czarko

Ceny gruntów i dzierżaw

124 postów w tym temacie

@jarki rozdziel tematy.
w powiecie nyskim (już opolskie) rozsypała się spółdzielnia rolnicza 895 ha i aby pole nie stało ugorem KOWR na szybko organizował przetargi dzielił działki na mniejsze po 20-30  ha. Umowa dzierżawy tylko na 8 miesięcy lub do skoszenia plonu. Na wiosnę przyszłego roku działki ponownie będą dzielone na mniejsze parcele po około 10-15 ha. Każdy nabijał +/- 3 tony pszenicy za czynsz. Po wygraniu jednej działki nie mogłeś uczestniczyć w kolejnym przetargu, bardzo uczciwie. Znowu KOWR z Wrocławia organizował przetargi "kto da więcej" i tam działki szły już po 4-5 t pszenicy umowa na 10 lat. Bili się rolnicy tak jak mówi @miwigos tylko Ci co mają +200ha.
U mnie przez gminie dzierżawa w tym roku na wiosnę poszła za 320 kwintali żyta za 4,8 ha IIIa-IV klasy ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największy gospodarz ma coś koło stówy ha,62 lata,otyłość,cukrzycę,alkoholizm i jeszcze "łapie"

Tylko ma jeszcze fuksa,bo za dopłaty+podatek (max.1250/ha)paru wyswobodził. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, miwigos napisał:

Jak ktoś daje 2-3 tyś czynszu to myślący nie jest

Właśnie jest bo myśli jak to przejąć na własność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj o różnych podchodach już słyszałem :D 

Ale fakt jak będę sprzedawał to ogłoszę i kupię se młotek aukcyjny ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gong i ring chiński-dmuchany.

Ktoś z mojej wsi mnie  rozszyfrował NA FORUM.Przeczytał tu,że rozważam ziemię oddać w dzierżawę po tych żniwach.

Jeszcze tylu okazji do rozmów przez te dwa tygodnie to nie miałem.

Każdy pytał,jak mi się powodzi?

Dopiero wczoraj dowiedziałem się wprost!

PADASZ...to bierzemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jak się wszyscy martwią o Ciebie i Twoją Rodzinę 

Kolega opowiadał jak mu drogę zajeżdżali i zapraszali do domu na kawę 

Innego po tragedii rodzinnej Matkę na podwórko podwoziami z rowerem w bagażniku 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko z pisaniem trza by przystopować,żeby się nie narazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7ha w kilku kawałkach 2tysi plus podatek jest 3 chętnych i jeszcze się podbijają. Inne miejsce 12ha dopłata i 1000zł dla właściciela 2 chętnych. Ziemia 3b. 
PS 

2tysi na rękę na czysto .. to może i ja bym oddał. Tylko pewnie zaraz mi zaorzą ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TU poszło na 3tys.(IVb)+podatek.

Ale jeszcze się pomęczę z parę lat.

Dopóki "złom" się nie rozkraczy.

Chyba,że wszystko wynajmę.Nawet mi się podoba-gospodarzenie z komórką przy uchu.

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kronike piszesz że chcesz tak dokładne dane ,na pewno drogo, ale takie ceny w naszym rejonie , cud że udało się kupić, bo konkurencja duża 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za tajemnica?Premią dla młodych rolników zniwelujesz,bo ponoć do czwartego pokolenia dzielić gospodarstw nie można.Choć nas dzieli 20 km to nie jesteśmy w jednym regionie.W tym tygodniu za dzierżawę we wsi facet dał 4500zł/ha.Ale to chyba inflacja połknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 80 tyś kilkanaście lat się nie kupi, więc można powiedzieć że tanieje w stosunku do wszystkiego innego, za premie kupisz działeczkę a nie działkę , 2-4 ha to można kupić przyległe inaczej nie zawracam sobie głowy

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 2005 Ojciec za 40 ha placil po 9 tys od prywatnego. Doplaty byly 2 razy wieksze niz raty kredytu na 15 lat. Wystarczylo brac jak leci, nic bie robic a doplaty splacaly i jeszcze zostawalo. Teraz to armagedon brac po 70-100 tys

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2005 ponad 20tysi IIIb Teraz nie ma obrotu 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w 2005 kupiłem za 30 tyś, w  98 kupowałem po 20 tyś, u mnie zawsze było drogo , wszystko od prywatnych osób 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 2012 po 30 tys.

W 2015 po 50 tys. To bylo juz bardzo duzo i przeplacone ale to akurat najlepsza ziemia moja.

W 2018 po 35 tys.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak narazie max 17 tys/ha. Ostatnio laka 40 ar i bagna 35 ar, lacznie 75ar za kupilem za 3,5 tys. U natariusza musialem podniesc cene na 10 tys, bo mowil ze w skarbwoce nie przejdzie...

Edytowano przez barkas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się