pasio

Fungicydy

1636 postów w tym temacie

No właśnie na poprzeczkach poszło podwójnie i nie ma czegoś takiego,  no powiedzmy w takim dużym nasileniu , są też żółte liście, ale nie tak widoczne .

Też mi przez myśl przeszło to co pisze @witch5 , gdzieś właśnie o tym czytałem , a hondia właśnie jest bardzo podatna na septoroizę . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no popatrz, takie wytlumaczanie ale teraz kojarzy mi sie sytuacja sprzed 2 sezonow gdzie tez takie cos mialem, byłem wtedy w niezłym zakłopotaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem dzisiaj zupkę z epo , krezoksymu metylu i prochlorazu . Zimno więc do tego fosforowa z mikro, siarczan magnezu i spray plus . No i medax max . Stosował ktoś już to że tak powiem za przeproszeniem GÓWNO .Dokładnie  tak właśnie bowiem wygląda i zachowuje się po dodaniu do tych granul wody . Nie ważne ciepła czy zimna woda rozpuszczalność fatalna . Nie tego spodziewałem się po tej firmie .Nowość po wuju....  Mam nadzieje że przynajmniej działanie będzie na jakimś poziomie . 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mieto35 chyba inaczej Cię pocieszę Chłopie żebyś widział jak u nas pszenice wyglądają 

A całkiem poważne to te warunki ekstremalne cuda wyczyniają z uprawami  

 

Tak źle to u Was wygląda że jedziecie z fungicydami w takich warunkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej to już było . Po niedzieli cieplej ale albo deszcz albo wiatr . Płodozmian mocno zbożowy robi swoje . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki Mów za siebie ;)

Moja może nie wygląda okazale ale źdźbeł ponad 1000  na m2 to i będzie co redukować, z racji przewiewnego łanu nawet mączniaka specjalnie nie widać, jest dobrze jak na razie tylko dużych opadów w jej brak pod koniec maja, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mojej pszenicy tylko "gumkę" na liść założyć-taka jest chu...wa-ale to ewenement na wiejską skalę-inne (w tym bezorkowo siane po kuku)zachwycają oko!

Arkadia podatna na mączniak,ale go nie ma?

Wczoraj w jęczmieniu "Tilt"+"Ekoplon-zboże" machłem..."Modus" już działa

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pryskacie w deszcz? Toż to czysta desperacja

Pocieszę Was, moje zboża czekają na poprawkę chwastów, ba! część nawet na jesieni nie zrobione bo za mokro a gdzie do fungicydów. Co za rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 dni temu zacząłem pryskanie tiltem pszenicy jak pogoda błysneła i wczoraj go chciałem dalej pryskać, ale znowu zaczęło padać. dziś podobnie. na szczęście od chwastów udało mi się większosc załatwić przed załamaniem pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, mieto35 napisał:

No właśnie na poprzeczkach poszło podwójnie i nie ma czegoś takiego,  no powiedzmy w takim dużym nasileniu , są też żółte liście, ale nie tak widoczne .

Też mi przez myśl przeszło to co pisze @witch5 , gdzieś właśnie o tym czytałem , a hondia właśnie jest bardzo podatna na septoroizę . 

Mieto mój jęczmień ozimy 24h po zabiegu Tilt-em też tak zareagował!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w. Dzień 10 a w nocy 0 stopni za duża różnica temperatur na fungicyd nak na moje oko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2017 o 19:28, mieto35 napisał:

Obiecane fotki , trochę z daleka bo mokro jak nie powiem co , cały dzień pada. Sam nie wiem czy to są przypalenia , czy co to w ogóle jest, ale ewidentnie wyszło po oprysku , zrobiła się żółta 

Pszenica

Pszenica

Pszenica

A zmieszałem konkretnie to :  siarczan magnezu 7 wodny - 9kg na 300 l wody , plonvit zboże 1l , miedź 0,5 l, mangan 0,5 l , żelazo 0,5 l i do tego capalo 1,5 l , jeszcze dodałem adiuwant , chyba że to przez niego. 

Dosłownie identyczne przebarwienia pojawiły się na polu pszenicy mojego kolegi, z tego co wiem, to jedyny zabieg jaki wykonał w tym roku, to było dokrzewianie na początku kwietnia, ccc+ nawóz dolistny z mikro, którego wsypał znacznie więcej niż norma na opakowaniu. Pewnie przyczynił się jeszcze nietypowy chłód , no bo co by więcej zaszkodziło ..... ? ,,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin81 dzisiaj widziałem pole jednego z sąsiadów w ten sam dzień pryskał , i jego pszenica podobnie wygląda , a na pewno nie pryskał tym samym co ja , ciekawe od czego to się robi , naprawdę dziwne rzeczy się dzieją w tym roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenicy już nie pryskam aż do ciepła

Rzepak kwitnąć zaczyna czyli chyba też na upadły płatek zabieg-może Boże nie polegnę na borze(który dostał tylko na jesieni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymrozki, fitotoksyczności, nie trzymanie się temperatur podczas zabiegu wszystko ma wpływ jak widać...

Ja również czekam do maja ale wtedy już mimo wszystko czas i przy pierwszej okazji zabieg

@Pałuczanin81 Dolistnie nawóz jak nawet z 10% kwitnie na głównym pędzie ale to już końcówka bezpiecznego stosowania, dasz radę nawet sam bor warto dać z 200 g 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewien mądry ksiądz powiedział : "Pobożność jest niezwykle ważna, ale rozumu nie zastąpi"

Zdajmy się na wiedzę rolną choć często nas zaskakuje a boru trzeba DUŻO rzepakowi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na właśnie a jak u was z  zabiegami ? T1 i regulacja zrobiona ?

Ja podjąłem ryzyko i całość poszła w jednym zabiegu + pełne mikro temp w trakcie zabiegu 16 stopni i pięła się w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

T1 odłożone w czasie warunków brak ale zagrożenia zbytnio też nie widzę jak się ociepli to będzie zajob 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobione tydzień temuT1 iregulacja ,ale bez mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w piątek zrobiłem ok 30% powierzchni żyta (w jednym zabiegu T1, regulacja i mikro) i drugie 30% powierzchni żyta zrobiłem samą regulację, zobaczymy co wyjdzie lepiej. Więcej nie zdążyłem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie co na DTR najlepiej, bo nie mozna nigdzie znalezc skutecznosci substancji czynnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się