Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
czarko

biostymulatory

56 postów w tym temacie

Stosował ktoś z Was może kelpak w rzepaku.....jeśli tak to z jakim skutkiem? Pomaga czy tylko kieszeń czyści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem go na wiosne w rzepaku w dawce 2l/ha oraz teraz na jesień też 2l/ha z Brasifunem. Prównywałem jego działanie z Asahi. Zdecydowanie jego cena jest zbyt wysoka w stosunku do efektów które osiągamy po jego zastosowaniu, więc moim zdaniem stosowanie jego jest z ekonomicznego punktu widzenia nieuzasadnione.

Lepiej te pieniądze zainwestować w nawożenie dolistne lub lepsze środki fungicydowe z regulatorami wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja stosowałem Kelpak w kukurydzy i zauważyłem że na tych polach gdzie poszedł, kukurydza lepiej ruszyła ( dawałem go na zimnych i dość mokrych polach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe bo kelpak jest dedykowany przedewszystkim dla kukurydzy i tam efekty mogą być najbardziej zauważalne, ja nie uprawiam kuku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałem go w pakiecie jesiennym z Chemirolu ale sprzedałem {zamieniłem} >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno najlepsze rezultaty  Kelpak daje w rzepaku w jesiennym zabiegu, mnie nie powalił na kolana może taki specyficzny trudny rok. Wiosną na pewno już go nie zastosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej w rzepakach wychodzi ..... lub .... Oba preparaty sa tanie i w porównaniu do innych bardzo efektywne. W kukurydzy efekty są rewelacyjne.

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jest przepraszam za pomyłkę. Do kilku lat poszukuję czegoś co pozwoli skutecznie "ruszyć" rośliny po zimie, może ew. ułatwić im regenerację. Moje doświadczenia są jednoznaczne: tylko preparaty/nawozy aminokwasowe są dobre aby wegetacja zmęczonych po zimie roślin szybko ruszyła. Ważna jest też cena zabiegu. U mnie najtaniej wychodzi ....... w dawce niższej niż zalecana przez producenta czyli 1-1,5 litra/ha.

 

Co stosujecie na wiosnę, jakieś wynalazki czy tylko azot?

Edytowano przez jarki
Reklama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoria ADOBa na temat biostymulatorów

"W świecie nauki nie jest dostatecznie poznany mechanizm pobierania przez tkankę roślinną takich substancji i jak są one dalej w roślinie transportowane oraz przetwarzane. Najlepszym biostymulatorem dla roślin jest czysty azot i to najlepiej w formie azotanowej. Składnik ten zostaje pobrany przez rośliny i na drodze skomplikowanych syntez przetworzony dopiero do złożonych aminokwasów."

Źródło: http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nawozy/dlaczego-w-ofercie-firmy-adob-nie-ma-produktow-opartych-o-aminokwasy,61105.html

 

Pytanie dlaczego taka opinia ??

Bo nie produkują?

Zagapili się i konkurencja poszła?

 

Nie bardzo wierzę chyba to celowe

Przecież ADOB współpracuje z BASFem i Bayer'em liderami w branży

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podamy gotowe aminokwasy to roslina nie musi tracic energii na skomplikowane syntezy aby doprowadzić do wyprodukowania tychże zaaplikowanych aminokwasów, dlatego warto podawać aminokwasy w trakcie suszy, a nie zwykłe odżywki gdyż roślina jest zmuszona przerobić taką "odżywkę" na aminokwas a często potrzebuje tej energii na inne procesy, a podając gotowy aminokwaws nie zużywa jej. Tylko trzeba trafić jakich gotowych aminokwasów potrzebuje najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na pewno sa osoby na tym forum, które mają głębszą wiedzę w tym temacie i nie tylko i chętnie bym się od nich czegoś dowiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój pomysł na odżywki jest niezmienny od wielu lat

Jak się wiosną ociepli i jest już co odżywiać

Kilka razy kropię zwykłą tanią zbożową lub rzepakową

Do tego odpowiednio miedź mangan i bor mangan

Czasami nieco tytanu w tym sezonie myślałem o krzemie

W grochu zrezygnowałem z odżywek całkowicie

 

Może i się mylę ale moim zdaniem aminokwasy i...

To zbędny wydatek przy odżywkach najważniejszy jest

Czas podania (kilkukrotny) temperatura i wystarczą chelaty

 

Na podniesienie parametrów pszenicy zawsze podaję odżywkę azotową

Tu niema sensu kombinować bo można przekombinować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję opinii na temat tegorocznego rzepaku ozimego i pszenicy ozimej (proszę mi wybaczyć że wspominam o pszenicy w dziale rzepaku, nie chciałem zakładać dwóch tematów). Moje rzepaki i pszenice zostały porażone przez pięciodniowy mróz bez śniegu. nie obędzie się bez strat. Nie chciałem likwidować ponieważ nie wydawał się doszczętnie zniszczony. Dałem już masę odżywek i nawozów, jednak uprawy są ewidentnie w tyle z rozwojem (rzepak 60cm, puszcza już kwiaty, pszenica rzadka jak na tą porę).

 

Planuję wykonać oprysk Asahi. Czy on coś da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj asahi i śpij spokojnie... Ja bym jednak nie wieżył w te reklamy,ale możesz spróbować jakiegoś środka antystresowego jeśli masz w co inwestować. A swoją drogą 60cm to nie masz na co narzekać. Ja narazie czekam z opryskami aż przestanie mrozić nocami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz co to za odżywki i nawozy dałeś ?

 

Na pszenicę Saletrosan z domieszką mocznika i odrobiną saletrzaku. Na rzepak saletrosan z domieszką mocznika i saletry. Obie uprawy opryskałem też Florovitem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnych ilości nie pamiętam bo to było ponad 2 tygodnie temu, ale na pewno ze 150kg czystego N na hektar poszło. W każdym razie rzepak nieźle aplegruje a kwiatki które puścił w celu ratunku opadają i nie ma nowych, tylko że jest rzadki. Pszenica też dość rzadka jak na to stadium rozwoju.

Edytowano przez jarki
cytat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na RZEPAK dwa tygodnie temu to mogłeś podać kilka kg N w moczniku :)

 

Tak w ogóle to uprawiasz rzepak i pszenicę czy widziałeś je przez okno samochodu ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0