przykład duże porażenie dajmy na to septoriozą niewidoczne gołym okiem przed zastosowaniem fungicydu . Po zastosowaniu między innymi szybko działającego triazolu ( choć w tych warunkach to też naciągana teoria ) który wyniszcza zainfekowaną tkankę daje obraz łanu taki że wydaje nam się że po zabiegu jest gorzej niż przed . No ale następne liście pojawiają sie już zdrowe i to procentuje . Inaczej po co byśmy stosowali Ś O R . Nie wiem czy to to Twojej sytuacji można dopasować bo na miejscu  nie byłem i mogę się mylić . Ale skoro ani upałów ani przymrozku nie było ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieto-jak wygląda na stykach i uwrociach,gdzie teoretycznie podwójna dawka koktajlu mołotowa szła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się