Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gość misiek

Paliwo rolnicze ceny

226 postów w tym temacie

Poniosła się wieść, że rolnicy dostają dopłaty, to paliwo idzie dalej w górę. U mnie 4.74zł/l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś małą trasę i ceny ON widziałem różne. Normalne były ponad 4,50, rekord był 4,67 na shellu. A najtaniej 4,18 na stacji przy pewnym markecie. No ale czego c360 nie łyknie, byle tanie było. :P

 

Znając życie @ar i tak powie, że u niego jest kurde jasne taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek brałem na swojej stacji po 4.29zł. Jutro sprawdzę podwyżkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma czego się obawiać. Analitycy twierdzą że paliwo podrożeje a oni niestety to sprawdzalność mają jak pogoda 14dniowa ;)

Nikogo oczywiście do rezygnacji z własnego rozumowania nie namawiam, ale pamiętajcie że nie wszystkie państwa/regiony są zrzeszone w OPEC. Myślę że cena baryłki utrzyma się na poziomie max 60 dolców. Więcej tu spekulacji i okazji do rolowania niż normalnej sytuacji rynkowej. Sami wiecie jak reagują stacje na podwyżki, odwrotnie proporcjonalnie do skupowców zbóż i rosnących kontraktów ;)

Rok temu też chyba była nagonka na paliwo, a przed żniwami ceny takie same. Jak ktoś kupuje 5 tyś litrów niech się może i zastanawia. Ja wychodzę z założenia że lepiej sprzedać zboże 5 zł na tonie niż zaoszczędzić 10 zł na hektarze przy rożnicy nawet 20 groszy/litr.

Nie dajmy się zwariować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym optymizmu nie podzielał dolar ma erekcję i cały czas do góry, i nawet te 10 zielonych za baryłkę może nieźle przetrzepać kieszeń,strach myśleć jak by cena po 150 usd za baryłkę wróciła :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena poszła lekko w dół, zależnie od stacji, do 9 groszy taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tanieje paliwo, jest artykuł na portalu. Pod Tucholą jest po 4.25. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli kombinacje putina na długo nie działały :P 

 

:D to tu dostałeś ode mnie nagrodę :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nagrodę otrzymałem za huzara ;) a wczoraj byłem w Bysławiu na ekotanku, bo huzar ma 9 groszy drożej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ee . No przecie leci na łeb .... . To niech chłopaki wiedzą że trza brać na spadku a nie jak zwyżkuje . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jarki napisał:

Zara zarobisz banana 

Ja Ci doradzam, gdzie masz jechać, a Ty mnie straszysz. :p 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy w praniu.

73 definicje rolnika.  Przyjedzie baran cysterną lub nadgorliwy miastowy na stacji paliw i może być ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasem się tacy zdarzają. Mi babka jesienią nie chciała dać faktury, bo uważała, że może fakturę wystawić tylko do pojazdu, którym przyjechałem na stację. Przekonało ją dopiero pytanie, czy kombajnem też mam przyjechać... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ale jak trochę obeschnie to chciałbym zamówić, myślisz że będą jakieś problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem, trzeba się zarejestrować na portalu i dostajesz od kierowcy kod i pin i musisz w ciągu 24h od dostawy wypełnić taki formularz ze otrzymałeś oczywiście na portalu. Od 480 litrów takie coś obowiązuje mówił. I jak zamawiasz to możesz wziąć do 10% mniej albo więcej, a jakbyś zrezygnowal z dostawy to 20 tyś kary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0