Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gość misiek

Paliwo rolnicze ceny

226 postów w tym temacie

No właśnie. Trudno spekulować jak to będzie w przyszłości z cenami. Cena ropy spadała, a u nas 5 zł jak zaczarowane na dystrybutorach.

 

Ciekawe jak wygląda sytuacja w Józinku. Tam już kilka lat temu zrobiono pierwszy krok w stronę biopaliw. Tutaj więcej info: http://www.farmer.pl/energia/oze/paliwa-i-biopaliwa/artykuly/na-biopaliwie,8147,0.html

 

A jak wiadomo, nie jest to jedyne rozwiązanie, chociaż chyba jedyne najbardziej prawdopodobne, ponieważ zanim ogniwa wodorowe wejdą do użytku, to jeszcze trochę czasu minie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

własne bio to by było super  :o

mnie chodziło o zamienniki typu czerwonego :o mam kolegę co to wozi i mówił że zainteresowanie wzrasta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że nie podnieśli ciut więcej zwrotu akcyzy przynajmniej do 1,10zł z litra, bo to co teraz wymyślili jest przegięciem cena akcyzy od stycznia wzrosła o 18groszy/litr a nam podnieśli zwrot tylko 10groszy/litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszysko zależy od rodzaju produkcji jeśli tylko polowa a odległości między działkami niewielkie to pewnie wystarcza z nawiązką ale jeśli dojdą zwierzęta lub trochę inwestycji w infrastrukture gospodarstwa to jak napisał jarki przydałoby się kilka litrów wiecej na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz racje bo to zalezy od specyfiki gospodarstwa.....choc ja mam produkcje zwierzecą...ale wiekszosc pracy wykonuje małym ciapkiem:)....kupuje rope drozsza ale jestem pewny ze za to ciagniki mniej jej spala....to tez ma duze znaczenie bo kupowałem z róznych firm.....ale zauwazyłem ze napewno lepiej jest dac pare groszy wiecej a zoszczedzi sie duzo litrów....choc na 40% działek jade ponad 2 km to jednak reszte mam przy domu...trawy mam przy domu wiec krowy maja pastwisko , to tez duza oszczednosc.....no i mozna by wiele pisac bo napewno jest wiele aspektów które wpływaja na oszczednosc paliwa..chocby zamiast podorywki gruber......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj z tym gruberem :-\

60-tką podorywałem grudziądzkim 7skibowcem i nie miała ciężko na dwójce

teraz zetorem 8111 gruber 2,2m i czasami ma robotę :-[ też dwójką bo musi być prędkość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi gdyby nie kombajn zbożowy, to paliwa byłoby na styk, a tak to brakuje,

Skoczek, coś jest w tym niższym spalaniu lepszego paliwa. Choć w ciągnikach tego nie sprawdziłem, ale w samochodzie tak. na Shell diesel v-power spalał mi prawie litr mniej/100 km niż przy innych paliwach. Sprawodzone kilkukrotnie na tej samej, dłużdzej trasie.

przy orlenowskiej vervie żadnych różnic nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paliwo to temat morze.....kiedys kupowałem benzyne do piły łancuchowej i ciagle ja dławiło....i sasiadowi tez.....oddałem do serwisu a tam mi mówia zebym zmienił paliwo....i teraz jest wszystko oki:)....a jesli chodzi o ciagniki to napewno jest róznica.. bez dwóch zdan.....Woziłem marchew 30 km w jedna strone.....na tanszym paliwie.......ale cos mi go za bardzo ubywało ....i tiry tez stamtad brały i mówiły ze jest złe paliwo........wiec zmieniłem firme która mi polecił znajomy , tam ropa była o 5 groszy drozsza.....Zawsze zalewałem pełny bak i woze miarke z drzewa:)....wiec nie wiem ile iltrów ale na miarce kilka centymetrów było wiecej na kursie tej drozszej, a to napewno kilka litrów a moze i kilkanascie......w kazdym badz razie róznice widac gołym okiem i nie potrzeba było miarki........to tez zalezy od stacjii bo niby jedna firma ....a ropa inna ..i cena tez inna:)..niestety nie wiem skad sie to bierze:))..moze tam gdzie taniej to jest chrzszczone:)

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 11:44, jarki napisał:

własne bio to by było super :o

mnie chodziło o zamienniki typu czerwonego :o mam kolegę co to wozi i mówił że zainteresowanie wzrasta

 

po tych podwyżkach i przy 95 groszach zwrotu chyba zaczniemy ponownie jeździć na oranżadzie, pytanie ile więcej ciągnik spali tego specyfiku ;) co dzieje się z traktorem ???

