west

Łubin

280 postów w tym temacie

U znajomego też pięknie powschodził tylko jest jeden problem 

Poprzypalał wszystko wokół nawet rzepaki masakra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Witam . Panowie i Panie szukam porady odnośnie stosowania diflufenikanu w łubinie żółtym odmiana baryt . Łubin już powschodził  i chciałem to prysnąc metamitronem ale z tym trzeba się spieszyc a pogoda kiepska i strasznie drogo . Może ktoś stosował diflufenikan i coś doradzi . pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio kilka plantacji łubinu w Kuj-Pom mają dosłownie buraczkowy kolor 

Wiem że łubin po wzejściu ma dziwny kolor ale tym razem to chyba po przymrozkach 

Jak te rośliny się teraz zachowają czy to do przesiewu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może po części od odmiany to też zależy, nie wiem. Mój jest brązowy, ale liście normalnie wyszły, ma teraz dwa. Ostatnie przymrozki nic mu nie zrobiły. Za miedzą niestety wschodzi też łubin. I też brązowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak odmiana odmianie nie równa 

Kilka dni temu rozmawiałem ze znajomym narzekał na lucerny pochodzenia francuskiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś słyszałem od pszczelarza o facelii od Angeli. Nasza krajowa ładnie mu wzeszła i się zieleni, a tamtą ma na polu obok i problemy ze wschodami, a co już wyszło, to stoi w miejscu. 

Obok Mąkowarska ładny łubin jest, cztery listki już skubany ma. I też rudy ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.04.2017 o 15:12, Marecki napisał:

Wschody Zeusa. 

    32812681_200.0.jpg
            

Każdy ma zeusa. :P Marecki ile masz zeusa w zeusie? Dziadek @jarki opowiadał drzewiej bywało że pyry były tylko Bryza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100% cukru w cukrze ;)

Mam od gościa, który miał u siebie pierwszy rok. Pokazywał mi papiery i fakturę, mimo że o to nie prosiłem. Pokazał ewidencję zabiegów żeby udowodnić, że bez glifosatu. Ja mu wierzę, bo postawiłem się na jego miejscu: ja osobiście sprzedając komuś takie ziarno (jednak nie tanie), podając mu swój numer, podając adres i kierując do siebie do domu raczej bałbym się robić go w wała, bo jak go oszukam, to albo tylko sobie w brodę będzie pluć, albo mnie "odwiedzi". ;) 

Mam do niego połowę drogi do Ciebie, okolice Chojnic, więc "odwiedziny" to nie problem w przypadku "niezgodności towaru z opisem"... ;) 

Edytowano przez Marecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się dobrze przyjrzeć, to chyba trzeci liść jest zielony. Te dwa dostały, ale tylko w płatki. Zresztą wąskolistny dobrze znosi przymrozki. Gadam tak, bo sam taki mam i chciałbym, żeby tak było ;) Może coś z tego jeszcze być. Podejdź tam po zdjęcie za tydzień, po ociepleniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pływają arką po bagnach ;)

Od wschodów do niedawna był cały fioletowy. Teraz liście robią się zielone, a badyl czerwony. Czyli przymrozki mu nic nie zrobiły. 

Zdjęcia są akurat z mniejszego kawałka, gdzie musiałem orać do siewu, bo było dużo resztek i poznaniak by nie dał rady. Na drugim większym polu mam bez orki. W żniwa się sprawdzi efekty. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze. Urzędnicy z ARiMR nie zobaczą różnicy. @Marecki nie martw się, złóż wniosek to dostaniesz obszarówkę , ST, i ONW  :P

I poproś @jarkiego to ci kamienie pomoże :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy, czy swoje już pozbierał. ;)

Musi być dobrze, bo nie siałem na pałę dla dopłat, tylko dla siebie, na wspomniane wcześniej 4t. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, ma być taki czerwony, tylko coś słabe wschody, zabadyli się w czerwcu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo sucho i zimno było. Miejscami jeszcze teraz wschodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To podobnie jak mój groch, narazie nie wyglada za ciekawie bo jeszcze jego czesc siedzi w ziemi lub jest tuż nad i nie wiem czy wogole bedzie mial na tyle sily jeszcze zeby wyjsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ciągłe zimno bardzo dużo robi moim zdaniem. Sąsiad siał obok też biały i jego do tej pory jest w trakcie wschodów, ledwo ziemia wypchnięta do góry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak działanie herbicydów doglebowych w strączkowych przy tych deszczach plus przymrozki ?

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że ktoś coś napisze...

Ja nie mam jeszcze spostrzeżeń, bo zwlekam ze względu na pogodę. A spieszyć się nie muszę, bo chwastów brak i miejscami są tylko samosiewy żyta. Przeszło mi nawet przez głowę, czy tego nie zostawić, bo i tak na paszę... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się