pasio

Fungicydy

1636 postów w tym temacie

Mnie w jęczmieniu oz. załapie T3 nim opryszcze rzepak-

grupa triazoli to CO dokładnie/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, jarki said:

Do menary czy artei dodaje się strobi to standard ale jeśli robisz trzy zabiegi to na ostatni same triazole 

Przynajmniej ja tak robię od lat 

Teraz zastanawiam się czy nie użyć na niektórych częsciowo arteę zamiast menary. Te same substancje tylko mniej cypro. Zobaczę. Trzeciego zabiegu nie planuję robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dawnych użytkowników ppr :) 

Ja z triazoli planuję zakończyć ochronę tebukonazolem i historia pszenicy "zatoczy koło", bo ta sub. była też składnikiem zaprawy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć jak to Ktoś nazwał uchodźco :) ;) 

Triazole to bardzo dobry pomysł na zakończenie ochrony zbóż 

 

 

@Ando syngenta taki program miała przez długie lata i jakoś się sprawdzał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też miała iść taka mieszanina jak u @jarki , ale w tych samych pieniądzach wyszedł mnie Adexar plus i nie muszę mieszać kilku środków , ale skuteczność chyba nie będzie niższa ? Ale mam inny dylemat , byłem dzisiaj zobaczyć pszenicę i  już liść flagowy wychodzi jest widoczny ,chciałem jeszcze raz ją skrócić , bo pierwszego skracania nie jestem do końca pewny bo było zimno, zostawiłem kawałek nie opryskany to tam jest średnio ok 5 cm wyższa , ta skrócona ma teraz ok 60 cm , przedtem poszło medax top 0,6 l + ccc 1l , teraz chciałem dać na części modus ok 0,3 l bo mi został z tamtego roku , a na drugą część medax top ok 0,5 l , i mam dylemat czy mogę to połączyć z  adexarem plus  , po ostatnim przypaleniu trochę się boję mieszać , ale pogoda nie pewna , jutro chciałem opryskać a po niedzieli deszcz zapowiadają . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też wykorzystałem końcówki modusa i medaxu w połączeniu z fandango i MgS . Żadnych przypaleń nie obserwuję . Przepis na przypalenie to tebukonazol + mocznik + modus i takie słoneczko jak dziś . Xemium które chcesz użyć i epo nie powodują takich rewelacji . Piraklostrobi też o to nie posądzam . 

 

W pełnej dawce wychodzi ci taka cena jak mikstura jarkiego ? Masz dobrego zaopatrzeniowca albo coś źle skalkulowałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej planowałem dać Acanto 0,5 l - 91 zł +safir 0,8 l - 64 zł + gwarant 0,8 l - 40zł  = 195 zł / ha ,  natomiast  Adexar plus 1,5 l - 200 zł / ha  minimalnie drożej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mieto35 jesteś pewien że w tej dawce będzie lepiej ?

Wyjaśni mi ktoś co to za cudna substancja ten fluksapyroksad ?

Do olympusa epoxy mnie się wydaje że jest lepiej 

Choć może to subiektywne bo ja menare widzę na T3 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki tego nie wiem czy będzie lepiej , ale mam nadzieje że porównywalnie a nie gorzej , pełna dawka to masakra cenowa , podobno schodzą z dawką do 1,25 l jak idzie jeszcze T 3 , ja dałem 1,5 l i też planuję t3.

Edytowano przez mieto35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam jest też niby najlepsza strobiluryna na septoriozę 

Trza pomyśleć mam jeszcze sporo czasu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liść flagowy jako termin T2 to dość szerokie okno i raczej umowny termin . Myślę że powinien decydować termin w jakim zrobiłeś T1 i ilość dni jaka upłynęła uwzględniając rodzaj użytych substancji i dawki .  Dlatego właśnie jestem już  tydzień po T2 i czysto . Teraz czekać na kłos i triazol + coś na skrzypki i mszyce . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc nie ma na co czekać jutro t2 planuję dać arteę czy a może na t3 to lepsze rozwiązanie a teraz coś innego? Dziś strasznie wiało

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec tygodnia też planuję T2 w pszenicach 

Pójdzie chyba jak było w planie chlorotalonil epoksykonazol i strobiluryna 

Choć podobno już są braki w hurtowniach i może trzeba będzie coś zmienić 

Jakiś propozycje na T1 był wirtuoz ?? Artea czy menara to jednak później 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na T1 poszedł tilt 24-04 Dziś w planach jednak Artea 0,4l + Amistar 0,6 będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uparłeś się na tą arteę . Zostawiłbym ją na kłos jeśli będzie potrzeba a może być . Teraz do amistaru niedoceniany chlorotanonil dołóż i epo . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

T2 zrobione 25 maja, warunki wręcz idealne pochmurno i 18-19 C, początek liści flagowego, myślę że około wtorku wcześniejsze odmiany będą już się kłosić na piachach 

5 kg Mocznik, 6,5 kg siarczanu magnezu jednowodnego, 50 ml ProAqua, 1L Duett Star + 0,5 L Amistar. 0,5L Optysil oraz 0,5 L Cynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki wiadomo -stara gwardia ;) Pomysł na ten sezon ekonomicznie acz efektywnie . T1 tocata duo czyli stary juwel +prochloraz , T2 fandango, T3 tebukonazol albo solo albo + ??? 

Edytowano przez witch5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie T1 prochloraz, fenfropidyna, propikonazol. T2 się wstrzymuje do deszczu, wydaje sie narazie czysto chociaż miesiąc minął. Planuje dac 0,8 epoksykonazolu + 0,7 azoksystobiny. Chciałem też dac Fandango albo Olympus,ale 20 zł drożej by wyszło, czy lepiej kto wie? Chce T2 zrobić mocny żeby utrzymał czysto do końca kwitnienia

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do deszczu to w/g prognozy jeszcze jakieś dwa tygodnie . Tak długo to nawet SDHI nie trzyma . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra substancja niby nowa a jednak grupa chemiczna dawno już znana pytanie dlaczego wcześniej zapomniana ?

Dziś hit cenowy pewnie kolejny przekręt czyli produkcja tania a dla nas oczy wyłażą 

Teraz moje pytanie jak to się ma do efektów ? 

Nie stosowałem z racji mojego płodozmianu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś jednym z niewielu którzy wiedzą że płodozmian to element ochrony tak jak zabiegi chemiczne albo wiedzą ale zamiast tego jest już tylko następstwo roślin np. zbożowych do rzepaku w stosunku 2 do 1 tak jak u mnie odkąd ograniczyłem produkcje warzyw i ziemniaka .   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też musiałem przyśpieszyć t2 poszło 22 maj , dzisiaj poszły odżywki mam nadzieję że jutro nie będzie ruda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się