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spalanie podobne, z ciagnikiem nic się nie dzieje (przynajmniej u moich znajomych tak było w ciągnikach zasilanych zwykłą pompą rzędową). Ma ktoś doświadczenia z tym przy  common rail?

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 zł kosztuje już w niektórych miastach. Może i są to jedne z najniższych cen zA ON w Europie, lecz spójrzmy na zarobki. U nas średnia krajowa wypłata to 451 euro, a np. w cudownej Grecji, której przecież bogaacze Polacy pomagają średnia to 935 euro. A ropa droższa może o 10 czy 20 gr. I co teraz powiecie ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodaj do tego fakt że w Grecji mają najwyższe dopłaty bezpośrednie w całej UE, a we Francji np jest specjalne paliwo rolnicze barwione bez limitu na ha i do tego o połowę tańsze od zwykłego ON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spalanie podobne, z ciagnikiem nic się nie dzieje (przynajmniej u moich znajomych tak było w ciągnikach zasilanych zwykłą pompą rzędową). Ma ktoś doświadczenia z tym przy common rail?

byłem ostatnio u jednego rolnika co jeździ na opale {c-360} robił remont silnika strasznie dużo nagaru było na głowicy,gniazda też wyrerane i wtryski podobno lały

ale cena kusi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdany tylko na on z CPN-u nie chce ryzykować naprawy po prostu to się nie opłaca na dłuższą metę bo remonty są bardzo drogie

I nie myślcie sobie ze jestem rozrzutny oszczędzam po przez odpowiednie dobranie maszyn do ciągników oczywiście w miarę możliwości ,

łączenie jak największej ilości sor pola orane pod zasiewy uprawiam za jednym przejazdem itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dobie kryzysu rolnik musi oszczedzac co do opału to moge sie sprzeczac ja jezdziłem na opale c 360 3p przez 13 lat i dopiero robiłem pompe ale nauczyłem sie jednego opał 200 l + 5 l oleju jadalnego i do tego jak lałem 50 opału do zbiornika to 10 polskiej czy ukrainskiej ropy i było dobrze teraz mieszam polska z ukrainska i jest dobrze. co do biopaliwa nie mam zaufania zwłaszcza do comon rail i pomp rotacyjnych co sa w silnikach perkinsa ktore charakteryzuja sie małym spalaniem. zatankowałem raz bio i nie mogłem zasias a w samym siewniku nie jest ciezko. a co do zwrotu podatku to smiech akcyza 18 gr podniesli a nam dali 10 gr. smiech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaka jest u was cena ON w hurcie? U mnie 5,30-5,36 zł/l. Dziwne, bo jeszcze niecałe 3 tyg. temu mój teść kupował po 5,10. Ceny hurtowe z koncernów raczej spadły. Czyżby pośrednicy chcieli zarobić na żniwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trochę pospamuje i powrzucam linki do niemieckich stron związanych z rolnictwem

przeglądarka google chrom tłumaczy od razu ( kurnik jako stajnia dla kogucika ;)

zawsze można zobaczyć co i jak mają inni

ps . jak nie będzie woli oglądania prosze o usunięcie z urzędu :)

 

akcyza

http://www.hessischerbauernverband.de/agrardieselantraege-antragsfrist-endet-30.-september-2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę jak kopalnia, ale wracając do cen paliw to fajnie mogę teraz porównać to, co pisaliście wcześniej, z tym, jak jest teraz...a w sumie mało co się zmieniło. Kompletnie zatarła się różnica pomiędzy ropą a benzyną, ale możę to i sprawiediliwiej. Ciekawe natomiast jak jeszcze sukcesywnie pójdą ceny w górę, przy takich samych naszych realnych zarobkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu jeden z Kolegów na portalu pisał że w markecie kupił olej za niecałe 20 zł. 5 litrów

jak tak dalej pójdzie to znów część rolników zacznie jeździć na mieszaninie spożywczego z opałowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0