west

Łubin

280 postów w tym temacie

Znajomy siał jednego dnia swój i sąsiadowi 

Jego przypalony i chyba jeszcze od mrozów dostał zastanawia się nad oraniem 

Sąsiad nie zdążył opryskać i łubin zieloniutki choć pole zaniedbane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

large.DSC_0355.jpg.0d8c8ade88301d42d407943cd25fd301.jpg

Zdjęcie przed chwili. Wbrew temu, co zaraz powiecie ;) nie jest za rzadki, bo taki miał być. O rzadkim siewie już tu było, a ja próbuję z łubinem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, trochę odżył po ostatnim deszczu. Ale znowu się robi sucho i twardo. Boję się przyszłego tygodnia. 

Sarny mi go mocno skubią, a do sąsiada na żółty nie chcą iść... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Handlarze wychodzą nam naprzeciw i wystawiają oferty zakupu łubinu 749 zł/t brutto, nie jest to rewelacja ale jako ciekawostka podaję bo pierwszy raz widzę na cenniku takie cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę siał łubin pierwszy raz czytałem że lubi jarowizację.  Siać już łubin przed tymi mrozami  czy lepiej poczekać. Odmiana Regent wąskolistna samokończąca i Mister żółty.

jęczmień już sieja 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EFA nie można parskać Ś.O.R.(w dzień)

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jarowizacja ma miejsce na roślinie już rosnącej, a teraz ledwo by kiełki puściło. Za to zastanawia mnie trochę, jaki wpływ miałby mróz na napęczniałe nasiona... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za wcześnie, chociaż w Twoim rejonie gdyby nie ten zapowiadany mróz to byłby dobry termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, przem napisał:

Będę siał łubin pierwszy raz czytałem że lubi jarowizację.  Siać już łubin przed tymi mrozami  czy lepiej poczekać. Odmiana Regent wąskolistna samokończąca i Mister żółty.

jęczmień już sieja 
 

Łubin sieję już 7 lat i wiem że to jest specyficzna uprawa i napewno teraz siać to będzie porażka .Teoretycznie niby nie boi się przymrozków , ale w praktyce wychodzi coś innego.Ja będe siał w 1 dekadzie kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lokizom napisał:

 Można w lubinie odchwaszczac chlomazonem? Bo rejestracji nie ma, rozumiem że nie jest bezpieczne

Wielu tak robi ze względu na koszty ale wiadomo łubin to piachy 

Chlomazon to przytulia choć znam takich co mieszają z metrybuzyną 

Osobiście nigdy łubinów nie siałem ale moim zdaniem chlomazon za mocny 

Raczej sprawdzone substancje linuron pendimetanina a może prosulfokarb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moj pierwszy lubin, troche za rzadki, posiany na jednym z najgorszych kawałkow. Bedzie cos z niego?

asda.jpg

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny. Też trochę rzadki, ale było zimno, potem sucho. Powoli kwiaty dostaje. Jaka to odmiana? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regent siany na dwa razy 30 marca oraz coś około 20 kwietnia, wszystko przez totalny brak wschodów Mister(jedna roślina na m2), wysokość około 50 cm na normalniej ziemi a na piachu praktycznie nic nie ma 

large.DSC_2601.JPG.03dee51450ad524782ed591d1a4f97f8.JPGlarge.DSC_2609.JPG.88de40c2a10cd04d5aa6b8eaccf0a7ce.JPGlarge.DSC_2607.JPG.294bdace2c0c286f5d498ea418bbc0ac.JPGlarge.DSC_2603.JPG.4510ccec4de90739b8f1fc7177e0061b.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki

Nie wiem jaka to odmiana, brana od sąsiada, nawet nie było czasu na próbę kielkowania, mówił że będą dobre wschody. Wyszło koło 260kg więc jednak nie były za dobre. Miałem dużo wiechlinowatych i robiłem poprawkę herbicydowa substancja kletodym. Zostało w nim trochę samosiewow rzepaku ale ich juz przecież nie ma czym zwalczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też posiałem łubin na poplon miał być po wymiękniętym rzepaku. Powschodził pięknie i z żółkł obstawiam że po metazanexie i nawigatorze. Trochę lipa bo mam to już podane we wniosku a musze tam wsiać jakiś inny poplon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się