west

Łubin

280 postów w tym temacie

Słyszałem o takich eksperymentach choć nie jestem pewnien czy nie wpływa ona w żaden sposób na łubin. Czyli nie odważe sie polecic.

myślałem nad amistarem opti w grochu na askochytozę :-\

ale wiele lat nie siałem strączkowych i sobie tanio poradziłem

 

coś mi się obiło o uszy z tebukonazolem możesz to szerzej rozwinąć ?

Amistar opti czyli połączenie amistaru i gwaranta?

Co do tebukonazolu to IOR Poznań go badał na antraknoże i podobno ma dobrą skuteczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie w łubinie a o grochu nie słyszałeś bo mnie interesuje skuteczność na askochytozę

 

jeśli chodzi o amistar opti (=olympus) pryskałem nim pszenicę w tym sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O grochu słyszałem mniej, i mniej się zagłębiałem bo po prostu nie mam szans na uprawę grochu na moich glebach. Kiedyś czytałem że w przypadku motylkowych zazwyczaj krąg substancji jest stosunkowo wąski. Przed askochytozą amistar powinien zabezpieczać, a jak mówisz o olympusie to tym bardziej który dodatkowo ma chlorotalonil.

Szkoda że w Polsce mało uprawia sie motylkowych to firmy nie garną sie do badania różnych substacji lub do kupowania rejestracji na określone choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witAM

wczoraj znelzlism y poobgryzane liscie jednego chodzacego oprzedzika,dziś popryskane?czy niezapózno?cz już złożył jaja?jak zwalczać larwy?rok emu chyba przez tego owada 2ha łubinu szlag trafił,tzn wzszedł,póżniej marniał aż całkiem prawie wyginął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowicjuszem w uprawie łubinu wąskolistnego. Mam pytanko. Czym można go opryskać by zlikwidować głuchy owies ? Może ktoś ma jakieś praktyczne doświadczenia jeśli chodzi o opryski, teoretycznie nie ma na to oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pryskać łubin na dojrzewanie?

Jak coś to pytać, wole porady, bo tata kazał xD mi znależć ja jestem w zielony. Jak coś dzwonie do niego i mam szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto z Was ma doświadczenie ze zbiorem łubinu? Mam do zebrania łubin niedesykowany. ponad 90 proc. jest dojrzałe, ale 5-10 proc. jest jeszcze zielonych strąków. Kosić czy nie? zielone nasiona doschną? poczekałbym jeszcze ale dojrzałe strąki już strzelają i osypują się nasiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O żyjesz. Kosić, w nocy albo o świcie bo większość zostawisz przed hedrem i trzeba zapier.ć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za radę,

aż tak mocno jeszcze nie strzela..., spróbuję dzisiaj wieczorem coś ukosić, zobaczę jak to będzie szło... Pocieszeniem jest że przynajmniej chwastów brak, więc dużo mam nadzieję zielonego nie będzie, może się nie sparzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój groch też miał około 5% zielonych ziaren

Wykosiłem i rozsypałem na folię tak 60cm.

Wszystko wyschło i pięknie odparowało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

K..., wykosilem kawałek i jest do bani. Strasznie mokry, grzeje się. Jednak za dużo zielonego. Dzisiaj ojciec przeleciał mi drugie większe pole glifosatem ze sklejaczem. Inaczej widzę że nie da rady.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem zielony w sprawach łubinu :-\ Na wiosne sieje REGENT. W jakim czasie mozna pryskac Gwaranten 500sc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Qrwa czy ich poje...ło

Płatność do roślin wysokobiałkowych - 422,00 zł/ha

Poco to wszystko było zrobili z nas znów FRAJERÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwota płatności do roślin wysokobiałkowych była stała. Zwiększyła się liczba areału bo wszyscy się rzucili i dlatego do hektara tak wyszło. Durny wymóg zazielenienia ale trzeba sobie jakoś radzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarki to co przyjęto w osr a to co zostało zasiane to nawet gdyby nie zwiekszył się areał dopłata podskoczyła by o 1.5 eur/ha.

Medialny szum 326 eur do strączków powstał aby wzmocnić marka od frajerów. Początek roku, luty. Fala protestów, asf, kwoty mleczne.

Poszli jak zwykle krótkowzrocznie , rzucili hasło my wam dajo dużo. Chociaż w wywiadzie sawicki zapowiadał że wyliczenie kwoty jest na poziomie 200 tys ha uprawy, że nie wie jaki będzie efekt. Tylko skąd chłop ma wiedzieć jaka jest pow uprawy strączków w kraju?

Sawicki zapowiedział także że kwota do strączków na pewno będzie większa niż w zeszłym roku - 133.18 eur. Więc chopy słuchajo ministra. W mediach poszedł szum 326 eur/ha, jako njus. Suchy fakt. Na każdym spotkaniu zapowiadano WIELKIE PINIĄDZE na łubin.

Państwo instytucjonalne zawiodło. Kolejny raz. Samorządy nie potrafiły przewidzieć ruchów, ale skąd samorządy majo to wiedzieć jak one so ludźmi Sawickiego?

Wszystko obliczone na krótki odcinek.

WIelka praca mająca przywrócić krajowe białko chyba poszła w pis du

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja strączków nie siałem dla dopłat tylko dla stanowiska z miłości też nie

Dzięki grochowi dziś to mój rzepak jako jedyny w okolicy jest piękny

Tu chodzi o co innego o "frajerstwo"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tu chodzi o co innego o "frajerstwo"

Jarki, nie o frajerstwo tylko o kłamstwo. Kłamstwo ministra, kłamstwo mediów. Ja cały czas sądziłem że tych strączków wiele nasieli, a tu guzik.

Ale ta "wysoka" dopłata to i tak psuje strączki. 50 kg łubinu zasianego na ha i potem stalerzowanego. I leci plus 422. Ja widziałem "plantacje" gdzie na metrze bieżącym była 1 roślina z 1 strąkiem i 1 ziarnem. I było + 100 Eur. To jest właśnie PRZEDSIĘBRANIE. Tych ku...a nie wsadzają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arszczecin takich plantacji jak opisujesz było dużo widziałem ciągi pól gdzie na 10 parceli na 4 rosły strączki bynajmniej nie w celu wyprodukowania plonu. ogólnie z wszystkim dopłatami do produkcji było podobnie podam przykład skrobi gdzie co roku spadała liczba plantatorów a w tym roku dziwnym trafem ludzie wrócili do uprawy ziemniaka? W każdym zakładzie produkującym skrobie na wiosnę leżał stos podań o podpisanie umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ar

Ja też myślałem że strączkowych jest wiele więcej jak się spodziewano

Nawet przyjmowałem że o 50% więcej

 

Słowem kolejny raz okazuje się że kto wierzy politykom jest FRAJEREM

 

@grzegorzsoł

Dopóki będą dopłaty będą wyłudzacze

Niestety dopłaty do żywności mamy na całym świecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,mam pytanie.Co sądzicie o zastosowaniu środka Graminis05 na głuchy owies w łubinie wąskolistnym,cena dobra,ale mam obawy,żeby nie ,,przypalic"

 

Co tam Panowie słychać po siewach łubinu??? U mnie Regent pięknie wzszedł,siany 2.04,ale owies głuchy też pięknie idzie w góre ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się