pasio

Mieszanie oprysków

58 postów w tym temacie

nie do kazdego oprysku mozesz dodac mocznik.np do sulfonylomocznika odpada do morfoliny tez nie polecam.

a profesor pisze cos o wzmozonej presji chorób grzybowych po stosowaniu roztworu mocznika?? :;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze znajdzie się jakieś ale. Tak niby jest pewnie za sprawa nie odpowiedniego ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cyt.

nie do kazdego oprysku mozesz dodac mocznik.np do sulfonylomocznika odpada do morfoliny tez nie polecam.

a profesor pisze cos o wzmozonej presji chorób grzybowych po stosowaniu roztworu mocznika?? :;D

 

 

Nie polecasz mocznika do morfolin dlaczego? Z własnego doświadczenia czy z innego źródła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również stosuje mocznik prawie w każdej mieszaninie zbiornikowej i tu się zgodzę,że można w ten sposób dostarczyć roślinie dość dużo azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie do kazdego oprysku mozesz dodac mocznik.np do sulfonylomocznika odpada do morfoliny tez nie polecam.

a profesor pisze cos o wzmozonej presji chorób grzybowych po stosowaniu roztworu mocznika?? :;D

Nawet nie wiem kto napisał ten artykuł który cytowalem, a wczesniej pisalem o profesorze Czubaku...ale to przeciez normalne ze presja chorób sie zwieksza...po saletrze tez...po saletrzaku...itd..to zupełnie naturalne zjawisko gdyz odzywiajac pszenice tak samo odzywiamy grzyby!!!!..i jest rzecza oczywista ze u tego kto stosuje znikome nawozene bedzie mała presja chorób, chodz to nie standart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pryskacie na robale jak zboże kwitnie ?

bo ja tak tylko bez domieszek

co o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej chwili to presji robali nie było a tam gdzie była to zostały zmyte przez deszcz także jak na razie spokój  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy pryskałem dzisiaj rzepak na slodyszka mavrikiem z odżywkom ,borem i siarczanem magnezu od poczatku mi się zapychało >:( doszło do tego że ciśnienie mi spadlo na filterkach jest biała galareta a filtr główny kompletnie zapchany w zbiorniku same kluchy :o . Czym to wyczyscić no i co jest przyczyną co mi się zwazyło ??? nigdy jeszcze czegoś takiego nie miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie odzywka nie miala wapnia, siarczan był z firmy Kali a bor i odżywka z Intermagu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siarczan kali tak robi miałem to w zeszłym sezonie

stosowałem różne siarczany łącznie z chińskim i tak się nie działo, jest jeszcze siarczan nie pamiętam firmy ma postać przeźroczystych spłaszczonych granul też za ciekawie się nie rozpuszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damian w zeszłym roku tez mialem siarczan Kali to jest nawet ten sam bo mi sporo zostało, dawałem bardzo podobne stezenie szukam w papierach to zmienilem tylko peretroid. Jutro zrobie próby w weczkach, powiedz jak to wyczyściłes bo mam cały opryskiwacz zafajdany :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej wystko mieszac w wiaderku i sie widzi czy sie substancje nie gryza, a nie wszystko do opryskiwacza na raz. Nawet powinna byc zachowana kolejnosc mieszania komponentów w opryskiwaczu- najkorzystniej: woda+(ewentualnie moczniik) + pestycydy (fungicydy, insektycydy)+ regulatory wzrostu+ siarczan magnezu+ mikroelementy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

płukałem wodą ale ostatnio zauważyłem że zwykły antywylegacz dobrze rozpuszcza pozostałości, są również specjalne środki do mycia opryskiwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja za przyczynę stawiam na bor

bo miałem kiedyś problemy z soluborem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po próbach które zrobilem wychodzi na to ze sprawcom galarety w zbiorniku był mavrik >:( dziwne bo to środek ochrony dla rzepaku a zważyl się z siarczanem i z borem :o które przeciez należy stosować w tej roślinie. Moge tylko powiedzieć że nigdy wiecej tego gowna nie kupie i innym odradzam >:D bo kosztowało mnie to dzien roboty i wymiane filtrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolega pisze o tabeli mieszania w jakiej fazie rozwojowej stosować mocznik z siarczanem magnezu i jaką dawkę się daje, byłbym wdzięczny za udzielenie informacji o tej tabeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, w zeszłym tyg pryskałem jeczmien jary : corbel 0,5l/ha , propiko 0,5l/ha, mitage 0,5l /ha + siarczan magnezu + tytanot 0,2l + mangan 1l + plomovit zboza. Nie wiem czy to przypalenie czy jakas choroba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka była pora dnia podczas oprysku i temperatura

Ważna jest też temperatura cieczy

 

Ten ostatni fungicyd to mirage=prochloraz ?

Edytowano przez jarki
mirage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaro92 zbyt wieloskładnikowa "zupa"-ku mojemu zdziwieniu wszyscy "naganiacze" przestrzegają przed łączeniem siarczanu i manganu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dawałem siarczan magnezu +mangan+ miedż ,na pod koniec krzewienia i nic sie nie działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się